Šťastné maminy - úspešné tehuľky s endometriózou

monika3
5. dec 2009

Tak kocky a sme tu, huraaaaaaaaaa.........uz len aby sme boli stale zdrave a stastne aj s nasimi deturencami 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

liviaf14
13. okt 2010

ahojte
@evina0 dočítala som tvoje vyčerpávajúce príspevky, tak pekne sa vám darí, rastiete. ja som dnes práve vymenila hlbokú časť kočíka za športovú, keďže už pekne sedkáme a cez deň ležať ani za svet nechce drobec, len to je to, že v športovom už nie je tak chránený pred zimou , je to také otvorené, ale na fusak zasa super. a to máme už 8. mesiacov. mali sme veľkú vaničku na kočíku, čo bolo doteraz veľmi dobré. Majko je už poriadny chlapisko teda, som zvedavá koľko meria a váži, veď daj vedieť potom po poradni. posielame mu pusku 🙂
a zdravíme ostatné šťastné maminky 😵

evina0
16. okt 2010

@liviaf14 prepac za tie dlhe prispevky - uz som si aj nadala ze tu tak vela pisem ale mne sa to ani nezda ze je to dlhe a ked to poslem, hrozim sa ze budete nadavat 😒
mi ideme zajtra ku svokrovcom pre sportovu cast lebo vo fusaku Majka nemam sancu dat do hlbokeho , mrzi ma to lebo naozaj v tej hlbokej casti je viacej chraneny pre vetrom..a ja casto kocikujem az navecer ked ideme s malym za tatinom na stavbu a potom vsetci po tme domov a to je uz na fusak, uz byva dost zima vtedy.
po poradni dam vediet aky sme uz velky a tazky 🙂
inak v noci spinkame uz paradne v intervale 7 az 10 hod vydrzi bez papania a to este neprikrmujeme ale po poradni uz chcem zacat s kasickami na noc a na obed s nejakou zeleninkou ved ukoncene 4 mesiace sme mali davno a zrovna dnes ma 4 mes a 2 tyzdne 😵
maminky pekny vikendik prajeme a pridavam foto tie jeho ocka 😵 😵

vanesska
19. okt 2010

ahojte,
chcem sa spytat @evina0 alebo @dahra vy davate babatkam nutriton po papani kvoli grckaniu?
a ako ho davate? ja ho asi tiez skusim dat malej lebo ta grcka po kazdom papani a zjavne jej to vadi najma vecer ked sa na to potom budi... pripadne jej mliecko zabehne a zakucka sa z toho... davam jej aj gastrotus ale ten zaberie len na chvilu resp. to grckanie az tak nezastavi...a @dahra vy ste boli s malym aj na gastre kvoli refluxu?

dahra
19. okt 2010

Caute,
@evina0 - kukam akurat fotocky, Majko je uz velkyyyy, neverim, ze to tak leti a uz sam aj sedka. Tie rucky v pusinke mi ale niekoho pripominaju 😀 😀 Ako dopadlo prikrmovanie? Dnes ste chceli zacat?
@vanesska - nebola som s nim na gastre, moj vlastne negrcka, mozno raz do tyzdna sa mu podari vypustit zvysne, ked sa preje. Ked mal asi mesiac som videla, ako sa po napapani vypina a strasne mu chrchlalo v hrdle, ked lezal. Som to spomenula, tak mi ten nutriton doktorka odporucila. Jemu sa zjavne zavracalo a nutriton mu pomohol, lebo zraza v zaludku mliecko a nie je take tekute. Takze sa nam to upravilo, uz 2 dni mu nic nedavam, uvidim ci bude treba kupit este jedno balenie. Polku som dala sesterke, kt. maly strasne zvracka (koberce, rodicia, saty x-krat za den), to z neho doslova lietaju davky. Im sa to len zmiernilo, ale neprestalo, asi je to pre neho slabe.

ten nutriton treba dat praveze pred jedlom, najneskor pocas, aby stihol ucinkovat. inak nema zmysel. Ja som mu to davala iba pred spanim, aby sa nebudil, ked mu prvu hodinku po najedeni "vyskakovalo". Spravila som mu 1,5 kavovej lyzicky do 10ml vody, pridala glukozu, lebo to je bez chuti a cire. Je to gel a davala som mu to lyzickou. Da sa spravit aj velmi husty aj redsi, ja som to robila odhadom.

monci78
19. okt 2010

@vanesska mi sme tiež grcali po každom jedle, a začali sme papať ten Nutrilon AR a odvtedy nič. Ale to sa nedava po papani to je na papanie. A ked to zacnete papat tak sa neprekvap ak ti este zopar raz bude grckat mi sme asi este tyzden grckali a potom to uplne seklo a odvtedy je pokoj. Len dost ho brusko boli z toho nutrilonu. Uz budeme mat tri mesiace a este furt ta trojmesacna kolika. Je to uz na nervy neviem kedy to chce uz prejst, casto sa mi budi ze ho boli brusko. No vela si pri nom neoddychnem. 😒 Ale zasa krasne pribera mame uz nieco cez sedem kil, taky valibuk. Normalne ho nevladzem uz davat odgrgavat, co mi ruka trpne. 🙂 Ale bohuzial nam ani ten slavny espumizam nezabera. Dufam ze mu to uz prejde, ledva cakam aby uz papal aj ine ako to hnusne mlieko.

dahra
20. okt 2010

Ahojte,
@monci78 - no vy ste tu vsetky ine vahove kategorie pri tom nasom chrustikovi (5.34kg) a to je len o par dni mladsi od tvojho. Priberame, ale nie rapidne. Nas si radsej pospi, ako papa. V noci spi ako dospelak, tu noc som si s nim dala 10 hodiek s jednym prebudenim na papanie a on siel spat o 4 hodky skor ako ja, teda dal 14 🙂
Pamatam si, ze si na zaciatku pisala, ze ho musis krmit posediacky. Je dobre, ze vam to preslo, tie koliky vobec nezavidim, babatka sa natrapia ☹ Ten nutrilon AR davas len sporadicky, alebo uz papa len to. Este ho aj dojcis?

monci78
20. okt 2010

@dahra ahoj, no mi ten nutrilon papame vzdy. Ja sa mu bojim dat ine, bojim sa ze by zasa zvracal. 😒 Ja som maleho ani nekojila, lebo aj to vyzvracal, vtedy sme presli na ten nutrilon AR . Ináč s nočným spinkanim nemame ani mi problem, uz asi mesiac prespi do rana do pol siestej, asi raz vstane to mu dam dudu a potom este spi do deviatej do rana. Ale cez den je to horsie, to doma v posteli spinka len tak hodinku, a iba ked sme vonku tak v kociku spi aj dve a pol hodinky. Len ide na nas zima, neviem ako sa budeme tolko prechadzat, je to nemozne. ☹ A s tymi kolikami mi kakame v pohode stym nie je problem, ale strasne vela prdka az ho skruca, no hroza! Fakt dufam ze to prejde.

prahaxx
20. okt 2010

@dahra uz ste nas predbehli, mala mi za 2 tyzdne pribrala 70 gramov ☹(( zufale, od piatku do nedele polnoci boli v jednomkuse kriky, po polnoci som jej urobila nutrilon, trosku to stichlo, potom som skoro na poradni odpadla, ze 70 ☹ mlieka si po kojeni odstriekam 50 ml, takze problem bude v tom, ze sa napije z prska len od smadu a viac sa jej nechce, asi preto som kojevala co dve hodiny vo dne v noci.. zaujimave, ze ked mam odstriekane a dam jej po kojeni do flase, tak to zmasti, ani okom nemrkne ☹ tak sme vyfasli 3 pixle nutrilonu a mame sa krmit, doktorka vlastne ani na zaciatku nechcela este nic davat, ze zatial na vahe nestraca, ale nakoniec si to rozmyslela.. zatial budem odstriekavat svoje, potom na vecer jej bude skusat davat nutrilon, no len sa bojim toho kakania ☹
ach jaj
mame 5020 g a 58 cm

dahra
20. okt 2010

@prahaxx - tak potom sa jej nechce tahat ☹ Ty mas mlieka dost, ked si dokazes odstriekat. Moja svokra mi vravela, ze mm bol take dieta, najprv mu bolo malo, tak ho zacali dokrmovat a potom uz cicik ani vidiet. Niektore deti sa na flasku rychlo naucia. 😠 Co sa bude namahat, ked z flasky tecie ☹ Ja sa tiez bojim umelej stravy, kvoli kakaniu. Ale ked len vecer budes krmit a este jej budes davat aj svoje, tak by to nemalo narobit skody. A nepomoze jej, ked je viac hladna, mozno vtedy by potiahla. Sice viem, ze si vravela, ze potom zasa pahltne papa. S odstriekavanim je kopec roboty, ked si spomeniem na prve 2-3 tyzdne, ach jaj. Nezavidim. Ale zasa stresovat netreba, poznam maminky, co ich polrocne deticky mali okolo 5kg a su teraz uz vacsie a uplne v poho. Teraz so mnou na poradni bola mama, taka strasne velka zena, s drobcom. To muselo byt cerstvo narodene, lebo tie nozicky a rucicky tenucke a jej nepribralo vobec. Pocula som doktorku, ze vravi, ze maju dojst o par dni a ak ani vtedy sa vaha nezvysi, tak daco poriesia. Takze poskusaj. Davas jej aj cajik? To chce? Ja si napriklad vzdy stopujem cas, bez mobilu nekrmim 🙂. Papa po 10 min. na kazdom.
Inak mrcha teraz dost "sundala" aj mna. Nic ma sice neboli, ale mam pocit, ze len vymienam ☹ Snazim sa dopovat zelezom. Ach jaj, mozeme my len snivat o dojceni bez krvacania. 😠
@monci78 - tak s tym spinkanim sme na tom dost podobne. Doobedu si pospi 30-45 min. a poobede, ak nejdeme von, tak ani oko nezazmuri, iba vyplakavat bude. Tiez rozmyslam, ako to poriesime v zime. Dnes som ho poobede tiez vychystala von, kym som si sla po kabat, zavrel oci a kym som vysla na cestu spal. Tak som sa vratila a dala ho do zahrady pri dome (som u rodicov). Uz spi vyse hodiny. No v meste sa to neda, to musim chodit s kocikom, ale spi v nom.
Nas tiez vela prdka, ale nezda sa mi, ze ma koliku. Prdka, ked sa s nami "rozprava", ked ho vyzleciem a vystiera sa, ked papa, ale nevsimla som si, ze by tomu venoval pozornost. On si to ani nevsimne.

monci78
21. okt 2010

@dahra to mas super ze ti spi v kociku ked stoji ten kocik, nas je taky prefikany ze ten kocik musi furt sa hybat, ja ani na sekundu nemozem zastat lebo hned je rev. Spekulant jeden! 🙂 Niekedy ma uz tak bolia nohy ze az. A dievcence otazocka ako ste na tom skupanim? Boze to je rev, ja som toto nezazila ani pri jednom synovi, (ale to som si uz vsimla ze Roland je uplne iny ako boli chlapci) ale to je strach ja uz mam nervy pred kazdym kupanim, spotim sa uplne lebo sa ponahlam, myslim ze susedia si myslia ze ho bijeme alebo co 😀 a ja len dufam ze ho to prejde ten strach z vody.

katie233
21. okt 2010

Ahojte 😀. Tak vy chodíte aj sem? A ja som to tu začala trošku zanedbávať 😅.
@monci78 my máme obdobia, kdy sa nám v kočíku páči a kedy nie. Niekedy sa môžem prechádzať cez dve hodky, potom už ponáhľam domov, že sa zobudí a spustí krik, a on mi ešte vyše hodiny spí. Inokedy zase kočík nemusíme, horko ťažko zaspíme a za pol hodku sme hore a plačeme 😖. S kúpaním problém nemáme. Náš je už tak nastavený, že padne 18.30 a už sa teší na kúpanie. Včera mi to akosi divne vyšlo s kojením, kojila som o 17.00. Som sa bála, že keď zaspí, tak ho už neokúpeme (po 20-tej sa mi to už zdá neskoro a pravdupovediac sa mi ani nechce). Tak sme ho len poumývali špongiou a on vydržal byť hore až do tej 18.30! A spokojne zaspal až po kúpaní 😀.

prahaxx
23. okt 2010

@monci78 monci skus, ked ho davas do vanicky dat mu hned par kvapiek tej vodicky do pusy, my davame na 3 dlane, nam to zabera, dokonca aj mne to zabera, ked chcem horuci kupel a ten prvy pocit, ked vojdem do vane mi je, neviem preco, neprijemny, tiez sa napijem, a ustupi to

monci78
26. nov 2010

Ahojte dievcence, nejak to tu stichlo, co mame nove? 😵 Mi rychlo rastieme, a predstavte si aj to kupanie sa upravilo, zrazu sa mu to zacalo pacit, takze parada. Len ho nesmiem dat lezat vo vani vtedy je zle, tak sedi. Mame cez osem kil, je strasne tazky taky tučo malí, no a zaciname mat problem s kocikom, nezmestime sa do vanicky, a potom sa jeduje ma malo miesta. Asi pomaly musime prejst na sportovy, co mi je luto v tejto zime... ☹ ale tak rastieme, co uz. Velmi rychlo bezi ten cas, len teraz som hladala clanky o endoske a bala sa ze uz nebudem mat babo, a hla mame 4 mesiace. Neuveritelnééé... 🙂