Odkladať alebo predať veci po deťoch?

susik77
8. dec 2007

Ahojte, mam dilemu:Neviem, ci mam predat veci po malej.Druhe mimi by sme chceli do 3 rokov, ale nemusi sa hned zadarit. Teraz neviem, ci mam oblec.a kocik, autosedacku a ost. veci skladovat, al. predat.Kocik a autosed. mam uplne novu, velmi mi vyhovuje, ale neviem, ci nebude uz neco lepsie na trhu, co by mi viac vyhovovalo. Zistila som, ze oblecko sa dost tazko predava, a dost pod cenu...aj ked mam znack. veci-Next, Mothecare, H&M...

zuzana76
8. dec 2007

susik , ja si to zatial planujem nechat, tiez chceme druhe babo a potom sa mi nebude chciet vyhadzovat zase kopec penazi, oblecenie si necham urcite, hlboky kocik asi predame, my mame len taky obycajny Steggi, autosedacku este neviem, ale asi predame tiez a take veci ako fusak, hracky, vanicku si necham, ten kocik by som si potom kupila lepsi a autosedacku by som mozno pri druhom kupila z druhej ruky, teraz mame Jane za 5000, ale to bol darcek od mojho brata, ja by som 5000 za autosedacku nevyhodila

tilly
8. dec 2007

ja si to nechávam, aj keď neviem pre koho... ale nechce sa mi to fotiť, nahadzovať na net, počkám, kým porodia kamošky a potom to poposúvam, ak sa mi to bude chcieť vyťahovať 😅

zuzana76
8. dec 2007

ja tak isto, som leniva fotit a posielat,mam este brata a sestru, tak radsej dam im zadarmo, ved kopec veci mi nakupili oni pre maleho

susik77
autor
8. dec 2007

tilly: no, ved ani mne sa nechce 😎 a je mi luto hodit to za par korun do bazaru, lebo niekt. vecicky su fakt zlate 🙂 asi to poposuvam tiez rodine

maca793
8. dec 2007

ahojte, ja som si veci po dvojičkách odkladala, teraz sa m to zišlo pri Karolínke. nemusela som totiž toho toľko kupovať, len niečo. a teraz sa mi to kopí a ja neviem, čo s tým, vybrala som veci po karolínke a dala do 8 veľkých tašiek, ktorých by som sa potrebovala zbaviť.

zuzana76
8. dec 2007

a ten kocik chcem predat len preto, aby nam nezaberal miesto, do pivnice ho nedam, lebo tu nam uz vykradli, boli by schopni ukradnut aj kocik a mat ho len tak v byte, ked sa uz nebude pouzivat sa mi nechce

sue
8. dec 2007

Najkrajšie vecičky plánujem odložiť, tie menej pekné skúsiť predať, nezničené dať do kojeneckého alebo detského domova a zvyšok vyhodiť...

bubaczik
8. dec 2007

no ja odkladam do tej doby,kym nejaka kamoska neotehotnie,a potom jej veci dam.. 😵

zuzana76
8. dec 2007

maca a co charita, ak teda to nechces predat, alebo daj inzerat, ze darujes vsetko, nech si niekto po to pride, su mamicky, ktorym by sa to velmi zislo, ak teda ty nepotrebujes tak surne peniazky

sue
8. dec 2007

Maca, čo tak detský domov alebo charita? Je neuveriteľne veľa ľudí ktorým treba pomôcť...

zuzana76
8. dec 2007

ak uz nebudeme mat dieta, tak hracky planujem aj ja dat do detskeho a kojeneckeho ustavu

maca793
8. dec 2007

na charitu nedám, sorry, je to blbé, ale mne tiež nikto nedá nič zadarmo a ja peniažky veľmi potrebujem.
mám aj albumčeky, ale sú to hlavne letné veci, tak dúfam, že sa to rozbehne z jari. 😵

tilly
8. dec 2007

detské domovy to nechcú... nám zostali takto vecičky v mc a tu u nás je aj detský domov a oni to nechceli, že oni majú vlastné veci a toto som počula od viacerých... možno treba len nájsť nejakú tehu bezdomovkyňu, ja som vídala takú jednu, predávala nota bene, aj som pre ňu pochystala dupky a tak a odvtedy som ju nevidela...

tilly
8. dec 2007

ozaj, sue, ako?

maca793
8. dec 2007

to je tak, živoť 3 deti z materskej, prídavkov a výživného na dvojičky to nie je sranda. k tomu platiť byt, školu, splátky.... takže na mesiac, mi z toho ostane ani nie 2000,- sk. našťastie si trošku privyrobím. ale to je pre Karolínku, keďže jej otec neposiela žiadne peniažky. 😢

sue
8. dec 2007

Tilly, to vážne? 😲 u nás berú takmer všetko - hračky, oblečenie, knihy...

susik77
autor
8. dec 2007

maca-ty si rozvedena?

sue
8. dec 2007

Maca, len ma udivuje, že dokážeš byť potom závislá od nakupovania ako píšeš vo vedľajšej téme 😕

tilly
8. dec 2007

hej? tu nie... a počula som už od viacerých, že ani iné domovy neberú...

sue
8. dec 2007

Tak sorry za takú naprd radu... ja som sa s tým ešte nestretla... a to nosievame každé Vianoce...

nelika666
8. dec 2007

my skor ako o 5rokov babo neplanujeme,
niektore veci nechavam - moje srdcovky alebo veci ako zavinovacka do autosedacky a podobne - co som vyuzila a vyuzijem urcite aj pri druhom dietati,
kocik a autosedacka - urcite predam a potom kupim nieco ine - nie zeby som nebola spokojna ale myslim si ze kociky pojdu dole a pravdepodobne opat kupim z druhej ruky taky aky sa mi prave bude zdat dobry..
veci ktore sme az tak nenosili - su skoro nove predavam alebo posuniem dalej rodine
veci ktore sme dostali ako dar, nechavam a vratim ludom ok ktorych sme dostali ak maju, cakaju alebo planuju babo - samozrejme ak su neposkodene a chutnucke
veci flakate a opotrebovane - vyhadzujem

zuzana76
8. dec 2007

u nas na skole sa vzdy robila zbierka hraciek pre detske domovy, tie hracky tu beru urcite v NR, neviem ako je to s obleckom

tilly
8. dec 2007

ale to možńo len v okolí BA, možno majú nejakých svojich sponzorov, že nosené nepotrebujú, fakt neviem, tiež ma to zaskočilo, možno berú len nové veci... tieto veci nechceli zobrať, pritom to ´boli všetko normálne pekné veci, čo zostali z burzy a maminy si pre to neprišli, nechceli to už...

maca793
9. dec 2007

určite zavinovačky, košieľky si treba nechať.

maca793
9. dec 2007

susik77
som rozvedená 6 rokov.
sue to nič, bol to dobrý nápad, ale ja mám na takéto veci svoj názor.

vavka33
9. dec 2007

Ja si vsetko nechavam,ved sa to zide. 😀

maca793
9. dec 2007

vavka33
ako pre koho. aj moja sestra bude mať dieťa, ale ja mám toľko vecí, že byt, ktorý mám, na to proste nestačí. 😝
niektor veci som si pravdaže odložila, ale je mnoho vecí, ktorých by som sa chcela zbaviť. 😵

vavka33
9. dec 2007

Maci ak uz nie pre tvoje deti,tak pre deti tvojich deti.
A ak veci nepredas,tak potom ich mozes dat napr.detom do domova.ale vyhodit je ich skoda.

maca793
9. dec 2007

a nevieš, prečo by som mala odkladať 20 rokov veci, ktoré vyjdú z módy? je to super nápad, ale ja pri toľkých deťoch a veciach,, to jednoducho nejde. ani do pivnice. máme ju totiž 1x1meter a sotva sa tam sprace niečo objemnejšie. keby som mala rodinný dom, tak áno, ale v paneláku... 😵
neber to osobne. a charita o tej som písala vyššie. mám na to svoj názor.

vavka33
9. dec 2007

Maci v poho.Ja som to hore necitala.A je to tvoja vec ci to odlozisalebo nie,mne je to jedno 😀
Moje deti nosili veci,co sme nosili este my s bratom.Boli to pre mna teraz tie najvzacnejsie poklady,ked som ich nasla pred 7mimi rokmi na povale u starkej 😉
A keby som veci nemala ja kde dat,tiez by som sa ich chcela zbavit.