Očkovanie proti žltačke

nikasv29
4. nov 2014

Dobrý večer mamičky chcem sa opýtať na váš názor na očkovanie proti žltačke. Dcérka má o pár dni 2 roky a dr. nám pri poslednej poradni oznámila, že keďže u nás nie je kanalizácia tak nám poisťovňa preplatí očkovanie proti žltačke. Žiaľ neviem o aký typ žltačky sa jedná, keďže som mala v pláne neočkovať tak som sa o to ani neinformovala... Vôbec netuším či dať očkovať alebo nie, povinné máme všetky, preto sa chcem opýtať či ste dávali očkovať vy a aké ste mali nežiaduce účinky. Ďakujem pekne 🙂

sanym
5. nov 2014

@certi jasné, došli argumenty, tak začíname útočiť...

liebling98
5. nov 2014

@ushuaia proti pneumokokom sú na SK dostupné 2 vakcíny, Synflorix a Prevenar13. Prevenar obsahuje antigény viacerých serotypov pneumokoka ako Synflorix, aj sa zaň dopláca, ak sa preň človek rozhodne. Synflorix je bez doplatku. Očkovacia schéma je rovnaká ako pri Hexe ( difteria, tetanus, polio, hep B, hemofilus, pertussis ), preto veľa lekárov očkuje tieto 2 vakcíny spolu - jednu do jednej nožičky, druhú do druhej. Je možné sa s dr dohodnúť, že si neželáš očkovať naraz, ale s odstupom napr 3 týždňov.
O očkovaní proti meningokokom som neuvažovala, preto nemám podrobnejšie informácie.

ushuaia
5. nov 2014

@liebling98 dakujem

semila001
27. jún 2020

Urcite ockovat

mirusik55555
17. máj 2021

@nikasv29 ja mam 2 krát po 3 dávky žltačku aj chrípku každý rok tetanus plus ako babo žiaľ aj napriek epilepsii očkovaná ako babo som dostala 1 po ockovani