Ako vycestovať s maloletým dieťaťom do EÚ po rozvode?

biancarv
15. dec 2009

Dobrý deň, chcem sa opýtať či nemá niekto podobnú skúsenosť, som rozvedená a dieťa súd určil mne do opatery, mám snúbenca s ktorým sa o mesiac budeme brať a tak isto sa pokúšame o spoločné dieťatko, lenže on je slovák žijúci v Taliansku, takže sa budeme musieť presťahovať do Talianska, teraz je tu na dovolenke, musím mať od môjho manžela súhlas aby som si zobrala môjho syna s prvého manželstva zo sebou do Talianska? ak áno a ten súhlas mi nedá čo je viac ako pravdepodobné aký je ďalší postup, ako to mám dať na súd? a približne ako dlho takýto súd trvá? a čo všetko je potrebné uviesť, je možné že by mi súd aj nevyhovel? za odpovede vám všetkým vopred veľmi pekne ďakujem Bianca

andzi
16. dec 2009

Ahoj bianca, ja si ťa pamätám ešte zo snažilkovskej témy, čo nebolo až tak dávno a už si rozvedená a zasnúbená?????? Veď vtedy si údajne bola v očakávaní tehotenstva s manželom...no zaujímavé. Aká je pravda, vieš zaiste len ty. K veci - na vysťahovanie maloletého dieťaťa do cudziny potrebuješ súhlas otca, ak ti otec súhlas nedá, musíš sa obrátiť na súd. V návrhu na súd treba uviesť všetky okolnosti svedčiace o tom, že vysťahovanie dieťaťa do cudziny bude v záujme dieťaťa. Treba sa tiež vyporiadať s otázkou, kedy a ako často sa bude môcť otec s dieťaťom stýkať. Veľa šťastia.

katrin21
10. aug 2010

ja som riesila podobnu sutuaciu, mala som priatela taliana a tiez som sa tam rozmyslala prestahovat.,. v Tal, su z toho dost pototo, lebo tam je to velmi prisne..ale co som sa bavila s pravnikom u nas, otec ti prakticky nemoze zakazat odist, pokial ty si schopna dietatu zabezpecit tam vsetko, co k zivotu potrebuje a otcovi umoznis vidavat dieta, tak je to v pohode.. my sme sa dohodli ustne, ze ak by som tam sla, tak malu bude mat dlhsie v lete a prip. pocas inych prazdnin, alebo po vianociach a pod.... dvaja rozumní ludia sa uricte dohodnu....v podstate ako pise andzi 🙂
Talian to chcel mat na papieri,ale to som nechcela zase ja, a asi som aj vedela preco. proste sa tam vyskytli ine veci, preco sme sa rozhodli ten vztah ukoncit... a zase moj EX manzel ani nerobil problemy, tak naco na papieri??
povedal, ze nadseny nie je,ale najde sa sposob, ako byt s dietatom a to tiez nebude vecne male 🙂 takze tak 🙂