Čo obliecť bábu pri odchode z pôrodnice v upršanom počasí?

janulienocka77
18. okt 2010

pocestujeme v autosedacke, nemame zavinovacku do autosedacky ani ju neplanujeme.
DAKUJEM

traktor
18. okt 2010

...aj ja som mala matka vo vajicku a nebol v zavinovacke, mal na sebe supravicku, ciapocku a prikryla som ho dekou, kedze teraz je chladno, tak urcite by som dala overal, ciapku a tiez staci prikryt dekou..

zuzkat1
18. okt 2010

ja som sla v januari a mala na sebe taku supravicku... body a dupacky a overal zimny... ciapka rukavice... a nemali sme ani zavinovacku ani fusak do autosedacky... teraz by som ai dala to iste, len tensi overal

miska333
18. okt 2010

mi sme tiez maly supravicku, ciapku, rukavicky , mi sme mali fusak ale v january teraz by som dala nejaku deku ale davala som si pozor aby babetku nenafukalo do oci, lebo nasmu malemu nafukalo ani neviem kedy a mal zapalene ocka 😒

bubelko
18. okt 2010

my sme odchadzali v decembri z porodnice v body s dlhym rukavom, tepla supravicka, ciapka, rukavice a teple ponozky. na autosedacke tepla deka a zatiahnuty kryt, aby dnu nefukalo. v overale sa do sedacky nezmestil 🙂

ludka140281
18. okt 2010

z porodnice mozes mat dietatko na rukach a v perinke 😉 ...mne to povedala porodna asistentka,ked som uz doniesla vajicko 😠 ...urcite by som dietatko niesla v perinke a teplej deke 🙂 ..pokutu nezaplatis,preukazes sa prepustacou spravou z nemosky 😉

burina111
18. okt 2010

ja som tiež nikdy nemala zavinovačku do autosedačky. dávam dupačky/ pančušky, na to nohavičky/tepláčky, hore body, tričko, svetrík a overal teplý s kapuckou na hlavu. na ruky bavlnené rukavičky, na to ešte štrikované, čiapky rovnako, bavlnená, na vrch z flisu a dávam na malú teplú deku, zatiahnem na vajíčku striešku, ak fúka, kým som von a prenášam ju, dám cez tváričku plienku

evickapooh
18. okt 2010

my sme mali tiez bodiky,overal,pancusky,zimny overal,ciapku-teplu,lebo babatko strati najviac tepla cez pokozku hlavy vajicko som zakryla dekou aby je nefukalo do tvare pri duhej dcerke som si uz zohnala plastenku na vajicko-super vec nielen v dazdi,super chrani babo a pred vetrom ci chladom,proste super v zime..

annie13
19. okt 2010

ponozticky, dupacky, kosielku, svetrik, ciapocku a navrch by som dala flisovy overalik s kapuckou, nozicky prikryla dečkou 😉

evinkal
19. okt 2010

Ahoj.Mne sa malá narodila v januári a z nemocnice som ju niesla vo vaničke z kočíka.Mala oblečené bodinky,pančušky,tenšie tepláčiky,košieľku,svetrík,rukavičky,čiapočku a nato som jej obliekla zimnúú kombinézku a prikrila som ju dečkou.na nožičkách mala aj capačky

jasminet
19. okt 2010

ludka140281 - nehnevaj sa na mna, ale to co pises je riadna hlupost. dieta musi byt vzdy priputane v autosedacke, aj ked je to novorodenec. pokutu zaplatis a poriadne mastnu, prepustacia sprava nikoho neospravedlnuje z nepriputania, to by si tam musela mat potvrdenie od lekara, ze zdravotny stav dietata nedovoluje priputanie do autosedacky. a velmi pochybujem, ze ti to nejaky doktor podpise...

janulienocka - ja by som dala body, pancusky, a overal, tensi, pripadne este deku ak by bola velka zima + ciapku. ale ked poprosis sestricku, urcite ti poradi co obliect. vacsinou su ochotne a dokonca aj oblecu babatko. 😉

carmen86
19. okt 2010

my sme odchadzali v novembri z porodnice a mala na sebe supravicku, svetrik, ciapocku a bola zabalena v klasickej perinke a zavinuta do deky a nemala som ju v autosedacke ale na rukach v aute a tak sme prisli domov, byvame len 10 min. od nemocnice... 😉

andrea0903
19. okt 2010

kedze my autosedacku nemame tak si deti nesiem v perinke vzdy plus taku tasku jak od kociara vanicka co vyzera ale predtym ked cosi take nebolo tak som malu mala v aute na rukach v perinke a v takom oblecku ako je uz pisane vyssie samozrejme do perinky babo neslo v zimusnom overaliku😀

zuzula20
19. okt 2010

jasminet- pokutu nezaplatis, ked ides s miminkom z porodnice domov, minule to bolo v telke, este packa o tom hovoril, ze na tu jednu jazdu moze ist babo v zavinovacke na rukach, ale je to kazdeho osobna vec ako si odvezie miminko

katy1979
19. okt 2010

baby nechcem sa vam do toho miesat ale mne to nikdy neda. ano je to kazdeho vec ako si odvezie dieta aj ked je to len 5-10minut autom z nemocnice len taku istu vzdialenost to moze byt aj na cintorin. moje deti si vazim natolko ze si vazim aj ich zivot. my mozeme ist v aute opatrne ale nahoda je blbec a nikdy neviete na koho na ceste natrafite.

berus222
19. okt 2010

ak mate vajicka, dajte si tam to dieta. je to na kazdej, ale moze sa stat hoci co. nam hned dr v nemocnici povedala, ze netreba vajicko, ale sa jej stalo, ze prepustala mamicku s babatkom na rukach a za pol hodinu ich tam mali po autonehode a babatko zomrelo.

sasuliatko2011
19. okt 2010

@jasminet nie je to blbost, je to fakt pravda, že pri prepuštaní z nemocnice može matka bábätko niest hoci aj na rukách... ja by som však určite volila tvoj postup, do vajca a poriadne obliect a pozakrývat dekou... 🙂

digysa
20. okt 2010

A co takto dat babatko do najkrajsej perinky na svete a priviazt ho na kapotu aby cely svet videl, ake je krasne??? 😀 😀

Baby, vy co ste "posadnute" perinkami tu ani neradte....Hlavne nie prvorodickam. ☹

Vacsina sa tu chvalabozku stotoznuje s autosedackou.... som rada, je to velky pokrok. Na Slovensku sa zvysil pocet rodin s autami....tiez pocet aut.....taktiez pocet havarii.....

Niekedy autosedacky neboli........vieme, vieme....niekedy nebol internet ani mobil.......

atrami
20. okt 2010

My sme mali body-dupačky-bavlnený kabátik-teplý pletený kabátik-tenkú a hrubú čiapočku, papučky a rukavičky. Mali sme v zavinovačke. Samozrejme mali sme aj autosedačku, ale nejako som nemala to srdce ho tam dať. Prevoz z porodnice je odporúčaný v autosedačke, ale odvoz dieťaťa z porodnice je braný ako vynimočný stav.

dadika1114
25. okt 2010

no ja mam policajta kamarata a povedal ze pokutu v ziadnom pripade nikto nedostane ak si babatko vezie domou z porodnice..... on sam povedal ze mali viacej pripadov ked sa babatku nieco stalo ked sedelo zrvna v autosedacke.Ved to ani hlavenku neudrzi ani nic a je tam zmotane ako taky slimacik v ulite ... a ked sa viacej zabrzdi tak mu moze chudatkovy aj hlavicku urvat z toho tlaku .... ja davam malinke urcite do vanicky z kocika a tu este priviazem v aute s pasom ....predsa len lezi rovno a keby sa aj daco stane ze prudsie zabrzdime tak je stale v tej vanicke ... nakolko by v autosedacke uz mu tahalo hlavicku dopredu.Ale ved to je jasne ze to je kazdeho vec ...ale ja sa bojim autosedacky viacej.

andika10
25. okt 2010

ja som ich brala v zavinovačke, ale mali 2100g a 2200g. nechcela som ich dávať do autosedačky

gaby21
25. okt 2010

dadika 1114 Tvoj nazor je velmi zvlastny toto som este fakt nepocula, ze sa bojis autosedacky, sak boli vymyslene pre bezpecnost deticiek a k tomu ze by mu malo urvat hlavicku, tak to hadam nemyslis vazne, ved autosedacka je pripevnena v protismere, prave preto aby pri naraze bola hlavicka zatlacena do nej 😉

ivetkab.
25. okt 2010

ja som malého nedávala do tretieho mesiaca vobec do autosedačky. V aute som ho prevážala vo vaničke a cestovali sme a aj cestujeme veľmi často. Z pôrodnice sme šli domov keď boli vonku metrové záveje. Drobca som obliekla do súpravičky pre novorodencov, zabalila som ho do zavinovačky, teplej deky, hrubého fusaku a samozrejme vanička. Nech si hovorí kto čo chce, nikdy by som novorodeniatko nedala do autosedačky.

lucka1987
25. okt 2010

no ja len k tym autosedackam.a vajickam. tiez sa zane stavam... len z mojej praxi.. krsiatko pravidelne vozim k lekarovi, ku mne na navstevu a tak...... a jeho autosedacka sa v ziadnom pripade nesmie osadzat v protismere jazdy.. mame to aj v navode.... a taktiez aj maly bratranci... ani raz som teda nevidela ze by mali sedacku opacnym smerom jazdy.....a tiez sme ich osadzali podla navodu, kedze este nemame babo, nemali sme v tom prax.. mozno zalezi aj od typu...

gizka12
25. okt 2010

Skopirovane zo stranky
Skupina 0+ (od narodenia do 13 kg – približne do veku jedného roka)
Dojčatá sa musia prepravovať v „škrupinovej“ autosedačke, ktorá umožňuje transport v polohe pololežmo. Tieto sedačky sa vždy upevňujú v protismere jazdy. V prípade kolízie je dieťa celým svojím telom v sedacej škrupine pritlačené a podopreté. Pri umiestnení v smere jazdy hrozí dieťaťu zlomenie väzu a ďalšie zranenia. Odporúča sa upevňovať sedačky na zadné sedadlo automobilu, kam sa stále častejšie montujú držiaky pevne spojené s karosériou, takzvaný isofix.
Takze dojcata musia byt v skrupinke pripevnene v PROTISMERE jazdy

radkatom
25. okt 2010

Nas maly sa narodil v septembri a oblecene mal body, dupacky, rukavicky, ciapocku, pulovrik a bundicku. Tatinko zakuril v aute dopredu, takze sme mali komfort v teplucku 😉 . A k tomu prevozu. My sme viezli mojho milovaneho syna samozrejme v autosedacke, ktora sa vyraba pre babatka od 0 rokov. Preto je samozrejme bezpecna a babo v brusku taktiez predsa nieje vo vodorovnej polohe. Nikdy, by som neriskovala pre akekolvek dovody jeho zivot!!! Aj ked by tatinko isiel s nami nanajvys opatrne, moze nas ohrozit niekto iny. Preto odporucam vozit babo vylucne v autosedacke, i ked samozrejme kazda maminka si urobi po svojom... 😒

hrdzaa
2. mar 2011

Ja len k vašim názorom o nutnosti a nepotrebe autosedačky.. POZRITE SI TOTO !! http://www.zbynekmlcoch.cz/info/fejetony/nemysl...