Čo robiť s alkoholikom?

eva770
29. jan 2009

zijeme v jednej domacnosti s bratom,ktory je alkoholik.Je to na nevidrzanie.Kto to pozna a poradi mi čo s tym?Nechce sa liečiť a na novy byt nemame. ☹

betka14
30. jan 2009

je to ťažké, ja mam otca je po 2 liečeniach a ani to nezabralo, neviem ako by som to riešila ale ja som an alkoholikov alergická
dieta yb som už nedala do jeho blízkosti
riešenie je vysťahovať ho, ľahko sa povie ťažšie zrealizuje 🙄

miresta
30. jan 2009

eve - prečítala som si tvoj problém, no a napadlo ma že ak nechce brať hypotéku čo je v dnešnej dobe a kríze dosť riskantné, tak prečo neidete aspoň do niejakého preníjmu. Moja sestra má manžela alkoholika a keď si vypije je tiež násilný a má s ním dve ,maličké deti. A čo urobila odsťahovala sa od neho a býva sama s detičkami. Je to drina, ale pre pokoj, a hlavne pokoj detí a ich zdravý duševný vývin musíš niečo urobiť. A ver ak to dokázala ona, myslím, že ty s manželom to tiež dokážete. 😉

tatolu
30. jan 2009

Betka ako vravíš.
Mne dvíha tlak, keď je alkoholik v blízkosti, alebo má niekto riane vypité (hlavne keď sa opil sám).
Fotrík je kapitola sama o sebe. Už asi nepije tak ako kedysi, ale mozok sa nezregenuje.
MM si tiež rád vypije. Nie je potom agresívny, ale ja som vytočená aj napriek tomu do zúrivosti.
Neviem, prečo sa priťahujem alkoholikov ☹

mikalove
30. jan 2009

my sme si s otcom tiež užili svoje,preto som sa vydala za abstinenta...a chvala že žijeme sami,konečne pokoj,lebo sme byvali 4 roky u svokrovcov a svokor tiež dosť pije,ale to asi celá tá ich generácia 😝

tatolu
30. jan 2009

No poďme riešiť Evkin problém.

Môj názor, odsťahovať sa a s manželom sa dohodnúť hypo, alebo podnájom.
Možno má niekto z rodiny dom, kde nikto nebýva. Alebo o niekom vedia, kto by vedel prenajať aj lacnejšie ako je štandard.
Evi skús zapojiť rodinu. Dajte echá a dovtedy aspoň nejaký, hocijaký podnájom.

zuzulik
30. jan 2009

evka a co tak ist byvat k manzelovym rodicom ??? 😉

zuzulik
30. jan 2009

k starym rodicom a pod.....kde by ste nemuseli vela platit, len by ste sa podielali na domacnosti 😉

mercy
30. jan 2009

Fu, ja skúsenosť nemám,ale určite by som sa odsťahovala.Je jedno, či vyčíňa otec dieťaťa alebo príbuzný v byte.To dieťa to vníma a odnáša si z toho psychické následky.Musíte odísť.

mikalove
30. jan 2009

alkoholizmus je veľmi silná zavislosť a malokto má tolko sily,že je schopny sa z toho dostať sám,a pokiaľ člokvek nemá chuť sa zmeniť tak mu ani tri liečenia nepomôžu.moj dedo bol tri krat na liečení a z každeho sa vratil opitý 😝 .takže pokial sa brat sam nezačne liečiť a neuvedomí si ako žije ty s tym nič nezmôžeš..presne ako píše mercy,ako matka by si nemala dovoliť aby tvoje dieťa žilo v takom prostredí...a ešte ked si napísala,že ked kričí a bucha tak sa dieťa strhava,toto by som určite netrpela....ja keby som na tvojom mieste,chytím muža pod krk a povedala by som mu,že nestačí dieťa urobiť,treba mu zabezpečiť aj domov a pekné detstvo a vobec by ma nezaujímalo či sa bojí brať požičku alebo isť do podnajmu..to si mal premyslieť skor,ved predsa ste vedeli,že nebudete mať kam ísť len ostať u matky..a vláčiť dieťa po rodine ako mača tiež neni riešenie...My ti tento problém nevyriešime ,len ti možme poradiť ale ked sa budete rozhodovať musíš predovšetkym brať ohlad na dieťa,potrebuje domova pokojnú matku

monika131
30. jan 2009

Ahojky Evka.
Podobný problém s alkoholikom rieši moja mamina so sestrou. Môj otec si totiž rád vypije a potom je zle, hlavne keď mu to začnú vyčítať hneď ako príde domov, alebo sa s ním vôbec nebavia, tak tiež lietajú taniere, trieska sa dverami a tak. Ja som to tiež zažívala ale nebývam doma skoro 2 roky.

A čo Ti poradiť? Z vlastnej skúsenosti viem, že nemá zmysel vyčítať mu niečo, keď príde domov ožratý. Treba to riešiť na druhý deň a treba to riešiť rázne. U mojho otca platí, keď sa s ním porozprávaš, ale musím priznať, že iba na pár mesiacov a potom opäť príde týždeň keď slope ako dúha.

Najlepšie by bolo dostať ho na liečenie a mám taký pocit, že už tu bolo napísané aby si na neho podala trestné oznámenie a možno sa spamätá keď si pre neho v jeden krásny deň prídu policajti a neskôr mu sudca súdne nakáže protialkoholické liečenie.

Držím palce a pevné nervy.

sendi
30. jan 2009

ahojky maminky,moj uz manzel maj problem s alkoholom,ale ked bol s kamionom tak vydrzal,no ked uz prisiel domov,jeho ,,kamarati"hned volali a bolo to.ked som bola tehotna,prisiel zamnou do BA,mala som v lete maturity a vtedy na ulici odpadol-dostal porazku a mesiac bol v umelom spanku,esteze som zmaturovala....s bruchom som den co den chodila za nim,neprajem to nikomu!!!a od vtedy si nedal ani hlt,ani alkohol nemoze citit 🙂 bvala bohu len skoda ze sa to muselo stat...

mikalove
30. jan 2009

ja by som určite na nikoho zo svojej rodiny,pokial mi neublíži nepodavala trestné oznamenie,keby vas bije to je samozrejné,ale ako riešenie dostať ho z bytu to je trochu moc.a neviem,či je to aj také jednoduché zavolať na políciu,že má doma opitého brata..ved je dospelý,je to jeho vec,pokial im neubližuje...neviem,či to stačí aby to riešili

mikalove
30. jan 2009

sendi,potreboval poučiť a neviem si to predstaviť tehotná a tolko stresu 😒

expertka8
30. jan 2009

..."povinne protialkoholicke liecenie" v dnesnej dobe neexituje.... 😔
...pacient si poziada o liecenie u svojho psyxiatria...
...podpise navrh...a caka na volne miesto v liecebni....

...liecenie trva cca 3 mesiace....

..len xcem podotknut...ze absolvovanie protialkoholickeho liecenia nie je zarukou uspesnosti.... 😔
...zamerne som nepouzila pojem "vyliecenia"...pretoze alkoholika nie je mozne vyliecit...
...alkoholik abstinuje cely zivot... 😔

...zivot s clovekom...ktory potrebuje svoju davku xlastu....je ako zivot s rakovinou.....zozierava vas to do spiku kosti....a najviac vas boli pocit bezmocnosti.....kedy by ste sa obetovali az za svoje hranice...ale bohuzial.....

....najlepsia obrana ..je utek od alkoholika 😔

sendi
30. jan 2009

moje tehotenstvo do 6mes bolo samy plac,stres...Laco pil,same hadky,musela som ist naspat do Ba kvoli skole lebo ma nepustili k maturam,otecko drahy alkoholik2,chodila som s mamkou po podnajmach,stres so skoly,opravne skusky,matirity,Lacova mozgova prihoda....sa cudujem ze som nepotratila,ani som nejedla,plakala fajcila...az potom ked sa prebral a uz vnimal to bolo lepsie.ono je to smutne,ze cloveku sa musi nieco stat,aby prestal pit.aj ked nie kazdemu sa to podari.mojmu milemu ocinkovi to je jedno...a ktomu je taxikar....

bubba
30. jan 2009

ja som raz pozerala jednu relaciu tusm ludia na jednotke to bolo kde matka syna alkoholika a este mal aj ine psych.problemy ako adhd ci ako sa to vola....do 18 rokov bral aj lieky chodili s nim k psychiatrovi,lenze potom si povedal,ved ja uz mam 18 uz nemusim,dost...odvtedy ze sa totalne zivot matky(rozvedenej) zmenil naruby syn pil,vyvadzal,kradol jej peniaze,neskor jej ich pod hrozbou nasila bral pramo pred nou z penazenky,potom ju aj bil...uz nevedela rady tak si zistovala kadeco kadekde a poradili jej ze na psychiatriu alebo liecenie je mozne ho dostat proti jeho vlastnej voli ak na neho poda trestne oznamenie a na sude sudny lekar potvrdi,ze ma vazne zdr.problemy(kto.treba dokazat asi lekarskymi spravami alebo vypovedami susedov to si uz nepamatam )tak sa da zabezpecit liecba proti jeho voli

elbel
30. jan 2009

rodine trha srdce ked ma zavolat na vlastneho policiu v takych pripadoch sa neraz rodina aj pohneva na druhej strane ktori alkoholik pojde z vlastnej vole na psychiatriu,alkoholici su aj dobry herci

sendi
30. jan 2009

my sme volali aj kosiciach na oca a raz potom v ba,ale mamka nedala trestne oznamenie...neviem,asi sa bala alebo co.ani sa jej necudujem....alkohol je svina.moja maminka ked ju oco podviedol tiez pila,a teraz ?ma leva 40kil-nemoze jest len suchare,suche rozky pretoze alkoholom si uplne znicila organy,hlavne pankreas a dostala aj epilepsiu... ☹

mikalove
30. jan 2009

sendy,ja presne viem o čom hovoríš..v mojej rodine je tolko alkoholikov ,že nemam tolko prstov aby som ich poratala.je to smutné ked si človek uvedomí kolko ich vlastne je..

sendi
30. jan 2009

ved to 😖 je to na zaplakanie a hlavne ked toho cloveka lubis,no nevies mu pomoct.ja som sa roky snazila Lacovi pomoct,ale bola to skoda casu.alkoholici to musia chciet samy,ale ktory alkoholik sa poojde liecit???

mikalove
30. jan 2009

dobrovolne ani jeden.. 😖

sendi
30. jan 2009

ani ja takrho nepoznam...mozno Brana Mojseja 😉

mikalove
30. jan 2009

ved aj ten porušil a pil..ako písala expertka,je to nevyliečitelná choroba

sendi
30. jan 2009

tak ja dufam,ze laco s tym uz nadobro skoncil.mamka tak tu napina ked citi alkohol.laco kludne isiel k susedom do krcmy,ale len na tomu ci kofolu.ony uz vedia ze nepije a laco hovori ze ho absolutne netaha.on si dobre pamata ked ho prebudili z umel spanku,na tie hadicky,pristroje,dieru v krku a nemohol rozpravat.....mam to vsetko,kazdy den co tam bol aj v dnniku a dala som mu ho precitat a plakal.

elbel
30. jan 2009

sendi vidis tvoja mamka prestala az si znicila zdravie a ten moj brat stale pije aj keby nemal lebo uz ma zdravotne problemi -pankreas na to sa uz aj liecil v nemocnici a ked bol v nemocniccia tak sa rozpraval zo zdrav sestrickou ......a tak ta mu povedala ze si moze dat za poharik vinka takze on pokial bral lieky nepil ale dlho nevydrzal a zacal zas a teraz po rokoch uz mu je jedno lieky nelieky pije dalej

mikalove
30. jan 2009

všetko začína poharikom vínka

sendi
30. jan 2009

tak to je hrozne!prepac ze to napisem,mrzi ma to,ale ked mu je jedno lieky nelieky a pije...tak to nema dobry koniec ☹ ta zavislost je obrovska a taki ludia piju az do konca,kym iim nezlyhaju uplne organy,ja byvam na dedine vkde je na kazdom rohu krcma a videla som uz vsetko.len je smutne ze brat je este mlady clovek a tak dopadol

darina77
30. jan 2009

Dostať ho na liečenie cez súd je podľa mna veľmi krátkozraké riešenie. Nebude tam predsa naveky po pár mesiacoch sa vráti a všetko sa začne odznova. Najlepšie je odísť.

elbel
30. jan 2009

ja som tiez z dediny ale uz tam nezijem,takze viem ako to chodi kadzy kazdeho pozna,kazdy z kazdym vypije a tak to ide dalej

je to smutne pretoze moj brat nema ani 30 a je z neho beznadejny alkoholik a upija sa k smrti a tak v akom je stave je jeho telo a jeho zdravie tak mu davam uz iba par rokov zivota

je smutne kolki skoncia pre alkohol v nemocnici a preziju a ziju dalej len si ten zivot nevedia vazit a kolky su co by chceli zit a nemozu casom sa pominu

sendi bud hrda na svojho Laca 🙂

kocurik16
30. jan 2009

je to veľmi smutné a ťažké žiť s takýmto človekom,tiež sme mali v rodine pár takých prípadov,radšej sme tam ani nechodili,lebo ja by som vedela zabiť človeka,komu je alkohol bližši ako rodina.

ja by som túto situáciu riešila podnájmom,vždy lepšie ako život s alkoholikom