Nudná materská. Ako ju prežívate vy?

lensam
14. okt 2010

podobnu temu som nenasla, ale snad nie som jedina, ktora nie je na materskej spokojna. nuda je mozno nespravne slovo, pretoze stale je co robit. okolo babatka sa cely den nabeham, ale pravdupovediac nie som tak uplne spokojna. cely den iba ja a syncek, pouzivam iba detsky slovnik a tesim sa ked manzel pride z prace a konecne sa porozpravame. dalsia vec je, ze s malym nemozem ist ani po obchodoch sama, teda nie po vsetkych. som obmedzena iba na obchody bez schodov a taktiez potrebujem k tomu druhu osobu. manzel pride z prace klasika najskor o piatej a obchodnici uz vas pomaly vyhadzuju von. necitite to podobne...ja som predtym v praci kazdy den stretla stovku ludi a asi mi to chyba

lensam
autor
14. okt 2010

@ives77 aj ja to planujem tak po deviatich mesiacoch...potom bude maly so svokrou a snad to pojde uvidime

mirka285
14. okt 2010

@egyptanka ja si teda neviem predstavit zeby som v obchode hodila na zem deku a polozila na nu dieta 😀 to uz radsej niakej predavacke do ruky ako na zem 😉

egyptanka
14. okt 2010

@beruska113 si si ista ze hovoris o tvojom synovi a nie o mojej dcere?? 😀 ... u nas jediny obchod ktory znesie su potrevijny, ale to sa ide najprv do oddelenia peciva a pokial ma co chrumat tak je aky taky klud, ale to v kociku moc nechce byt ale v nakupnom voziku alebo v takom auticku. 😉

ives77
14. okt 2010

@lensam ja som ani pri prvom doma dlho nevydržala šla som robiť ked mal 11mesiacov,bol s maminou a všetko bolo ok,niekto ma odsudzoval a niekto zas pochopil,na tých čo ma odsudzovali som kašlala,nech sa každý stará o seba,ked to vyhovovalo mne tak ostatných do toho prd 😉

egyptanka
14. okt 2010

@mirka285 predavacke to ja nie, ja som myslela tak ze ked som uz v skusobnej kabinke (keby som bola ja v sksobnej kabinke a moje dieta by mala v rukach cudzia osoba to by som nezniesla, najma ked by som ju nemala pod dohladom ... ved si nenechavam otvorenu skusobnu kabinku)

leveretka
14. okt 2010

@lensam hm tak by si sa mala mozno zamysliet, co by ta tak potesilo, zabavilo, odreagovalo...mozno nejaky sport alebo nech ti manzel alebo stari rodicia postrazia Samka a vybehni niekam sama, do obchodu alebo na nejaky kruzok, kozmetiku, masaze...jednoducho najst si cas iba pre seba a odreagovanie. Urcite ti to prospeje 😉

beli
14. okt 2010

Ahoj lensam no ja som mala taketo stavy pri prvom ked mal cca 4mes.ale potom som zacala chodit na dojcenecke plavanie,do mesta len tak na prechadzky a nasla som si kamaratky a stretavame sa doteraz chodime na zumbu sem tam niekde sadnut deti nechame tatom.A niekedy cez vikend pridu k nam potom mi k nim a priznam sa teraz si neviem predstavit ze mam ist do roboty 😀 Takze sa nevzdavaj ked najdes spravne maminy hned sa ti bude zdat materska krajsia 😉

ives77
14. okt 2010

ok babenky idem spať,lebo zajtra je ešte škola takže vstávame o pol 7mej aj ked malý mi vstáva len okolo 8pol9 😎 takže zatím dobrú noc 😅

mirka285
14. okt 2010

@egyptanka ved tie skusobne kabinky su take male ☹ ja to robim tak ze ked idem nakupovat,malu nedam do kocika ale vozim ju v autosedacke,sa mi to osvecilo ze vtedy vidi co sa okolo nej deje a aspon chvilu je ticho...a ja si fakt skusam veci tak ze kabinku si nechavam otvorenu a dalsia finta je ,ze vzdy idem do tej poslednej kabinky 🙂

gabika7706
14. okt 2010

@lensam jaj jasne, da sa to v pohode zvladnut, naozaj ak mozes, nejaky ergonomicky nosic si kup, kopec starosti si usetris.

beruska113
14. okt 2010

@egyptanka
u nas ani jedenie nezabera, on nie je jedak. Tak ale berme to pozitivne, aspon penieze neminieme, ked sa uz s nimi do obchodu neda ist.

gabika7706
14. okt 2010

@egyptanka a to ja si zas skusobnu kabinku veru otvorenu nechavam, spravidla som v tej poslednej, ak sa da a Martin bud spi alebo hodnoti, ci sa mu mama paci alebo nie 🙂

egyptanka
14. okt 2010

@mirka285 aj to je moznost ... i ked ja som sa velmi vyhybala nakupnym centram a aj teraz chodim s malou sporadicky, len ked nieco potrebujem vybavit ...

egyptanka
14. okt 2010

@beruska113 no ale topanky kupovat na drndu tak to je hotovy druhy porod ... 🙂

bubelko
14. okt 2010

@lensam rozumiem ti, mam ten pocit stale, hoci mam 2 deti a o stereotype sa teda hovorit neda. ale vsetko sa toci okolo toho isteho - deti, plienky, prikrmy, domacnost, atd. jazyk nastastie pouzivam normalny, pretoze som si povedala, ze ani s detmi rozpravat detsky nebudem 😉 ale inak mas pravdu, tiez mam pocit, ze mi odchadzaju mozgove bunky 😀
ja som to vyriesila dohodou s manzelom - kazdu stredu strazi deti on, ja chodim na kurz spanielciny. v nedelu do fitka, ak sa da, tak idem aj cez tyzden. no a sem tam sa podaria mimoriadne akcie bez deti. nakupy riesim bud s kamoskami, ktore som si pracne nasla, kedze zijem v zahranici a moje ostali doma, alebo skratka manzel musi tuto nemilu cinnost absolvovat so mnou. ked som mala jedno dieta, tak som bezne chodila na nakupy s nosicom - teda na take, kde som nekupovala nic pre seba - teda okrem okuliarov, to sa dalo aj s nim 🙂
co sa tyka kocika - tu som zvyknuta na bezbarierovy pristup vsade - na slovensku som bola v soku, ked som zistila, ze do mnohych obchodov (nie obchodnych centier) sa s kocikom nedostanem - restauracie nevynimajuc. ako bezdetnej mi to nikdy tak zle neprislo, ale ked sme s mojim otcom hladali restauraciu v centre bratislavy, kde sa da ist s kocikom a nic poriadne sme nenasli, tak som bola velmi sklamana. 😠

beruska113
14. okt 2010

@egyptanka
u nás aj každé obliekanie. a to ale este usetrime aj na obleceni pre nas, lebo mi treba vzdy o 1vrstvu menej, tak mi je z maleho vzdy teplo

lensam
autor
14. okt 2010

@beli to tiez nie je najlepsie...ked beries matersku fakt ako dovolenku a z dovolenky sa nikomu nechce ist do prace...prednedavnom sme sa s manzelom bavili o zenach co su doma viacej rokov, ze uz si nevedia predstavit navrat do prace a mozno z toho aj maju strach...proste nieco ako ked pracujes dlho na jednom mieste a potom si mas najst novu pracu, vzdy je to stres

andreaju
14. okt 2010

@lensam ..alebo ked budes mat cestu cez pk-skus sa ozvat..

beli
14. okt 2010

No ja som to myslela obrazne ja si viem velmi dobre predstavit ze do roboty pojdem a rada ale teraz na to nemyslim syn ma 17mes.tak si to vychutnavam pretoze ked nastupim do roboty uz sa mi tieto krasne cvile s nimi nevratia ja som to skor myslela takto 😉

lensam
autor
14. okt 2010

@bubelko lenze s trojmesacnym mozes pouzivat iba detsky jazyk, kedze slova su v nedohladne a usmev mu vykuzli aj jednoduche, g g
tvoj manzel ma kazdu stredu volno?

lensam
autor
14. okt 2010

@beli aj ja sa snazim si to co najviac uzivat...je to to najkrajsie obdobie a hlavne ked mam take dobrucke dieta...ocakaval som ovela viacej problemov, prebdene noci a nakoniec aj tie mi robili radost 🙂

lensam
autor
14. okt 2010

@andreaju budem na to mysliet

andreaju
14. okt 2010

@lensam ok,budes vitana..skus sa ozvat na internu postu..tak držim palce

beli
14. okt 2010

No tak prebdene noci to je jedine co mi chybat nebude kedze chalani sa budia na striedacku skoro kazdu hodinu a len preto aby sa uistili ze som tu 😀 ale vsetko ostatne mi chybat bude moccccc.

bubelko
14. okt 2010

@lensam prave tomu gg a podobnym veciam som sa snazila vyvarovat, hoci urcite by im to na usmev stacilo. ale tiez som im nerozpravala hodinove preslovy 😀 skor som pouzivala vety ako - kukuk, kto je tam 🙂 kto sa to tu smeje a podobne. tiez ziadna velka veda 🙂
co sa manzela tyka, snazi sa kazdu stredu chodit domov o pol siedmej, aby som o siedmej odisla z domu. sem tam sa stane, ze nemoze. 😉

snehovavlocka
15. okt 2010

tiez som mala spociatku podobny problem-ziadne kamaratky,ale tiez som casom nabrala odvahu a vtierkla sa😅 no a ked syn trosku podrastol,nasiel si kamaratov a s ich maminami si uz dobre pokecame,ked sa stretneme. A ked chces pokecat aj o inych veciach, ako su plienky, mozes predsa aj s kamaratkami,co nie su maminy,ci nie?
Rada na zaver:treba vyjst zo svojej ulity sebalutosti a vykrocit vpred novym priatelstvam(i ked zo skusenosti viem,ze to nie je lahke a moze zlyhat aj niekolko pokusov,najma ak byvas v mensom meste).
Drzim palce

andreaju
15. okt 2010

@snehovavlocka ..uplny suhlas 🙂)

miriam11
15. okt 2010

lensam, ja Ta uplne chapem. Citim to rovnako ako Ty. S tym materskym centrom je to tak, ze neviem, co by si tam robila s tak malym babatkom. Ja ked idem s malou do centra, co sme zacali len teraz, tak pokial dietatko nevie este chodit, tak tam nemas co s nim... aspon u nas je to tak. Plavanie... to je fajn, pokial mas dost penazi, pretoze tie kurzy su velmi drahe. Aspon pre mna. A kazdy den je to to iste, plus - minus nejaka obmena. Casto sa poslednu dobu z toho citim zle, je mi smutno, niekedy do placu. S kamaratkami, s ktorymi som sa stretavala nikdy cas nemaju, ked aj niekoho obcas stretnem su to len zdvorilostne frazy. Je to o nicom. Vazne rozmyslam nad tym, ze zacnem chodit opät do prace, milujem moju dcerku ako nikoho na svete, ale viem, ze pobyt na materskej mi stacil... jednoducho nie som ten typ cloveka, ktoremu staci tento "stereotyp". Mozno ma niekto odsudi, ale viem, ze nieco musim zmenit, lebo sa coskoro zblaznim prinajmensom, alebo dostanem ozaj uz depresiu, ak uz nemam nahodou pociatocne stadium.

snehovavlocka
15. okt 2010

@miriam11 hlavu hore.ved prave teraz ti zacne zabava-chodenie,napodobnovanie,zmysluplnejsie hry...vela zavisi aj od pristupu k dietatu.citat si s nim knizky,vysvetlovat mu, rozpravat-popisovat obrazky-coskoro ti bude ukazovat,co mu pomenujes....jasne,ze potrebujes aj spolocnost dospelych,ale utek do prace asi nie je naj riesenie.myslim,ze by ti to casom bolo luto(nemam skusenost,len od inych).Sama vies,co prezivas,rozhodnutie je na tebe.

snehovavlocka
15. okt 2010

mozno by pomohlo najst si nejakeho konicka;)