Zubná poradňa

drzubok
24. mar 2011

skusme iný názov témy na detské zuby ale cloveka to prestaa bavit

iinuska
24. mar 2011

ty mas dost

drzubok
autor
24. mar 2011

azda to pojde... 😲

drzubok
autor
24. mar 2011

jeto len stroj ten nas admin. ktorý to zamkol

dadis
24. mar 2011

velmi sa netes, zachvilu to mas zatvorene 😀 komu niet rady, tomu niet pomoci... mmch ty nam chces v niecom radit? dakujem 😀 😀 😀

latvia
24. mar 2011

@drzubok no dobre, dam ti sancu, ak tu budes davat skutocne odborne rady tak ti to premenujem na zubnu poradnu.
tak zacni, ake myty tu koluju, vysvetluj, rad.

drzubok
autor
24. mar 2011

@dadis po precitani xxx reakcii som mal chut nieco seriozne zalozit ale... vsetko viete mchh

latvia
24. mar 2011

@drzubok ja mam hned na teba jednu otazku. Fluoridove tabletky, odporucas? ak ano ake davkovanie? od akeho veku? a preco? dik

drzubok
autor
24. mar 2011

@latvia co??? hnačky vracanie teploty--- akékolvek:::: tak fyziologicky proces ako zubky .... ze tu o 6 rocných nikto nepíše že slinia a teplotuju lebo sa im sestky prerezavuju

dadis
24. mar 2011

@drzubok prepac, ale ked nevies na 2x pochopit elementarne pravidlo, tak potom co mame cakat?...myslim, ze poradna o zubkoch by bola super, ale vies, tem o zubkoch bolo dost, mas pocit, ze sa tam radilo nespravne? na co som neprisla... napr. ako rozoznat skvrny na zuboch sposobene demineralizaciou vs. svkrny z nadbytku fluoru?

nice202
24. mar 2011

ja mu nerozumiem 😲

drzubok
autor
24. mar 2011

@latvia svojim pacientom fl. tablety nepredpisujem. asi 4x boli predpisane ale pravdu povediac beznadejne pripady, kde ku náprave nebola sanca aspon neuskodi

latvia
24. mar 2011

@drzubok a kedy sa predpisuju teda?

drzubok
autor
24. mar 2011

@dadis skvrny s nadbytku fluoru mozes zbadat tak na tralých zuboch, teoreticky ak by doslo ku predavkovaniu v prvom roku kedy sa zaklada sestka... na mliecnych nehrozí:..

dadis
24. mar 2011

@drzubok a este ma zaujima, preco medzizubne nite pre deti (tie s drziakom) odporucaju od 6r+...pozerala som zatial len jednu znacku (dontodent v DM), vyrabaju sa aj pre mladsie deti? ake znacky?

drzubok
autor
24. mar 2011

@latvia chces odkaz na letak natr.fluoratum.... tam dakoanie je. len do ruk zodpoednej matky asi nepatria..
preencia kazu je niekde inde

latvia
24. mar 2011

@drzubok a k predavkovaniu by doslo kedy? ked sa tabletky nepredpisuju? 😕 z pasty?

dadis
24. mar 2011

@drzubok dakujem, takze biela skvrna na mliecnom je demineralizacia, zacinajuci kaz?

drzubok
autor
24. mar 2011

@dadis vela otazok naraz... nite pouzivat uz v styroch rokoch staci cisitit medzi 4-5 tie sa vtedy posunu ku sebe a ten kontak kefka nevyčisti- inac jetonajhorsie opravitelny kaz...

latvia
24. mar 2011

@drzubok ja si viem letak vygooglit, diky 😉 tak teba sa pytam ako dobornika na co teda vlastne su, naco ich niekedy vobec predpisovali a niektori dodnes predpisuju.iba kvoli prevencii zubneho kazu? som myslela ze su na nieco ine 😕

drzubok
autor
24. mar 2011

@dadis mliecny zubky su biele s modraým nádychom a problém najcastejsie uvidis na horných jednotkách . a bielé skrvny sa obycajne daju zvratit pri zmene výživy pprimajam- akoukolvek pastou- nielen elx- ja mam inu v oblube.

iinuska
24. mar 2011

@drzubok kedy odporucas prvu prehliadku ?

drzubok
autor
24. mar 2011

@latvia to co bolo niekedy je jedna vec výsledky vidís na slovenskej populacii... tabletky problém neriesia. vbezny prijame fluoru plus pasta staci. nezabudaj ze sklovina je najcitlivejsia po prerezani.- plati to aj pre trvale zuby-vgtedy intenzívnym cistením das detom ten naj. základ

iinuska
24. mar 2011

@drzubok a aku zubnu pastu mas v oblube ?

drzubok
autor
24. mar 2011

@iinuska ja uznavam system rodinného zubného lekára- mamicka ma mat dost info na to ze ked porodí uz vtedy vie aké zásadnééééééé chyby nerobit aby potom nebol problem. a potom sa mamičky cuduju...

dadis
24. mar 2011

@drzubok dakujem...nejde o jeden "pripad " 😉 ...tie nite su pre syna, 3,5r...takze pomaly sa zacnem obzerat po nich.. no a tie biele skvrny ma dcerka...pravdepodobne suvisiace so zakladnym ochorenim..ja som na zuby "zamerana", takze ma to mierne trapi, ale ak to neviem ovplyvnit starostlivostou, stravou, tak to nebudem silit...ako bude, tak bude..

iinuska
24. mar 2011

@drzubok ale pokial viem, tak aj zubni lekari su rozdeleni pre dospelych a pre deti

drzubok
autor
24. mar 2011

a to zakladne ochorenie???

drzubok
autor
24. mar 2011

@iinuska mýlis sa. ani pedostomatologia ako atestacia uz neexistuje. zubarom sa deti robit nechcu preto ich neberu. roky ich nerobili - lebo ich roibli skolský detský.- je to zvrátené

danu
24. mar 2011

co hovoris na pecatenie zubov?

drzubok
autor
24. mar 2011

no a financne je to tragedia.- pod heslom mamiciek- sak mliecne vypadnu-