Neočkované dieťa a škôlka

barbi911
23. feb 2014

ahojte,
moj syn nieje ockovany MMR..
Dnes mi kamaratka hovorila, ze ani jej o rok starsia dcera nebola a nezobrali ju do skolky,dokonca ju odmietli letecke spolocnosti pustit na dovolnku.
TO TAKTO FUNGUJE????

habibi78
24. feb 2014

@abbie kde do Afriky považujú potvrdenie o ockovani??? Lebo ja chodím s malou dva trikrát do roka uz 6 rokov do Afriky a nikdy v živote som nič take neriešila 😀 to je blbosť totálna 🙂

Su krajiny do ktorých sa vyžaduje očkovanie kvôli cudzokrajnym chorobám, ale nejde o očkovanie všeobecne, ale konkrétne či uz dospelého alebo dieťaťa

katie555
24. feb 2014

@habibi78 zalezi kam do afriky ....nie je to blbost, mozno prave chodite do krajin kde to netreba

dai
24. feb 2014

@habibi78 kde chodis? ak do egypta a pod. tak to nie je realna afrika🙂 do afriky rovnikovej, juznej, detto do vaecsiny azie a juznej ameriky mas vela odporucanych ockovani, a niektore krajiny maju aj povinne pre europanov...

abbie
24. feb 2014

@habibi78 najprv si poriadne zisti fakty, kym povies niekomu, ze jeho vyjadrenie je totalna blbost ... a fakt by ma zaujimalo, ci chodis s malou 2-3x do roka Zambezie, Kene, Tanzanie a spol ... ak chodis len do Egypta, tak tam ockovanie nepozaduju

luseta2000
24. feb 2014

Ahoj ak dovolite rada by som zapojila do tejto temy. ani moja dcerka nie je ockovana na MMr a prave vcera som si davala potvrdzovat prihlasku u doktorky do skolky, som z Ba z petrzalky a moja doktorka tam napisala ze nie je ockovana priorix vakcina. asi pred 2 tyzdnami som sa zucastnila v materskom centre prednasky ohladom materských skol so zastupcami MS v Petrzalke a vyslovene som sa prave na toto pytala. a pani ktora ma na Miestnom urade nastarosti skolstvo mi povedala ze ziadna riaditelka nemoze odmietnut dieta z dovodu toho ze nema niektore z povinných ockovani, ze bs to podla zakona bola diskriminacia.Nevim ako to funguje naozaj v praxi .... ved to sama zistim ked budem dcerku prihlasovat ..

luseta2000
24. feb 2014

A co sa tyka ockovania v pripade ked vycestovanate , - ockovanie treba iba do krajin kde je to nevyhnutne podla danej krajiny (tyfus, malaria, hepka,...) a vybavujete si vízum cez ambasadu a musite sa preukazat týmito ockovaniami aby ste vízum dostali.
- letecke spolocnosti nekontroluju a ani nemaju opravnenie na kontrolu ockovani , pokila im to dana krajina nenariadi v pripade hroziacej epidemie .. (a to sa este nestalo )

viem to preto lebo v tejto oblasti pracujem 🙂

katie555
24. feb 2014

@luseta2000 no ja pracujem uz 6 rokov v tejto oblasti a okrem toho ze skorntorlujeme viza pasazieri sa nam musia preukazat zltou kartickou z platnimi ockovaniami... 😉

zuzana76
24. feb 2014

@katie555 nerozumiem, ktorých krajin sa to tyka? ja letim do turecka, hadam nepotrebujem zaidnu karticku

zuzana76
24. feb 2014

@katie555 aha, uz citam, ze africke krajiny

demo
24. feb 2014

@luseta2000 ockovanie proti malarii neexistuje.

veriiii
24. feb 2014

@abbie no, tam su nejake odporucene ockovania,to je ine..ale MMR? ...

veriiii
24. feb 2014

@demo nieee,tak to nemyslela,skror,ze antimalarika by sa mali uzivat preventivne..

demo
24. feb 2014

@veriiii ani to nie je uplne pravda. antimalarika preventivne pri kratkodobom pobyte. pri dlhodobejsom sa preventivne neuzivaju. a urcite to nie je povinne. je to na kazdom cestovatelovi, ktoru moznost si vyberie.

veriiii
24. feb 2014

@demo ano, samozrejme,ze ta nikdo nemoze donutit uzivat antimalarika..ale ako sa potom pri dlhodobom pobyte chranis pred malariou?len repelentami a preventivnymi opatreniami?nevedela so,ze je tam nejaka hranica medzi kratkodobo a dlhodobym uzivanim, kolko je to na dni prosim?viem,ze pri dlhsom uzivani sa mozu "akumulovat" NU..

veriiii
24. feb 2014

@demo a slovo MALI neznamena MUSELI...

demo
24. feb 2014

@veriiii ide iba o to, ze tie antimalarika su vlastne liekmi proti malarii - pochopitelne. no a pri dlhodobom pobyte sa 1/ dost dobre nedaju jest preventivne (ved pecen a vobec plno NU) a 2/ vlastne tym ze ich clovek dlhodobouziva, vyrazi si v pripade malarie zbran z ruk. Cim sa bude liecit? Lebo malariu moze chytit aj pocas preventivneho uzivania.

veriiii
24. feb 2014

@demo A traveler who will be residing in an area of continuous malaria transmission should continue to use malaria chemoprophylaxis for his or her entire stay. It is important to reassure the traveler that the drugs are safe and effective. Doxycycline has been well-tolerated for long-term malaria chemoprophylaxis in the military, and CDC has no recommended limits on its duration of use for malaria chemoprophylaxis. Mefloquine has been well-tolerated during prolonged stays by Peace Corps volunteers, with a discontinuation rate of 0.9%, and showed no evidence of accumulation after long-term use; therefore, mefloquine may be appropriate for long-term chemoprophylaxis for most chloroquine-resistant areas because of its convenient weekly dosing. Atovaquone-proguanil has shown good long-term tolerability in postmarketing surveillance, with a discontinuation rate of only 1% because of diarrhea. Primaquine (in people without glucose-6-phosphate dehydrogenase [G6PD] deficiency) has been well-tolerated as long-term primary prophylaxis in Japanese transmigrants to Papua New Guinea. A potential concern with chloroquine is retinal toxicity when a cumulative dose of 100 g is reached, which may occur after 5–6 years of weekly dosing. A baseline ophthalmologic examination is recommended, with follow-up every 6–12 months after 5 years of use. Except for ophthalmologic evaluation when taking chloroquine long-term, no specific testing is recommended for the long-term use of other antimalarial drugs.

demo
24. feb 2014

@veriiii no ja som to konzultovala na cudzokrajnych chorobach v BA. mam teda taketo info a podla toho som sa zariadila.

veriiii
24. feb 2014

@demo no,do liekov sa trochu vyznam,ale o tejto teorii som este nepocula,asi nejaka novinka.. 😕

veriiii
24. feb 2014

@demo ja zasa pracujem v zahranici v lekarni,iny kraj ,iny mrav🙂

veriiii
24. feb 2014

@demo i ked WHO odporucania su asi len jedni...ale hovorim,asi nejaka novinka..

demo
24. feb 2014

@veriiii hm,mozno. vazne neviem. riadila som sa tym, co odporucali odbornici na exoticke choroby. vobec som to vtedy nemala potrebu dodatocne presetrovat.

luseta2000
25. feb 2014

@katie555 ano suhlasim, ale iba do krajin ktorých je to potrebne 🙂

luseta2000
25. feb 2014

@demo profilaxia 🙂 tak somto myslela antimalarilka zo sebou ...

katie555
25. feb 2014

@luseta2000 jasne , ja tiez som to nekontrolovala do mexika , kde su sice ockovania doporucene ale nie povinne, myslela som tie krajiny typu ghana, cad , a podobne ..fakt si uz nespominam, ale vzdy v timaticu bolo uvedene, ze musia mat viza a ktore ockovania ...aj ked pravdu povediac, zase do nejakych extremnych podrobnosti som to neriesila, len mas karticku mas a vybavene ....

luseta2000
25. feb 2014

@katie555 presne 🙂