Petícia za zachovanie liečebne pre atopické deti

maca_p
3. apr 2012

Milí rodičia, podporte našu iniciatívu,
rozhodli sme sa spísať petíciu za zachovanie liečebne pre atopické deti. Nakoľko vo veci môžu pomôcť Mestský úrad v Šuranoch ale aj Ministerstvo zdravotníctva, budeme podpisovať petície dve, na obe inštitúcie. Tento liečebný ústav je špecifický aj v tom, že ako jediný na Slovensku poskytuje zdravotnícku starostlivosť pre deti vo veku 0 - 3 roky a dalej až do 18 rokov. Mestská poliklinika v Šuranoch argumentuje, že zatvorenie je nevyhnutné pre finančnú neschopnosť ďalej financovať ODLU Trávnica, keďže je s celoslovenskou pôsobnosťou... prikladam aj zopar fotiek syna, aby ste mali akú - takú predstavu o deťoch s týmto ochorením. Prebdené noci, ked dieťa plače od bolesti alebo keď ho stážite a ofukujete vlastným dychom, aby sa opäť nedoškriabalo...

Petície sú vyvrcholením našej snahy o zachovanie ODLÚ a rozhodnutie spísať ich vyšlo z momentálnej situácie. 19.4. poslanci v Šuranoch majú znovu hlasovať o osude ODLÚ - toto je naša posledná šanca ešte ovplyvniť ich hlasovanie, ale musí nás byť veľa, aby naše hlasy mali váhu - a pri tejto petícii musíme konať veľmi rýchlo.
Ministerstvo zdravotníctva SR je v procese rokovania o ďalšom osude ODLÚ, ale my ako občania sa nemôžeme zúčastňovať týchto rokovaní (podľa vyjadrenia mimisterstva) a tým ovplyvniť veci v náš prospech. Petícia je opäť naša jediná šanca ako jasne vyjadriť náš názor.
Preto prosíme podpisujte obidve petície.
POSTUP:
1. vytlačte si petície - nájdete ich pod správou, spolu 4 strany (každá petícia má 2 strany)
2. dajte ich podpísať čo najviac ľuďom - rodina, známi, susedia...neznami, ktorí nás chcú podporiť (nad 18 rokov)
3. dajte si záležať aby všetky kolónky boli vyplnené
4. číslo hárku NEVYPLŇUJTE!
5. podpísané hárky-petície pošlite poštou na adresu Lívie Vincúrovej, ktorej adresa je na petičnom hárku

Obidve petície pošlite najneskôr do 13.4.2012 (piatok). Ak ich budete posielať v piatok 13, tak ich prosím pošlite prvou triedou.
Veľmi pekne Vám ďakujeme.

V prípade akýchkoľvek otázok píšte nám cez IP.

liwka
3. apr 2012

@maca_p macka pridaj tam aj tie zvysne dva harky🙂

maca_p
autor
3. apr 2012

tak este raz, pridávam vsetky harky kompletne. prepacte mi maly technicky problem 😎
dva hárky mestskemu zastupitelstvu a dva harky ministerstvu zdravotnictva. pre kratkost casu, ozaj nenechajte nas v tomto samych, potrebujeme kazdy jeden podpis. nikdy neviete, co vas kde, alebo vasich pribuznych zacne svrbiet 😀

dalej chcem velmi pekne poprosit adminov, ak robime nieco co je v nesulade s pravidlami MK, aby nas nemazali. robime vsetko, co je v nasich silach, moznostiach a schopnostiach. bohuzial nemame moznost rozhodovacieho slova na finalnom zasadnuti mestskeho zastupitelstva v suranoch, tak aspon takto im troska stazime rozhodovanie.

maca_p
autor
3. apr 2012

a este raz ja, par foto mojho maleho bojovnika

liwka
4. apr 2012

@maca_p pekne si to napisala, chvalim ta🙂

maca_p
autor
4. apr 2012

@liwka liwi, ale nooo 😉 , snazim sa co to da, len ako tak pozeram, nemame zatial odozvu...
dnes sme boli v TT na koznom a mam info, ze nejaky (neviem konkretne kto a aky) profesor bol na ministerstve na rokovani ohladom ODLU Travnica 😎 , takze sa to prave deje aj tam hore 😀

maca_p
autor
4. apr 2012

😎 😎 dostala som info, ze peticne harky vychadzaju v zlej kvalite stiahnute z MK. ak budete mat zaujem, tuknite mi do IP, naliste kontaktny mail a poslem vam harky obratom spät. 😎 😎

elise
5. apr 2012

@maca_p oslovte televizie a budte s nimi stále v kontakte ak to budu stále vysielať dosiahnete viac.

maca_p
autor
5. apr 2012

@elise sme s nimi v kontakte, bolo uz odvysielanych niekolko vstupov, na markize, myslim aj na jojke. teraz sa bude vysielat relácia Občan za dverami na STV2 - 11.4. o 21hod.

ono to nie je taka "bombova" vec, ved koho zaujimaju deti s koznym ochorenim??? ved ked si pozries spravy, tak je tam stale to iste - tragicke nehody, minoritna skupina obyvatelstva, opozicia vs. koalicia.

z medii:
http://novezamky.sme.sk/c/6276425/na-zvysenie-p...
http://novezamky.sme.sk/c/6297827/o-buducnosti-...
http://novezamky.sme.sk/c/6314058/za-zachranu-l...
http://vas.cas.sk/clanok/5668/zufale-mamicky-ch...

elise
5. apr 2012

@maca_p skuste zorganizovať nejake protesty, mediám dajte vedieť termin možno protest aj pred ministerstvom zdravotnictva ale najskôr by som to riešila pred zriadovatelom sanatoria, držim palce

maca_p
autor
5. apr 2012

@elise zriadovatel liecebne je mesto surany a liecebna je sucastou mestskej polikliniky. prave mesto tvrdi, ze nema na financovanie, primarne su zamerani na chod polikliniky, ODLU v Travnici je pre nich financnou zatazou 😲

elise
5. apr 2012

@maca_p to mi je ľuto ale protesty by sa zišli aj lekári zariadneia aj rodiny ktore sa tam liečia aj ľudia z okolia a samozrejme s mediami🙂 držžim palce

liwka
5. apr 2012

media nejavia zaujem, volali sme mnohych, napisali strohe fakty, potrebovali by sme pritiahnut media na rokovanie zastupitelstva, kde ma padnut konecne stanovisko, aby nebolo pre tych poslancov take jednoduche odhlasovat zatvorenie....
je to pre mnohych malo pritazliva tema- a tak isto aj poslanci mestskeho zastupitelstva- nikdy v zivote v liecebni neboli, nevedia, ako to tam vyzera, nevedia, ake pozitivne vysledky liecebna ma.... pre nich je to len napis na papieri rokovacieho poriadku.....

desszi
5. apr 2012

@maca_p velmi rada pomozem, pridam sa, sama mam synceka ekzematika, aj ked my osobne sme v Travnici neboli, ale poznam mamicky aj z mojho okolia, ktore v Travnici boli alebo sa tam opakovane vracaju. Okrem toho som novozamcanka, takze Travnica je coby kamenom dohodil. Je mi smutno, ze Travnicu chcu zrusit, ja vidim za tym vsetkym "biznis" a podla mna to cele dopadne tak (ak sa s tym nieco nespravi), ze to nakoniec niekto kupi za babku a o par rokov na tom bude ryzovat. Kolko potrebujete podpisov, aby sa s tym vobec zacali zaoberat? Posli mi kludne harky na mail (poslem ti mailovu adresu do IP), manzel to v praci vytlaci a pokusim sa v mojom okoli pozbierat maximum podpisov, co sa da 😉

liwka
5. apr 2012

@desszi dakujeeeme velmi pekne🙂 ak chces, pridaj sa k nam do skupiny: http://www.facebook.com/groups/112442582149013/. pocet podpisov nezavazi, v zakone pocet uvedeny nie je, ale cim viac, tym lepsie 😉 a ak si z NZ, nemas nahodou kontakty na NZTV? ja som im pisala, ale nevyjadrili sa, potrebovali by sme dostat co najviac ludi na zastupitelstvo a najma media... aby to nebolo pre nich take lahke hlasovat... rozumies? 😉

desszi
5. apr 2012

@liwka to je najsmutnejsie, ze stale sa o dolezitych veciach rozhoduje len spoza stola respektive o tom rozhoduju ludia, ktori nemaju ani tusenia o co sa jedna ☹ urcite sa pridam ku skupine na FB, zial kontakty v NZTV nemam, nepoznam tam nikoho, ja som sice novozamcanka, ale 7 rokov zijem mimo, takze s tym asi nebudem velmi vediet pomoct 😒

liwka
5. apr 2012

@desszi a kde v LV okrese zijes? 🙂

desszi
5. apr 2012

@liwka priamo v LV teraz uz treti rok, predtym som zila v Piestanoch 🙂

desszi
5. apr 2012

@liwka uz som dala ziadost o pridanie do skupiny na FB. Nevadi, ze som nikdy v Travnici nebola a mam trosku alternativne nazory? 🙂

desszi
5. apr 2012

@liwka peticia odoslana dalsej velmi dobrej kamaratke, pomoze takisto pri vyplnovani 😉 ideme na vec 🙂

elise
5. apr 2012

@liwka novinárov treba otravovať ponuknuť im zaujimavý protest napríklad ma napadlo aj sa spojiť s primátorom mesta normálne si snim dohodnuť schôdzku, osloviť regionálnu tlač, a potom schôdzku aj s viceprimatorom, tlačovým. jednoducho prisť a povedať argumenty čo to znamená a ponuknuť riešenie ako by sa to mohlo financovať aspon alternativy, niečo vás iste napadne. 🙂

elise
5. apr 2012

@liwka osloviť poslancov vo vláde normálne dajte každá mamina ktorú poznáš a lieči sa tam jej dieťatko aj personál liečebne, píšte mail so svojim pribehom poslancom národnej rady o nečinnosti a nezáujmu zachovať liečebnu čo to pre vás znamená a tak... a potomaj ministerke zdravotíctva aj maily aj normálne doporučene listy ak ich budete bombardovať dopismi zaujme ich to do kopie dajte ľudi z TV

majuska85
5. apr 2012

Bože to čo sa tu už deje, kde chcú detičky potom liečiť??? V kúpeľoch v ktorých nebude miesto?? Všetko len rušia a vždy doplácajú na to detičky ☹ ☹ ☹ Ja sama som ťažká ekzematička a aj moje dve detičky ☹ je to choroba, ktorá znepríjemní celý život ☹ a detičky to liečenie potrebujú

maca_p
autor
5. apr 2012

@elise kontaktujeme, hlavne poslancov zastupitelstva na ich mailovych adresach. osobne mne odpisala az jedna poslankyna. skusala som na jedneho z nich aj cez fejs, ani netukol - pritom sa jednalo o mladeho cloveka, ktory mozno otcom je, mozno bude...

hovorim, ak by mali rusit psychiatricku nemocnicu, tak su ohlasy vsade. ak sa vsak jedna o ubohe deti - tak tie su az na konci v rade... 😲
na ministerstvo sa pisalo niekolko krat, vedia o nas 🙂

elise
5. apr 2012

@maca_p skušajte ich bombardovať a zatiahnite tam aj vládu nám sa podarilo v peticii o rodičák vyvolať záujem tým že sme písali do vlády, nepolavte aj ked opakovane mailom píšte novej ministerke máte šancu u nej🙂

maca_p
autor
5. apr 2012

@majuska85 prid s detmi na preliecenie, pokial sa da 😀 , ale pevne verim, ze zvitazi zdravy rozum a Travnica zostane fungovat.

v globale sa nejedna len o deti, ale aj o podporu zamestnanosti, rozvoja turizmu a cestovneho ruchu. poväcsine za kazdym dietatom pride rodinny prislusnik a ten potrebuje ci uz prenocovat, alebo sa najest

liwka
6. apr 2012

@elise cela afera zacala 29.2. oznamenim o plane zatvorit liecebnu, skus si pozriet nasu skupinu na FB, vsetko, co tu pises, sme uz davno spravili... napisalo sa tolko meilov a absolvovali sme tolko telefonatov, az to kompetentnym lezie na nervy....teraz potrebujeme v prvom rade podpisy a dotiahnut media na toto rokovanie zastupitelstva...

elise
6. apr 2012

@liwka ok v pohode ale zmenila sa vláda treba to využiť, ja som vám chcela iba povedať môj názor

elise
6. apr 2012

@liwka spravte si protest na zastupiteľstve treba len oznámiť na meskom urade vyplniť tlačivo o protestnom zhromaždeni pred budovou kde sa bude konať zastupiteľstvo a samozrejme prisť aj s detni , nech vidia ako tu liečebnu potrebuju, podpisy prijmu ale rozhodnutie poslancov veľmi neovplyvnia.

liwka
6. apr 2012

@elise neber to v zlom, nemyslela som to tak.... ono sa straaaasne vela veci spravilo, sama zasnem, kam to az zaslo a ver mi, kazdy krok poznam do detailov- na FB, ani sem sa mnoho z toho napisat neda, bo su to vsetko verejne diskusie....chapes
ja len k tomu, ze vsetky tvoje navrhy sme uz spravili, okrem toho protestu... to si nechame na potom 🙂
co sa tyka zmeny vlady... komunikovali sme s byvalou vladou aj s terajsou🙂 skus sa pridat do skupiny na FB: http://www.facebook.com/groups/112442582149013/, tam si mozes precitat, co vsetko sa spravilo a pravdupovediac, kazdy akcny clovek s dobrymi napadmi sa pocita🙂)))

elise
6. apr 2012

@liwka v pohode len skuste ten protest a nech sa vyjadria k tomu aku ponukaju náhradu ked zariadenie zavru že by ste boli ovela radšej keby ste mali detičky v uplnom poriadku a do liečebne nebuseli chodiť. každopádne nepoľavte a protestujte nech vám to výjde podla predstáv🙂