Poradíte babský šampón na vši?

macotka
4. nov 2011

Dcérka doniesla zo škôlky vši ,mám šanpon ale nejaký babsky recept prosím pomôžte?

vejinka
4. nov 2011

v lekarni dostat specialne sampony so "vsivacikom" hrebenom na vycesavanie babske recepty nepoznam ziadne asi len plienku na stol dietatu rozpustit vlasy a precesavat a precesavat niekde som pocula ze votriet do vlasov slanu vodu ale netusim ci by to zabralo
Britskí odborníci z londýnskej School of Hygiene and Tropical Medicine tvrdia, že najúčinnejšou metódou, ako sa zbaviť vší, je vyčesať ich z mokrých vlasov špeciálnym hrebeňom s hustými zubami. Je vraj ešte účinnejšia, ako všetky známe chemické prípravky určené na zahubenie nepríjemného parazita.

Tak, ako mnoho iných tvorov, aj vši sa stali medzičasom odolné proti prípravkom predávaným v lekárňach, uvádza sa v štúdii, ktorá vyšla v časopise British Medical Journal. A tak najúčinnejším spôsobom, ako sa ich zbaviť, zostáva metóda známa už od našich starých mám – pekne prácne milé vši vyčesať z mokrých vlasov.

Práve prečesaním mokrých vlasov sa dospelé vši z hlavy odstránia a nemôžu ďalej klásť vajíčka. Aj šampóny a iné prípravky zabíjajú dospelé vši a ničia nevyliahnuté vajíčka, a žiadna z oboch metód nie je vždy stopercentne účinná, tá prvá je však efektívnejšia.

Nigel Hill a jeho kolegovia požiadali rodičov 126 detí vo veku dva až 15 rokov, aby použili insekticídy z lekárne alebo vyskúšali prečesávanie mokrých vlasov. Obidva postupy nasledovali po umytí vlasov normálnym šampónom.

Prečesávanie aplikovalo 56 detí a 70 použilo prostriedky z lekárne. Výsledky sa zisťovali dva až štyri dni po skončení ošetrenia. Úspešnosť česania (57 percent) bola jednoznačne vyššia ako u detí z druhej, početnejšej skupiny (13 percent).

murinka
4. nov 2011

ak mas petrolej-votriet do vlasov,vlasy zabalit do igelitky,nechat posobit a zmyt so samponom proti "bestiam" 😀 nakoniec vycesat hustym hrebenom

anjelicek26
4. nov 2011

nitty gritty hreben na vsi vycese vsi a rozpuci vajicka. A nic ine ako manualne prezeranie a vyberanie X-krat denne nepomoze. Sampon zabije len zive vsi.

simsalabim
4. nov 2011

Pomaha aj votretie oleja do vlasov, obalit igelitom a nechat posobit aj 2 hodiny, potom vycesat...mali by sa, mrchy, udusit. Na toto je dobry aj Hedrin z lekarne. Sampony su uz, bohuzial, vacsinou neucinne, lebo tie rmchy si na ne zvykli. Ale dolezite je vsi nicit aspon kazdy druhy den, lebo vajicka - hnidy - nicim neznicis, ani samponom. NICIM sa vsi nezbavis jednorazovo, je to dlhodoby proces! Musis aj rucne odstranit hnidy z vlasov - alebo teda systematicky davat prostriedky na vsi este cca 10-14 dni, aby si znicila vsetko, co sa z hnid vyliahne. Z kazdej nakladenej hnidy sa cca do 10 dni vyliahnu mlade, ktorym cca 7 dni trva, kym dospeju....preto nicenie vsi trva tak dlho.
Z domackych receptov sa odporuca do oleja vmiesat ocot (mal by teoreticky porusit membranu hnidy - podla vlastnych skusenosti to mco neucinkuje), pouzit zehlicku na vlasy, aby si spalila hnidy (bohuzial, vacsinou su prilis blizko pri korienkoch a vsetky nezachytis), nafarbit vlasy farbou podobnou prirodzenemu odtienu (pozor, den dopredu si over citlivost pokozky!) a hlavne vycesavat, vycesavat, vycesavat!!! Kovovym hrebenom, plastove su na nic. Najlepsi je nitty-gritty, ale ci sa da zohnat na Slovensku, netusim.

anngee
5. nov 2011

pred 20 rokmi boli vši v bratislave vo všetkých školách...vtedy ešte deti strihali nešťastné mamičky dohola...potom prišli šampóny proti všiam...no pravda je, že neúčinkujú...pred pár rokmi mali vši u mojej piatačky...šampóny nezaberali, vyčesávať nemalo zmysel, vši sa vedia pritisnúť až k pokožke...aj tak ostávali hnidy...denne som ich po jednej prstami z vlasov sťahovala a ked som bola presvedčená, že som sa ich zbavila...zas tu boli...nočná mora...asi to z tých deciek preskakovalo, či čo...potom sme rodičia urobili hliadky a denne kontrolovali hlavy,,.až potom bol pokoj...ja som presvedčená, že nám zabral petrolej, ale nie klasický, lebo ten je moc silný, ale ten, čo sa dá kúpiť v drogériách do lámp...keď sme ním umyli, videli sme na vani, koľko zdochnutých popadalo...dcéra mala vlasy do pol chrbta

zvedavamt
7. nov 2011

Do šampónu pridaj 5-10kv čistého Tea Tree oleja a zmes každý den masíruj ďieťaťu do pokožky hlavy, kým odstráni všetky hnidy.
Všetky použité veci - hrebene,uteráky,posteľné prádlo namoč do roztoku TTO 2Okv na 5L vody.
🙂

dazdovka
7. nov 2011

My sme s tym bojovali cca 3 tyzdne, dcera piatacka doniesla zo skoly, nechcela som pouzivat chemiu, lebo som bola prave na zaciatku tehotenstva. Votreli sme do vlasov jeden den kajeputovu silicu, dalsi den levandulovu, dalsi den cajovnikovy olej, ono to rozpusti latku ktorou su hnidy prilepene k vlasu, len neviem ktory z tychto vyluhov. A na balkone som prezerala a vyberala vsi kazdy druhy den. Ale toto som zacala robit az treti tyzden, dovtedy som skusala najprv Neemoxan a druhy tyzden Parasidose z lekarne (a figu drevenu pomahalo).

ywana
9. nov 2011

Ja som dcére umyla hlavu šampónom Paranid, ktorý zlikviduje živé vši, takže už nekladú ďalšie vajíčka. Potom sa ale treba ešte zbaviť už nakladených hníd, z ktorých sa môžu vyhliahnuť ďalšie vši. A na to je určený ten hustý hrebienok - vyčesávala som jej dlhé vlasy každý deň. Celé to trvalo cca 4 dni, ale vší sme sa zbavili a vlasy sme nemuseli strihať...

acikaa
10. nov 2011

ale mamicka chce vediet domaci recept.Skus potriet hlavu octom zabalit do igelitu a nechat posobit 1-2 hod alebo do nejakek nadobky si vlej olej a ktomu trochu alpy aby ju bolo citit ale nie zas vela a potri hlavu znova zabal do igelitu a nechaj posobit ,potom zmy.Zopakauj to aj o 5 dni ale hnidy povytahuj rucne inak to nejde

henulienka
10. nov 2011

u nás nezabral žiadny šampón, či už domáci, alebo z lekárne.... dcérka má neskutočne husté vlasy a npriek dennodenému čisteniu sa mi ich nepodarilo vykinožiť Nám zabral ako jediný tento sprej : http://www.docsimon.sk/tovar/diffusil-care-prot...
PS: počula som už aj, že sa dajú "vypáliť" žehličkou a vlasy, keďže sa nachádzajú cca 3 cm od korienka, ale to musí byť riadne prácne a zdĺhavé.... vtedy som ešte o tom nevedela, ale ak mi ich dotrepe domov zas, tak vyskúšam aj to!

anavila
15. nov 2011

ahojte....moja dcerka tiez doniesla domov vši...v skolke mi to oznamila ucitelka...myslela som ze skolabujem...kupila som hedrin...nastriekala, vycesavala, ale nemala som doma ten všivak, tak len s obycajnym hrebenom...ani jednu voš som nenasla..mozno som prehliadla...len hnidy...na druhy den som kupila penu Paranit, co myslim ze aj dost zabralo, kedze sa jej od toho tak premastila hlava, a nasledne som vycesavala pramen po pramienku a hnidy krasne zišli dole...smaozrejme este som asi 2 dni nahcadzala nejake na vlaskoch ale to uz boli mrtve, hlavu jej v o 5 dni prezrei ucitelky v skolke a je čistá..ja jej pozeram kazdy den...do samponu jej stale davam teatree olej on tak divne pachne, ale vraj odpudzuje vši...no ale problem mam so mnou..stale ma svrbela hlava ale len tak sem tam, a mozno aj preto ze som si nahovarala ze aj ja mam vsi ale nasla som si aj niekolko hnid...uz 5 dni skusam stale nieco....Liqiudo sampon s balzamom, hedrin, dnes ocot. v nedelu som si aj vlasy zafarbila...manzel vo vlasoch nic nevidi...a ja si do nich nepozriem sama! dnes po tom octe som si vlasy vycesavala ako sa dalo a vo vani boli nejake bodky ale vsetko bolo zafarbene od mojej farby...neviem teraz ci to boli hnidy alebo len lupiny ( čomu by som sa vobec nedivila, po tolkych kúrach) ja uz neviem....myslite si ze po tom vsetkom mozem mat v hlave este niečo??bojim sa aby to dcerka zas nedostala odo mna...a nedoniesla to do skolky...tu hanbu by som neprezila....prosim nejako ma povzbudte,,,, 😢 😢 😢 😢

lucia20
15. nov 2011

my pouzivame ortosan sampon alebo sprej. najskor vlasy zmyjeme samponom a potom pracne idem vlas po vlasy, vyberiem vsi a vajicka, a potom zastriekam sprejom. tie zazraky z lekarne vobec nefunguju. s nimi sme sa zbavovali vsi tri tyzdne so sprejom a vsivakom a okuliarmi na nose tri dni. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emkab
15. nov 2011

Nemam vyskusane, ale kamoske niekto poradil psi sampon a vraj to zafungovalo 100%-ne....a kamoska si este pochvalovala, ze ake mala leskle a hladke vlasy... 😀

mamabiba
15. nov 2011

babský recept neviem, ale nám úžasne zabral PARANIT. Je tam aj pribalený ten hrebeň na vši a hnidy. Opakovala som to 3x po sebe a vši boli fuč. A keď sme ich mali zase tak nám ten paranit zafungoval hneď no pre istotu som to znova zopakovala. Ale veľmi dôležité je všetko vyprať. Všetko oblečenie, postelnú bielizeň, naj vytepovať, alebo povysávať sedačku, koberce a všetko kde sa tvoja dcérka nachádzala a z čím došla do kontaktu. Zbytočne ju budeš odvšivovať, keď na ňu znova od niekiaľ naskáču 😉

neznama210
2. jan 2012

prosim vas daju sa vši zbaviť aj ked si budem žehliť vlasy ???????? nejaku radu by ste mali pre mna ? ☹

marlenka1404
2. jan 2012

My sme zatial nemali skusenoť so všami, ale známa mi vravela, že jej dcéra si ich pravidelne na vianoce doniesla domov zo školy. Jeden rok ich zase priniesla- vyhubili ich, ale po týždni v škole ich nanovo doniesla a to sa zopakovalo asi 2x, prípravok, ktorý používali dovtedy už nezaberal, tak sa naštvala a nafarbila jej flasy-samozrejme prirodzenou farbou a až "to" zabralo. 😉

lumimi
2. jan 2012

raz mama hovorila ze kondicioner na vlasy v hrubej vrstve, nechať posobit a zmyt

evuska32
2. jan 2012

ja súhlasím s emkab synátor doniesol tiež vši zo škôlky a vtedy sme ich umývali psím šampónom a vyčesávali a zabralo to 😀 . Ale názov už bohužiaľ neviem 😖

majkamojka
6. jan 2012

Nám pomohol šampón Parasidose + každý druhý deň som jej "žehlila" vlasy kulmou prameň po prameni (vypálilo to zvyšné vajíčka). Trvalo to asi týždeň a pol a boli preč. A tiež sme vyprali všetko čo sa dalo, vrátane plyšákov 🙂

galanta
16. feb 2012

neznama210 ja som svojej dcére minulý týždeň žehlením vyhubila hnidy.vši som vyhubila šampónom a hnidy žehličkou. 😎 Jednoducho sa upiekli 😉

ofeliah
16. jún 2012

neskúšali ste niekto ten elektrický hrebeň na vši? funguje to?
dcéra má dlhé vlásky... minule sme minuli na rôzne ekrazity okolon 30 eur, aby sme sa tej pliagy zbavili a už zasa učiteľka upozorňuje, že je výskyt vší... mám z toho deeees

ematko29
16. jún 2012

my sme si tým tiež nedávno prešli,tiež som bola šokovaná.zhrozená,ja kaderníčka amoje dieťa má vši 😲 😲 😲 .no nič vystriedali sme asi 3druhy šamponov,vyčesávali sme avvyčesávali a vvši sa stale vvracali,ja som dceru odvšivila azo školy si dovliekla znova a znova dalšie nové zvvieratko.nakoniec som kupila sprej LIBERELLA je to ochranny eko sprej po odvvšivení na odpudzenie vší.pomohlo 😀 konečne po mesiaci máme pokoj.ale stale prezerám pre istotu .

karin0401
9. sep 2012

unas sa objavili vši nič z lekarne nezabera ani farba na vlasy...len vyčesavat a vyčesavat je to dost tažke ☹ ☹ ☹

laurata
24. nov 2012

ani vo sne ma nenapadlo že by sa mi mohli vši opäť po rokoch vrátiť.. nie je nič horšie, ako keď cítite tie potvory, ako sa s radosťou prechádzaju pomedzi vaše drahocenné vlasy.. ☹ kúpila som si Paranit, aj s Paranit šampónom, aplikovala som ho 2 hodiny.. zmyla.. vyčesala.. a ja mám stále pocit že mi tam behajú.. to je už na zbláznenie, o chvíľku idem každý jeden prameň vyžehliť žehličkou, nech sa zbavím hníd.. mám čo robiť, kedže mam extra husté vlasy po pás, a naozaj o ne nechcem zas prísť, to by ma mrzelo 😒 ... a to mám za to, že som si zobrala zavšivenú mačičku z útulku, ktorá nakazila aj moje ďalšie dve mačky.. dúfam že sa mi tento boj podarí vyhrať.. držte palce 😵

kikucka
25. mar 2013

Ahojte mne mama hovorila že je dobre ked si dáte sampon posobyt 4 až 5 hodín sampon parasidose a potom sprej liberella a posobyt podľa návodu to yabije vsi a vyceste ich vsivakom alebo opatrne vyberajte pinzetou potom si dáte na hlavu ocot ktorý zabalite do sacku a necháte posobyt 3 až 4 hodiny to hnidy visusi a potom ich vycesat vsivakom a vlasi premit samponom a lebo hnidy vysipavat hlavu naklonite dole a skrabete si hlavu to vazne zabralo 🙂

lubikan
25. mar 2013

vsi sme este neriesili,ale napadlo ma,keby sa vlasy dobre namocili do domacej palenky 😕 😕 😅

jarka160
11. apr 2013

radite tu psi sampon, ale ktorý psi sampon????

mima111111
16. máj 2013

ahojte ludia poradre daco ☹ ja uz som z tych potvor na nervy...mala som pekne dlhe vlasy a su prec a to uplne ale kamoska ma dlhe vlasy...a ona by sa ostrihat nedala ani ja som nechcela ale uz ma tak zrali aj zeru..prereto ze ona ma dlhe vlasy a stale ich ma tak v noci idu aj na mna uz som z toho na nervy..lebo ked mne uz nemaju ist do akych vlasov hryzu ma po tele.. preto ze ona vlasy ma...uz mi je z toho do revu ☹ pomoc

dida564
24. sep 2013

ja som počula že proti všam je dobre naharbiť vlasy no neviem či je to pravda? 🙂 😉 odpovedztemi prosím::

potvorka2891
29. okt 2013

Farba hnidy ani vsi nezabije a ani babske recepti uz na ne nezaberaju su co raz viac vispelejsie.mojim detom pomohol sampon a sprej paranit na 100%im zabil vsi a hnidy .Hnidy uz boli mrtve stacilo ich len vicesat.je to draha kura ale zasa efektivna.