Syna dlhodobo bolí koleno. Je to len detský výmysel?

davidko7
18. dec 2009

Ahojte,baby.Potrebujem radu...Moj 2 ročny syn sa začal asi minuly tyždeň sťažovať na bolesť kolena.Brala som to tak,že sa asi niekde buchol.Tak sme mu to pofukali a jemu sa to pačilo 🙂 Odvtedy ak ide spať,alebo v noci začne plakať,že je v kolene bobo.Ja som chcela isť k lekarovi,ale ma nžel tvrdi,že su to jeho vymysly,aby nemusel spať,že take male dieťa nemože tak dlho bolieť koleno.Tak teraz neviem...Može si to vymyšlať,aby uputal pozornosť?

dadulik
18. dec 2009

ahoj davidko, aj nasa dcerka mala obdobie (tiez okolo dvoch rokov) ked stale poukazovala na lave kolienko, zvacsa pred zaspavanim, alebo sa v noci zobudila, tak sme fukali, hladkali, a prestalo to 😉
snad to bude iba ten vymysel, skus to ignorovat, ak to bude trvat dlhsie, porad sa s detskou lekarkou 😉

babulina
18. dec 2009

daj na svoj materinsky instinkt, ja by som isla k tej lekarke proste pre istotu a pre dobry pocit 😀

jaaty
18. dec 2009

Ak to robí iba večer alebo v noci keď má spinkať, je dosť možné, že si to vymýšla. Skús ho "postrašiťô doktorkou či injekciou- ak vymýšľa, je dosť možné že prestane 😉

adelka89
18. dec 2009

davi 🙂 vis co mam zkusenost se dvouletou holcickou, ktera kdy se ji neco nechtelo delat, tak ji taky bolela nozicka, myslim, ze deti kdyz se jim jednoou ustoupi ze strachu ze se mu neco stalo si to zapamatuji a zjisti, ze to funguje 🙂 dvoulete deti jsou jeste miminka,ale uz poradne chytre 🙂
uvidis, pokud by plakal, ze ho to moc boli,tak bezte. Kdyby tam mel zanet nebo by se nekde bouchl ude to mit otekle a cervene nebo by mel omezenou hybnost, zkus ho pozorovat kdyz beha venku a hraje si, jestli ho to boli.

editah222
18. dec 2009

Naši Editku sice ještě kolinka nebolí, ale mám s tím bohaté zkušenosti u obu mladších séger a taky od neteře.

Všechny tři ve věku od cca 2-5 let občas brečely, že je bolí kolinka a pomohlo mazání Alpu nebo krémem. Prostě je všechny bolelo jak rostou 🙂 Trvalo to vždy jen pár dní a pak byl na nějaký čas pokoj.

davidko7
autor
18. dec 2009

Ďakujem za rady.Skušala som ohybať nožičku,stlačala som kolienko-nič.Keď beha.tak tiež nič.Tak dufam,že to bude len v obdobi rastu.Tuto noc sa zobudil 3 krat,že v kolene je bobo...

andyalukasek2008
18. dec 2009

davidko7: a umí Ti říci, zda jej bolí kolínko nebo celá nožka od kolene dolů? Mne takhle jakou malou pořádně trápily růstové bolesti a ty fakt hodně umí bolet...

davidko7
autor
18. dec 2009

No on ukazuje iba na koleno.Ale cez deň je v pohode,iba pred spanim a v noci sa sťažuje.

adelka89
18. dec 2009

davi to je taky dost mozne, u nas to byly zase paticky u vsech sester a u me taky. presne jak rikaji holky, zkus alpu nebo nejakou masticku, pokud na to maly mysli pred spanim, akkoze ho to vzdycky bolelo, bde bolet i dnes, tak to zarucene zabere. Vyberete spolu "vhodny lecek" ktery kolinko vyleci 🙂 urcite tam hraje roli i psychika.

davidko7
autor
18. dec 2009

ďakujem všetkym za rady,ste zlate 🙂

milada2
18. dec 2009

davi: ahoj, já bych mu to věřila, sama jsem na tyhle bolesti trpěla, když jsem byla malá a dcerka od sestřenice taky. Bolelo to opravdu hodně a co se pamatuju jen v noci - v klidu.

babulka
18. dec 2009

Davidko, citala som, ze deticky v obdobi zvyseneho rastu, teda v predskolskom veku a potm neskor v puberte, skutocne mozu boliet kolena, paty, nozicky. Takze to ntereba podcenovat, pretoze ho to skutocne moze boliet, ale zas na druhej strane, su moznosti, ako zistit, ci nejde len o detske spekulacie ako sa vyhnut spanku 😉
Najlepsie bude, ak si v najdete nejaku "masticku" - hoci aj obycajny kremik, ktory bezne nepouzivate, teda nevie, ze ho mate doma (hoc aj indulona, nivea, marina a pod.) a natierat mu tym kolienko. Ak povie, ze sa mu ulavilo a uz neboli, tak moze len vymyslat. Ale zas taketo malickosti posilnuju vasu blizkost, lebo vie, ze maminka neberie jeho (hoc aj vymyslene) boliestky na lahku vahu, vzdy pomoze, pofuka, takze sa moze na maminku spolahnut. Ono to asi tolko casu nezaberie, natriet mu to, pofukat....poznam to, aj u nas take bolo, a po case zas zacne s niecim inym, lebo vie, ze "bolest" na maminku zabera 😀
Ak by to vsak bolo take, ze mu placebo kremik nezaberie a stazoval by sa na bolesti nadalej, urcite by som sa poradila s lekarkou.

junovka
18. dec 2009

davidko, aj mojej Nelke tiez sem-tam bolia kolienka.Ale teraz uz viem, ze su to rastove bolesti.S mojou starsiou som si to uzila aj okolo 5 roka...to som vtedy este nevedela, ze su to rastove bolesti.Pobehali sme vtedy po ortopedovi a metabolickych ambulanciach, odoberali jej krv, nastastie nic nenasli, tak to uzatvorili ako rastova bolest.

jjaanca
18. dec 2009

Osobní zkušenost nemám, ale mám vyčtené že děti trpí růstovými bolestmi nohou - kolen. A převážně je to bolí večer a v noci. Tak si to podle mě nevymýšlí.

siska_br
18. dec 2009

uplne suhlasim - moj manzel do dnes spomina, ako ho ako maleho chlapca boleli nozicky - prevazne v noci, budil sa stale s placom zo sna, rastol, lekari na nic neprisli, trvalo to dlho a casom mu tu bolest uz snad ani nikto neveril, kedze sa ziadna objektivna pricina nezistila. vraj to bolelo fakt dost ☹

dadulka19
18. dec 2009

tak kolienko bolieva aj nás(2,5r.),stačí pofúkať a už nebolí 😀 ...a vonku sú to nožičky,ba aj ručičky,keď sa nechce kráčať pešo...ale tiež si myslím,že bolesti sú z rastu 😉 ,ale ak máš pochybnosti,treba k lekárovi,radšej zbytočne,ako niečo zanedbať(slová môjho dokiho) 😉

malovani
19. dec 2009

Naše Evi začala jeden den chodit, že jí bolí bříško, vyděsila jsem se, ptala se jí, kde přesně, jak moc a tak... koukala jí na něho, hladila... nakonec z ní vylezlo, že to říkala Pepina (prasátko Pepina v jednom díle říká, že jí není moc dobře a že jí bolí bříško...)... ulevilo se mi hrozně, a od té doby, když přijde, že jí něco bolí, ptám se, kdo to říkal. Buď řekne, že Eva, tak to řešíme dál nebo řekne, že to říkala, Pepina/ někdo v pohádce/ v TV/ na DVD... takže tak u nás...

Syn mé známé zase chodil, že ho bolí kolínka, obě, ona to chtěla řešit přes doktora, manžel jí říkal, že to nemá cenu, že přehání, že to nic není a malej si vymýšlí... nechali to být. Malej si ae na bolest stěžoval cca 14 dní, pak už dokonce bolestí plakal, tak šli k doktorce, vyšetřila ho a zjistila, že ho kolena opravdu bolí, že tam něco má, protože oni ho nutili chodit hodně po schodech, aby se to rychle naučil. Doporučila jim zatím do schodů nositr, poslechli jí a za chvilku bylo po bolesti. Teď už je v pohodě a po schodech chodí v pohodě.

lalus
19. dec 2009

Ahojte, neuveriteľné...aj nás Jakubko sa už niekoľko týždňov večer pred spaním sťažuje na bolesť kolena. Tiež som rozmýšľala, či si len vymýšľa, aby mal v posteli večer tému na "rozhovor" alebo to už môžu byť rastové bolesti. Dúfam, že nič iné to nebude. My máme k bytu len 8 schodov, z toho to snáď nemá 😅

selavi
19. dec 2009

kolienko bolievalo aj nášho syna, aj sme sa pýtali lekárky, tá ho prezrela a skonštatovala, že ak to nie je časté a hlavne v noci, tak to môže aj byť tým, že rastie. Teraz má Samko 4,5 a nohy ho už nebolia. Takže to fakt asi bolo tým, že trošku rýchlejšie podrástol 🙂

zlatat
19. apr 2010

Aj môj 3,5 ročný syn máva bolesti kĺbikov .... najčastejšie kolienka ale veľakrát aj na tukách - zápästie, drobné kĺbiky na hánke, občas aj členky,... zvyčajne to začína neskoro poobede príp. podvečer a potom sa s hrozným plačom budí v noci.

U nás to trvá od minulého októbra - teda skoro 7 mesiacov ... chodili sme na rôzne vyšetrenia, no na nič sa zatiaľ neprišlo - ale viacerí lekári u neho rastové bolesti vylúčili ... takže zatiaľ malý trpí a nikto nevie prečo a ako mu pomôcť.
Občas pomôže masáž konskou masťou, no veľakrát musím dať Nurofen a potom má od bolestí pokoj.

000lulu000
27. aug 2010

@zlatat ahoj,presne čo si tu opisla mame doma s malym už dva roky sa trapime s kolienkami,v noci sa budi s hroznym plačom a vačšinou zaberie len nurofen,už sme z toho zufali,pobehali sme viacerych lekarov ale nikto nevie prečo ho kolienka bolia,je to strašne že mu nevieme pri tych bolestiach pomoct,zistili vam už prečo vas tak bolia?

zlatat
27. aug 2010

@000lulu000 ešte stále nie. ☹ ☹ ☹ Už som z toho zúfalá, trápime sa takmer rok - najhoršie je, že ho nebolia len kolienka, ale aj lakeť, prstíky na rukách, zápästie, členky,... no a nič na ňom nevidno - žiaden opuch, sčervenanie, teplé kĺbiky... takto reaguje väčšinou na zmenu počasia - pred dažďom, pred zmenou z horúčav na ochladenie,...
Bolesti nemá len počas spánku, ale aj za bdelého stavu. Je to hrozné pozerať sa na dieťa ako trpí a nevedieť mu pomôcť - len do neho pchať lieky na utíšenie bolestí.

Boli sme na reumatológii, Dr. povedala, že má blbú kombináciu Dg - a to hypermobilita kĺbov a hypotonický syndróm a že tie bolesti môže mať z toho. Dispenzarizovala nás a každých cca 5 mesiacov máme k nej chodiť na kontroly.
Lenže po telefonickom rozhovore s ňou ( keď som volala kôli výsledkom ) sa mi zdalo, že to ešte neuzavrela - mám ho vraj sledovať aby sme vedeli, čomu pripísať tie bolesti.
V októbri ideme na kontrolu, tak som zvedavá, čo mi povie. Užíva aj vápnik a figu mu to pomáha. ☹
No a ešte mi kázala pri bolestiach mu dávať Nurofen - vraj pre neho je teraz veľmi dôležité dobre sa vyspať. Lenže ja sa bojím, aby si jeho telíčko na ten Nurofen nezvyklo - predsalen posledné mesiace má tak často bolesti, že som za toto leto minula 2 fľaštičky ... a to mu ho dávam iba raz - nedávam mu pravidelné dávky.

strapco13
27. aug 2010

@zlatat boli ste na ORL, stomatologii a urologii..vylucit nejaky chronicky zapal
lebo napr pri chronickom zapale mandli mozu byt bolesti klbov

zlatat
28. aug 2010

@strapco13 boli sme aj na ORL, aj na nefrológii, hematológii ( tam ešte pôjdeme na kontrolu ) aj u zubárky - zúbky má vraj ukážkové, aj sme boli hospitalizovaní na Kramároch kôli diagnostike a na nič neprišli.
CRP má negat., v apríli mu robili na hematológii aj sedimentáciu - vtedy mal 16/40 - naša detská povedala, že je to síce mierne zvýšené, ale že je to ešte OK.
Odvtedy mu sedimku nekontrolovali - dúfam, že teraz začiatkom októbra na hematológii mu ju skontrolujú

strapco13
28. aug 2010

@zlatat a mal kontrolovane ASLO, LATEX, boreliozu /z kliestov/, odbery na infekcnu mononukleozu - EBV, CMV - po nej je niekedy unavovy syndrom

veruska007
28. aug 2010

Ja si pamatuju, ze moje mladsi sestra strasne vyvadela, ze ji hrozne boli nozicky. Trvalo to dlouho, tak s ni nasi obehali vsechny mozne doktory, nic ji nenasli... a nic to nebylo.
Pravda je, ze deti psychicke problemy prevadeji na fyzicke bolesti bezne, a muze to byt treba obava z cehokoli, co Ti prijde jako blbustka.

w_h
28. aug 2010

ja bych k doktoru urcite sla. bolesti bych verila! a nepodcenovala! nemusi to byt nic vazneho, ale radeji bych to mela potvrzene.

zlatat
29. aug 2010

@strapco13 všetko mu robili akurát to CMV asi nie.
EBV mal tuším hraničné hodnoty, tak po 2 týždňoch mu ich kontrolovali a boli negat. Všetko ostatné bolo v poriadku.

strapco13
29. aug 2010

@zlatat ono pri tej diagnoze, co ma..nemusi sa dokazat nic ine...nastastie..staci mat tolko dg
pri tej infekcnej mononukleoze /ale aj pri ostatnych/..este je dolezite rozlisit, ktore protilatky boli kontrolovane
IgG...ich zvysenie svedci bud pre chronicku infekciu alebo su pozitivne po prekonani chorob, kde je dozivotna imunita
IgM...ich zvysenie je pri akutnej, teraz prebiehajucej infekcii

zlatat
29. aug 2010

@strapco13 netuším, ktoré boli hraničné - to mi len Dr. do telefónu povedala ale vravela, že to mohla byť aj chyba v labáku, nakoľko o 2 týždne bolo všetko negat. - teda všetky protilátky na EBV