Tri deti - jedno za druhým

ivmila
18. máj 2010

Dievčatá ja už neviem... stále som chcela žiť pre deti...snívala som o nich už od 15tky, a mám krásne dve deti. Dievčatko , má 2 roky a 4 mesiace a 4mesačného chlapčeka a teraz mám obavy, či nie som zas v tom . UF...krásna predstava mať bábo, ale ako to zvládnem? Viem asi mi poviete, že som nezodpovedná, alebo že som si mala dávať pozor...ale ja budem šťastná, ak sa to potvrdí... Malého kojím a viem, že ten cyklus je taký všelijaký počas kojenia...Mala som už raz menzes a teraz mi mešká už 4tý deň, a to sa mi ešte nestalo "len tak". Chcem len nájsť niekoho, kto má podobný vekový rozdiel medzi deťmi aby mi napísal ako sa to všetko dá zvládnuť. Budem potrebovať asi nový kočík pre dve deti..napadá ma toľko myšlienok, že mi z toho začína hrabať.. Ak sa to potvrdí tak budem mať deti 2008,2010,2011...

mirka285
19. máj 2010

ivmila vykasli sa na reci,ved ked ty to citis tak ze s radostou prijmes dalsie dieta tak to je predsa krasne 🙂 ja mam z tvojho prispevku pocit ze ty s tym nemas vobec problem,si pozitivne naladena,tak neboj zvladnes to 🙂 drzim ti palce

mimkao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
imarikai
20. máj 2010

mimkao maš moj obdiv

mimkao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adamkofjo
27. júl 2010

len by ma zaujimalo ako si nakoniec dopadla, je to babo uz na svete alebo to bolo len take tusenie

zucha
27. júl 2010

no aj mna by zaujimalo, ako to dopadlo. Bude to tretie? 😉

zuzu82
28. júl 2010

Dobre ranko! Ivmila, aj ja mam 2 deticky - chlapcekov -2a pol rocneho Dominika a o chvilocku rocneho Patka. A v septembri budeme mat tretie babatko, na ktore sa velmi tesime. Takze vekovy rozdiel budeme mat necelych 32 a 13 mesiacov. Napriek tomu si myslim, ze vsetko sa da zvladnut, len musis chciet a nevyzera to tak, ze by si nechcela. Su zeny- maminy, ktore sa doakzu postarat o viac deticiek bez toho, aby sa stazovali alebo vyzadovali neviem aku velku pomoc od okolia a blizkych. A naopak su zeny-matky, ktore nie su schopne postarat sa ani o seba a zvladnut jedno dieta (priklad z blizkeho okolia - dieta bud mat 15 mesiacov, vyzera na 9-10 mesiacov a po psychomotorickej stranke je na urovni mozno 11 mesacneho dietata. A to matka nie je nastrocna, ale uz ma par rokov po tridsiatke). ?y sme museli riesit kociarik, pretoze pri Patkovi sme pre Domka pouzivali buggypod (predsa len Domko bol starsi, vela sam chodil a okrem toho sa Patko narodil v lete). Teraz sa babo narodi este v astrologickom lete, ale vekovy rozdiel bude mensi a v zime by Patikovi bolo v buggy zima (aj ked on tiez bude asi viac pochodovat, ako sa vyvazat, ale predsa len je surodenecky kociar pomoc - uz sme si odskusali hlavne na celodennych vyletoch).

avanti
28. júl 2010

Drzim palce! Urcite sa vsetko da, ked sa chce a ako citam, vola je ... 😵 Budes motivaciou pre ostatne maminy, podobne ako mimkao 🙂

ivmila
autor
1. aug 2010

@zucha, @adamkofjo, ano potvrdilo sa to. Som už v 14.tt. Takze sa tesime. Na zaciatku boli pocity vselijake ale teraz je uz len radost. Nedala by som ho ani za svet. Bude to tazke, dufam ze sa nam podari nastahovat sa do noveho domu do Vianoc a v januari bude prirastok...Dufam ze to zvladneme.

zucha
1. aug 2010

@ivmila v dome sa Vam bude zit lahsie. My sa "tlacime" v byte a zatial zvladame. Uvidime, ci to tak bude aj po narodeni prirastku.
Velmi gratulujem, podla mna su tak male rozdiely idealne pre deti. Hlavne v tom uz naozaj detskom veku.

lucinka1230
1. aug 2010

Blahozelam k dietatku 🙂 aj ja si myslim ze tie male vekove rozdiely su super a to najviac v tom detskom veku ked sa dieta iba hra a hra 🙂 takze este raz gratulujem

lucinka1230
1. aug 2010

a urcite ze vsetko bude v poriadku 🙂 tes sa na to dieta a nepocuvaj ostatnych 🙂 zi len pre svoje deti a rodinu 🙂

adamkofjo
29. sep 2010

tak gratulujem a tesim sa spolu s vami, je to krasne, v dobrom ti zavidim, ja tuzim po dalsom dietatku, ale momentalne mam dost zdrav. problemy s mladsim syncekom, denne ho vozim do spec. skolky 30 km a zas na obed chodim po neho, ale verim ze sa to raz upravi a bude lepsie, pride cas a ja si poviem ze chcem dalsie dietatko a som pripraveny, ale myslim ze keby to prislo aj teraz bol aby som ta najstastnejsia mamina na svete.

adamkofjo
1. apr 2011

ahojte zienky tak teraz uz aj ja budem patrit medzi vas trojdetne, vyzera to tak ze budeme mat prirastok do rodiny, este sme to nikomu nepovedali ale myslim ze to prislo v tu spravnu chvilu, starsi si uz zacal pytat starsieho surodenca vraj by to mala byt Emka, tak uvidime ci sa nam teraz podari to dievcatko ale aj keby nebolo mat troch chalanov doma musi byt super, hlavne nech je zdrave zato sa budem modlit najviacej na svete, zaujimalo by ma ako sa dari vam hlavne tebe zucha ....napiste

terina25
1. apr 2011

ja mám síce ,,len ,,2 deti - vekový rozdiel 17 mesiace.dcéra má 26 mesiace a syn bude mať 9 mesiace.a rodila som 2009 a 2010 😀 zvládnuť sa to dá určite.na začiatku je to síce ,,horor,,ale teraz je to už lepšie.a hlavne teraz je to krásne 🙂 nemenila by som s nikým.
@mimkao ja som manželovi hovorila,že som plodná ako jabloň,že rodím každý rok.Ale vidím,že ty si ma predbehla.čo som ja oproti tebe 😀 ale máš moj obdiv,klobúk dole

jolinka
1. apr 2011

adamkofijo

blahozelam... 🙂 my uz stvrte po sebe cakame

adamkofjo
2. apr 2011

dakujem velmi pekne jolinka, ako sa dari Katalinke v reci, obcas som si citala tvoje prispevky v maminky nestar. deticiek alebo deti s poruchami reci, je to lepsie chodite do skolky, nam sa celkom dari od sept. chodime do spec. triedy kde ma Filipko denne logopediu a vidno pokroky, je to sice na urovni dvoch rokov, a ma 4 ale ide dopredu a celkom sa s nim da dohovorit , aj sa viac ukludnil odkedy zacal pouzivat slovicka vie sa vyjadrit aj slovne co chce takze je to omnoho lepsie ako pred rokom 😒

mimkao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jolinka
3. apr 2011

@adamkofjo

som rada ze sa Filipko pomaly rozkecava... 🙂 Katike sa dari, akurat stale vidno ten rok rozdiel, ma 4,5 a uroven tak na 3,5 roka, vie uz poskladat aj pekne vety, ale v neznamych veciach a hlavne v zlozitejsich dialogoch sa zamotava, vyslovnost ale velmi zlepsila uz nevie len R a makke L. uz jej rozumeju cudzi. v skolke sme mali stastie na pani ucitelky, toho som sa najviac bala, lebo ona ma stale este trochu horsie spravanie, je tvrdohlava, trva na svojich postupoch asi este pozostatok tych auti crt alebo palicata povaha 😖

adamkofjo
4. apr 2011

tak to som rada ze ste takto pokrocili, Filipko je na urovni tak 2 rokov zacina pouzivat trojslovne spojenia, ale hlavne je ze ide dopredu a nestagnuje to by bolo horsie, velmi nam pomaha skolka ucitelkz si velmi oblubil a deticky ho tam zobznuju, takze je to zatial dobre, uvidim ako to bude ked sa narodi toto tretie ako to budeme zvladat. No takze to budeme na tom skoro rovnako , tiez budem mat jedneho skolaka doma a este skolkara, ty to ako teraz zvladas tri detiky myslim vozenie do skolkz a tak toho sa ja asi najviac obavam to ranne vstavanie a vychystanie sa do skolky prip. skolz isko ti pojde tiez uz do skolky alebo este bude s tebou doma..

jolinka
5. apr 2011

@adamkofjo
no do skolky chodi rano manzel, su spolu v triede tak to ma v jednej satni 🙂 poobede chodim ja, najmensi je zapisany do skolky, ale nevieme este, ci ho vzali a ci vobec bude do sept. zrely na MS...
poobede chodim ja do skolky, najhorsie su kruzky, starsia si zmyslela gymnastiku, a tak po skolke s 3 detmi plus brucho sa teperime autobusom, tam cakame hodinu a potom zase busom domov 😒
Johi sme zapisali do skoly blizko skolky, cca 10 min. pesi, inak neviem ako by sme to stihali rozvazat deti v rannej spicke po celom meste. musia chodit vsetci spolu alebo blizko seba...

snehovavlocka
5. apr 2011

velmi pekna tema. nase rozdiely sice budu do dvoch rokov(21 a23 mesiacov),ale aj tak si myslim,ze su dost posebe.tesim sa na nejake dobre rady 😉

anavila
8. apr 2011

ahojte...aj ja sa pripajam...zvladame vsetko v pohode zatial...a som najstastnejsia mamina...drzim palce vsetkým

snehovavlocka
9. apr 2011

@anavila no, teda, ty mas tie deticky pekne za sebou 😀 😀 😀 Laura uz chodi do skolky?

anavila
9. apr 2011

@snehovavlocka nie nechodi a asi ju ani nevezmu...maju vela deti a uprednostnuju deti, ktorých mamicky pracuju...ale velmi by chcela chodit do skolky

cmulinko
9. apr 2011

My tiez nemame velky vekovy rozdiel..prvy syn Jul 2007,druhy syn Jul 2009 a tretie babatko bude Maj 2011 🙂 my sme deti planovali,takze ja sa nemozem stazovat na to,ze to nezvladam....su chvile,ked to nie je lahke...vlastne denne 😀 ,ale tazke obdobia nebudu vzdy a este sa mi mozno po par rokoch zatuzi mat nejake to stvrte babo....casom 😀 Do zdravej 35-ky este mam daleko 🙂

eva4444
9. apr 2011

anavila no pozeram ze mame deti skoro rovnako 😉 my mame stastie ze Peto chodi do skolky 9-14h to mi strasne pomaha.
baby je to makacka ale stoji to zato, ze 😉

adamkofjo
18. apr 2011

adamkofjo ahojte zenicky , tak ja o nase babenko prisla, min. tyzden som zacla mat take mierne spinenie, doktorka mi predpisala duphaston a kludovy rezim, no po troch dnoch to neprestavalo praveze sa to rozbehlo zacla som riadne krvacat, a zacla som mat hrozne bolesti v podbrusku, ked som volala doktorke hned ma poslala do nemocnice , ale vraj aby som sa nestresovla, ze to moze byt krvacanie v tom obdobi men. vraj je to normalne, skoncila som v nemocnici ale ked mi robili sono tak uz tam nic nebolo takze som nase babo neudrzala bolo mi strasne uz sme sa zacli s muzom tesit a teraz toto, v nemocnici mi to vysvetlili asi tak ze bude problem pre mna otehotniet lebo mame s muzom rozdielne protilatky ci hr faktor neviem presny nazov a moje telo v podstate aj ked sa podari uhniezdit v maternici vajicko tak moje telo proti nemu zacni bojovat a tak to bolo aj teraz, ja tomu moc nechapem pretoze chalanom sme mali obidvoch neplanovane ani som nevedela ako sa mi podarilo otehotniet , teda viem ako ale niako som to neplanovala neriesila a taketo veci som ani neriesila a chlapci maju obidvaja krvnu skupinu po muzovi , po obidvoch porodoch mi pichali tu inekciu prave preto , ze mame s muzom rozdielne rh faktory ale nikto mi nepovedal ze budem mat problem zase otehotniet .... no snad sa nam to podari , doktorka mi odporucila teraz aspon trojmesacnu pauzu od snazenia .... tak uvidime raz sa nam to snad podari

kitulka79
19. apr 2011

ahoj maminky .....aj ja sa sem pridavam ...mam deticky tiez rychlo po sebe 🙂 a som stastna ze ich mam ....

jolinka
19. apr 2011

@adamkofjo to mi je luto... i ja som pocula ze ten problem s Rh faktorom sa zhorsuje pri dalsich tehotenstvach, ze pri tych prvych sa nemusi prejavit lebo telo este nevytvori dost protilatok na muzov faktor...