Je vhodné denné pitie Alchemilky?

tysontara
22. mar 2011

Ahojte, rada by som sa dozvedela vas nazor na pravidelne pitie Alchemilky, nokolko mam zenske problemy a tento cajik mi bol odporuceny, len som si neni ista tym kazdodennym pitim, lebo aj menstruaciu som mala teda o dost silnejsiu ako inokedy, moze to byt s tym spojene??? dakujem 🙂

macka01
22. mar 2011

sila menzesu neviem čím je spôsobená,ale alchemilka je veľmi dobrá bylinka na ženské veci.To stále pitie ber asi tak,že napr.2 týždne budeš piť potom si urob týždeň prestávku a zasa.Určite nie nepretržite.

tysontara
autor
22. mar 2011

@macka01 aha, takze nie stale, lebo ja uz ju pijem asi 2 tyzdne rano - teda 1 x denne, takze teraz by som si mala dat asi pauzu???

macka01
22. mar 2011

no ja myslím že ano,pri všetkých bylinkových čajoch sa odporúča prestávka.Skus si to načasovať tak,aby si pila napr.týždeň pred tým,ako máš dostať a ešte týždeň počas

tysontara
autor
22. mar 2011

@macka01 sranda 🙂 zrovna tak mi to vyslo 😀 tak dakujem za rady, pekny den

kawasaki17
22. mar 2011

@tysontara ja tiez pijem alchemilku a velmi mi pomaha,pekne sa mi upravila menstruacia a mam stouto bylinkou, len dobre skusenosti...Ja ju zvycajne pijem 2 tyzdne(tyzden pred menstruaciou a tyzden pocas) 1x denne, tak si dam pauzu a tak opat.... Teraz si uz vsak mozem dovolit aj dlhsie pauzy, kedze sa mi natolko dobre upravila... 🙂 Vela stastia...

tysontara
autor
22. mar 2011

@kawasaki17 tak som rada ze ma pozitivny vplyv na teba, dufam ze aj na mna bude, ale ja kedze beriem hormonalnu antiko tak menstruaciu mam pravidelne, ale odporucili mi ju na preliecenie zapalov a pod. a hlavne vtedy ju mam zevraj pit, ked sa budem snazim o miminko 😉 lebo chystam vysadit a alchemilka by mala pomoct tomu, aby sa mi vsetko vratilo do normalu 🙂

pegie
22. mar 2011

No alchemilka je dobra, ked som potratila pila som ju asi 2 mesiace a potom som ju vysadial teraz uz len par dni prestavka a zase, myslim si ze pomaha, npr. pychalo ma obcas v pravom boku a teraz je to uz ok

pink_lady
23. mar 2011

@tysontara alchemilka je velmi dobra na gynekologicke problemy a ano mozes mat po nej aj silnejsiu ms - u viacerych som sa stretla s takouto skusenostou - aj u seba, ja som si to laicky vysvetlovala tak 😀 - kedze mam endometriozu ze vtedy mi to tece viac von ako do brucha do lozisk 🤐

mimkao
23. mar 2011

Ahojte. A môže sa piť aj počas kojenia?

tysontara
autor
24. mar 2011

@pink_lady no vsak aj dufam ze mi pomoze, lebo aj cytologia mi vysla taka "vselijaka" ze 3A, som si citala aj o tomto tu na stranke tak snad mi fakt pomoze... a co ma milo prekvapilo je chut - nie je to az take zle ako ine bylinkove caje 😉

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankaja
29. jún 2011

ja som mala stale problem s nepravidelnou menštruáciou, resp. s menštruáciou, ktorá bola len pri užívaní Duphastonu, resp. po injekcii Agolutinu. Dlho som brala antikoncepciu, tak som to riešiť nemusela. Lenže pred asi dvoma rokmi som ju vysadila, ze si musím dať dokopy cyklus a začneme sa snažiť o bábo. Po roku vôbec nič, stále len Duphaston, resp. Agolutin. Nakoniec som začala piť alchemilku, cyklus som mala sice nie idealny (49-55 dni), ale aspon nieco. Ale zistili mi PCO, lekár mi odporučil laparoskopiu. Tak som si povedala, že teraz v júli to absolvujem a budeme sa snažiť ďalej. A medzitým sa mi podarilo otehotnieť. Teraz začínam 14. týždeň. Takže ja som za alchemilku v každom prípade 🙂

ellwie
16. sep 2011

@jankaja gratulujem ku babatku! 🙂 Ako casto si prosim Ta tu alchemilku pila? Davala si si mezdi tym pitim aj nejake pauzy? Mam podobny problem ako Ty.... Dakujem! 🙂

jankaja
17. sep 2011

@ellwie ďakujem 🙂 Pila som čaj 1-2 krát denne od cca. 18. dňa cyklu až po koniec menštruácie. Ale počas cyklu, kedy som otehotnela, som ju už nepila.

gabinka41
18. okt 2011

@jankaja ahojky. Chcem sa opýtať....ja nemám žiadne problémy s ms, cyklus 28 dňový, ovulka cca 12 DC....s mm sa snažíme o bábo, on má trošku problém. Čo sa mňa týka, bola som na diagnostickej laparke,kde bolo všetko ok.Ale po 3 týždnoch mi doki na kontorle našla vodovú cystu. Tá sa vstrebáva už od augusta, kedy mala 4cm, v sept. mala 5 cm. Teraz som bola na kontrole a vraj už sa začala vstrebávať: najprv som brala inj.thiamin, kyselinu listovú a duphaston. Teraz beriem duphaston, kysleinu listovú a wobenzym 3x10tbl ☹ . Chcem začať piť alchemilku. Môžem aj dnes začať,kedže mám 19 DC? A ak neviem, či som už tehotná- môžem ju piť?Váham,lebo píšu, že tehotné ju piť nemajú......tak teraz neviem 😒

jankaja
19. okt 2011

@gabinka41 Podľa mňa by si ju nemala piť, keď máš podozrenie, že si tehotná.

gabinka41
19. okt 2011

@jankaja takže radšej počkať a začať ju piť,až ked dostanem MS a to do ovulky....správne som pochopila?

jankaja
19. okt 2011

@gabinka41 mala by sa začať piť cca. 10 dní pred očakávanou menštruáciou. Ja som ju pila od 18. dňa cyklu (ako keby som mala cyklus 28 dní).

gabinka41
19. okt 2011

@jankaja no ja mám dnes 19 DC. Tak teraz neviem......Ako myslím si,že skôr niesom tehotná,ale človek nikdy nevie....A na babytest je ešte skoro....Ale snád jedna šákla denne by mi nemala nejako uškodiť aj kebyže som tehotná....či áno?

jankaja
19. okt 2011

@gabinka41 Asi nie... ale ja ked som ju pila a neotehotnela som pocas nejakych 3 cyklov, tak som z toho zacala byt nervozna, tak som ju vysadila a pocas nasledujuceho cyklu som otehotnela... Tazko povedat, ci to bola na 100 % nahoda... Bolo by super, keby sa vyjadril niekto, kto to ma viac nastudovane resp. odskusane...

pempusik
19. okt 2011

@jankaja @gabinka41 je to zaujimave, pretoze vsade to odporucaju pit inak. Ja som ju pila tento cyklus 2x denne od 1DC az do ovu a teraz mam pauzu.
Tuto je nieco o bylinkach a uprave cyklu: http://www.otehotniet-cyclotest.sk/planovanie-t...

gabinka41
19. okt 2011

@jankaja ja som len tak rozmýšľala,že ju začnem užívať kvôli cyste a tiež aj kvôli sliznici maternice(hoci doktorka nevravela,že by s ňou bol nejaký problém).....možno sa zadarí a možno nie...uvidíme.Každopádne si myslím,že mi neuškodí jedna-dve šálky denne 😉 Ale asi počkám na ms a tak začnem s pitím čajíka 😉

gabinka41
19. okt 2011

@pempusik presne takéto dávkovanie som aj ja väčšinou čítala.....len od začiatku ms až do začiatku ovulky....a potom pauza 😉

micak
22. máj 2012

Ahojte, včera som mala pozit.ovu test, ovu by mala prist do 48 hod. chcela by som prejst od alchemilky k pakostu smradlavemu (ten sa ma po ovulke)- kedy ho mam teda zacat pit ? dakujem 🙂

marthuska
15. nov 2012

baby ako sa pije alchemilka, prvych 14dni a potom aka bylinka? diki za info

kvetinka211
15. nov 2012

@marthuska ja som pila naopak ... po ovulacii az kym neprisiel menzes ... a cyklus sa mi spravidelnil

nikiz
27. máj 2013

môžem dať alchemilku aj 5mesačnému babatku??
Dakujem

alexaba
12. jún 2013

baby ktoru alchemilku ste pili, su dve obyčajná a žltozelená?

lorry
20. sep 2015

baby ktora alechemilka sa ma pit obycajna ci zltozelena ? Nedostavam menzes bez liekov, mam pco. Chcela by som bylinky skusit len neviem ktoru mam zacat pit a kedy zacat ako dlho ?

emakiki
24. mar 2016

Baby prosím vás a čo by ste odporučili v prípade pravidelného cyklu 29-30, ale veľmi slabej menstruacie až skoro iba vytoku? A anovulacie?