Sacher torta - máte recept

lienka111
25. apr 2007

neviem, ci som to napisala spravne...nemate niektora recept prosim? ale na taku poriadne cokoladovu 🙂

emjee
25. apr 2007

lienka http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?&al=1071947
Sacherova torta (ikke)
Torta Anny Sacherovej z roku 1883
• 200g tmavej horkej čokolády
• 150g masla
• 200g práškového cukru
• 6 žĺtkov
• 6 bielkov
• 100g múky
• 100g čokolády na varenie
• 100g tuku Cera
Maslo s cukrom a so žĺtkami vymiešame do peny, pridáme polámanú čokoládu roztopenú vo vodnom kúpeli a miešame až do zhustnutia. Nakoniec postupne pridáme múku a tuhý sneh ušľahaný z bielkov. Cesto nalejeme do tortovej formy vymastenej tukom a vysypanej hrubou múkou, vložíme do mierne vyhriatej rúry. Pečieme asi 60 minút na 170°C (plyn 3). Po vychladnutí rozkrojíme korpus na polovicu (niťou) naplníme marhuľovým džemom. Polejeme čokoládovou polevou z rozpustenej čokolády a tuku.
Kto použije miesto čokolády kakao, klame sám seba. Fajnšmecker si niečo také neurobí. Pečieme pre seba, nie pre cukráreň.
 toto je množstvo na klasickú tortovú formu cca 24 – 26cm. Je to 1,5-násobok pôvodného receptu. Ak budete piecť koláč podľa
pôvodného receptu(200g –> 140g, 100g –> 70g), upečiete nízky koláč, ktorý môžete potrieť zvrchu džemom a poliať čokoládou.
 Pre zvýraznenie už i tak brutálne čokoládovej chuti môžeme potrieť i spodnú časť torty nielen džemom,ale i čokoládou a keď žu je čiastočne vychladnutá, priklopiť ju druhým plátom natretým džemom aj zo spodu. A z čokolády sa zbláznime.

escada17
25. apr 2007

emjee, som pozrela ten link, co si tuna dala- paaaani, to su ale dobrotky, na pokec chodim, tak som si to akoze ulozila medzi priatelov, vsetko tam tak dobre vyzera, mnam-mnam. Tak sa musim podakovat 😉 D A K U J E M ! 😅

emjee
25. apr 2007

😀 ale vdaka patri madeleine, ktora to cele pozbierala, vytriedila, prepisala ... 😀 pod made.at.home najdes aj dalsie dobroty od polievok, cez masko, prilohy az po tipy pre kucharky - mladomanzelky 😀

escada17
25. apr 2007

no som aj na tie masa pozerala, polievky...strasne sa tomu tesim, fakt super, ze si niekto dal doslova taku namahu..

emjee
25. apr 2007

ak mas chut sa prehrabavat v odskusanych no "nezaskatulkovanych" receptoch potom tu http://www.mojasvadba.sk/forum/index.php?vSubje... 😉

lienka111
autor
15. máj 2007

emjee vdaka 😉!!!!!!

surem
21. nov 2008

chcem sa opytat na to mnozstvo a kvalitu muky - 100 gr. muky na 6 vajec sa mi zda malo, aj som to provnavala s inymi receptami a nesedi to. Tiez neuvadzas ci je hladka alebo polohruba alebo aka.
Piekli ste to uz niektora?

bibula
21. nov 2008

zatial som to nepiekla,ale urcite skusim....mne sa to zda v poho,ved z bielkov mas sneh,cokolada sa "naparuje" do zhustnutia....a muka urcite nie hladka-skusim polohr.aj tak ju davam vsade..... 😉

filipa
21. nov 2008

pretoze ten recept na original sacherku je aj tak tajny, tak si na nu radsej obcas zajdeme do viedne 😀 a mozem povedat, ze original teda vobec nie je 'brutalne cokoladovy' ako sa uvadza vyssie... v hoteli Sacher na kartnerstrasse, kde je aj cukraren/kaviaren predavaju dokonca aj darcekove balenia tort v 3 velkostiach, je to paradne zabalene v drevenej krabici, takze ako darcek uplne vhodne... 😉

surem
21. nov 2008

http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=20290

s tou tajnostou - no ja neviem 🙂)) ale v pohode, podla mna treba vyskusat a co sa cloveku najviac pozdava tak pouzivat. Prave teraz sacherku peciem, trosku som si recept z tejto stranky upravila tak potom napisem vysledok. Vacsinou som v receptoch nasla polohrubu muku, ale v niektorych aj hladku - a to je v upecenom ceste dost rpzdiel. Nemci a rakusania dost pouzivaju aj skrob do cesta.
Btw kvoli tejto torte varievam visnovy dzem kazdy rok - s kuskami visni a ma na torte velky uspech. Dievcata drzte palce 🙂

jajax
21. nov 2008

SACHEROVA TORTA.
150g masla,8 vajec,220g práš.cukru,1 van.cukor,200g čokolády na varenie,150g pol.múky,1 práš.do pečiva,soľ,marhuľový džem,rum.
Poleva:200g čokolády na varenie,100g kryšt.cukru.
Maslo vymiešame so 150g práš.cukru,van.cukrom a štipkou soli.Po jednom pridáme žĺtky.Po častiach vmiešame krémový (nie tuhý) sneh vyšľahaný so zvyškom cukru.Čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli a primiešame k mase.Nakoniec vmiešame múku s práš.do pečiva.Dáme do vymazanej,vysypanej formy(môže byť aj väčšia).
Upečený korpus necháme vychladnúť,ak je vysoký prerežeme ho.Pláty aj celý korpus kolom dokola potrieme marhuľovým džemom.Nad parou rozpustíme v 120ml vody kryšt.cukor,pridáme čokoládu,miešame kým nie je poleva hladká.Polejeme tortu a necháme stuhnúť.

tato je vyborna a dobre sa robi.vyskusajte.

filipa
21. nov 2008

surem, no jasne... treba to brat s rezervou...lebo aj tak sa vraj dve skupiny sudili o originalitu....tak potom, ktori su ti praviiii...? ja osobne vsak nemam rada prilis sladke torty ani kolace (na SK az prikre), radsej vzdy uberiem cukru, a tato 'original' sa mi zda, ze je zo vsetkych, ktore som doteraz jedla, najmenej sladka...takze preto...a vdaka tomu marhulovemu dzemu je to velmi chutne...

surem
23. nov 2008

pre mna je prava sacher torta ta co mi viac chuti 🙂
Tak podavam report z pecnia - urobila som ju podla receptu z tejto stranky, ale zmenila som to ze som dala aj prasok do peciva a dala som 120 gr muky a to polohrubej.
Vysledok bol korpus pomerne dost vysoky, hutne cesto, nie prikrosladke - sladkost bola idealna.
Ak by sa dalo 100 gr hladkej muky tiez by to nemuselo byt zle, ale neviem si to predstavit bez prasku na pecenie, lebo vdaka tomu kvantu rozpustenej cokolady je to cesto trosku tazsie. Ak niektora upeciete bez toho prasku a z inej nez polohrubej muky, tak sa prosim podelte o dojmy 🙂
Inak torta bola pre jedneho oslavenca do daru a zozala velky uspech. Urcite mal na tom podiel aj dzem, varim z poloviciek visni s cukrom, bez inych pridavkov, taky poctivy. Je pikantny a kyslasty takze kombo velmi fajn s tou cokoladou.
Povrch torty nema byt nicim ozdobeny, ale urobila som z horkej tmvej cokolady struzlinky a posypala som ju.

jajax
24. nov 2008

surem a ktory recept si pouzila?je ich tu viac.

surem
24. nov 2008

ten co je tu na sdamom vrchu - nie z vlozenych liniek

ikke
29. nov 2008

ten recept uplne navrchu pochadza z takej malej knizocky "cokolada"
myslim, ze u sacherky plati: cim jednoduchsie - tym lepsie 😉
a ten recept mam mnohonsobne odskusany, bez prasku do peciva, bez struhanky alebo mandli, orechov a podobnych dodatkov, co sa obcas v receptoch vyskytnu - to mi vzdy pripadalo, ze si niekto pomylil sacherku so srncim chrbatom 😅 😉

vysledny korpus je dost hutny, akoby mierne vlhky (netreba ho vypiect az do uplnej susiny 😀 ) prave preto, ze v nom je tolko cokolady a nie prilis moc muky...
inak netreba sa bat piect bez prasku do peciva - v mnohych receptoch ho vobec netreba, zvacsa ked je pomer vajecnych bielok a muky taky ako tu - malo muky, vela bielok... 😉

a rozhodne odporucam podavat so slahackou, lebo inak budete cokoladovi az za usami 😀

ikke
29. nov 2008

jaj - a muka moze byt polohruba alebo aj hladka, je vela krajin, kde sa polohruba a hruba muka vobec nevyskytuje a pritom sa tam pecu uuuzasne kolace 😵 ja si vzdy spomeniem ako v perinbabe na konci mleli muku - a ze aka jemna, ci bude na chlieb? nie, na kolace... 😉

inak s tou tajnostou receptu som to tiez niekde citala, autorom povodneho receptu takisto nie je nijaka anna sacherova ale nejaky franz sacher o pol storocia pred annou 😀
viac tu http://www.sacher.com/en-history-tart.htm

surem
2. dec 2008

ja som rada ze mame tolko druhov muky, z kazdej je iny vysledok a tym vacsia pestrost
nabuduce skusim presne podla receptu

🙂)) v kazdom pripade autorvi vdaka za vynajdenie takeho super receptu a autorke za vlozenie sem na stranku 🙂)))

monikat75
1. mar 2010

ahojte pozerám, že je tu viacero receptom na sacherovu tortu, chcela by som ju vyskúšať cez víkend upiecť, prosím poraďte, ktorý z tých receptov je skutočne dobrý, díky 😉

evitkamalicka
1. mar 2010

veru autorom je Franz Sacher a este perlicka, prvy raz tu tortu piekol na Slovensku

sonavicenova
8. dec 2010

😠 😀 😵 🙂 :D :O

ucitelka70
27. nov 2011

@emjee Ja som teraz piekla manželovi sacherku, síce nie podľa tvojho receptu, ale z MMB, bola úžasná, glazúra bola z marcipánu........ toto je najlepšia torta zo všetkých.....

zigzag
24. nov 2012

@emjee ahoj, viem,ze uz strasi prispevok, ale chcem sa opytat, ze prasok do peciva sa nedava? dakujem 😉

emjee
24. nov 2012

@zigzag recept je od @ikke ja netusim

zigzag
24. nov 2012

@emjee aha 😀 napisem jej,dakujem 😉

zigzag
24. nov 2012

@ikke ahoj, chcem sa opytat ci do tej sachorovej torty(recept je hore) .ze ci do nej nahodou neide aj prasok do peciva? chcem skusit, a precitala som viacej receptov, tvoj sa mi pozdava najviac, ale v ostatnych bol aj PdP, tak ci nahodou dakujem

ifkael
24. nov 2012

http://varecha.pravda.sk/recepty/sacherova-tort... mame vyskusane, najlepsia, zo vsetkych receptov, co som robila

ikke
24. nov 2012

@zigzag nie nejde, sacher torta je taka dost hutna torta 😉
inak tie pomery sa v receptoch dost lisia, no prasok do peciva nie je v takmer ziadnom (okrem slovenskych...). ked tam das menej cokolady (napr. iba 150g), bude torta o nieco lahsia

ichbinich
16. jan 2013

Oprasujem temu...
Potrebujem pomoc s glazurou na Sacher tortu. Este sme ju nespravili taku, aka ma byt 😉 Ani moc husta, ani moc riedka.
Do pravej patri iba cukor, voda a cokolada. Mate nejaky overeny recept a postup, co sa naozaj vydari?
Ked robim podla receptu v "biblii" rakuskej kuchyne Die Feine Küche, kde sa cukor s vodou vari na sirup, potom prida cokolada a zahrieva dalej na nejakych vyse 100°C, tak sa ta cokolada zhrckavie. Comu sa necudujem, kedze cokolada sa nesmie tak vysoko zohrievat. Ale ako hovorim, sla som podla receptu...

Nechcem robit ani cokoladovo-tukovu polevu ani ganache, teda cokoladovo-slahackovu. Chcem pravu Sacher glazuru.
Cokoladu pouzivam vysoko kvalitnu kuverturu firmy Callebaut. Zeby prave v tom bol problem? 😉
Chcem, aby vysledok bola zaschnuta glazura, teda nie vlhka a lepkava, aby sa ale dala krajat (s horucim nozom) a pod zubami sa "lamala". Dufam, ze to je zrozumitelne 😉
Mramorovu platnu na tablovanie nemam, niekedy sa odporuca triet drevenou varechou o boky hrnca, kym nezhustne.
Dakujem!