Zmena priezviska dieťaťa

bosorka0312
25. júl 2012

ako vyriešim zmenu mena mojho synčeka ked jeho otec je v base a asi mi nepodpiše zmenu mena,chcem aby sa volal po mne kedže ide od septembra do školky a ja nechcem aby ho spajali s tym panom,ja už mam iny život a nechcemaby preto maly trpel?poradi niekto?

sisaha
25. júl 2012

@bosorka0312 musis podat ziadost na sud...obrat sa na UPSVaR, nech ti to pomozu spisat

bosorka0312
autor
25. júl 2012

skusim aj tak ,lebo dnes som mu poslala list či mi to podpiše,a ak ano o čom pevne pochybujem...ale ak bude suhlasit tak potrebujem len notara čo by so mnou za nim šiel,lebo ja už dalši sud s nim nechcem mat,už mi je s neho zle...

kviettocek2
27. júl 2012

@bosorka0312 bez sudu sa neobides a toje zevraj zdlhave iba keby to podpisal ja som mala podobny problem ale nakoniec som ho ukecala a musel byt pritomny ale aj to nieco stoji neni to zadarmo ta zmena okolo 40 eur to stalo pred rokom a pol

kikolinka
13. aug 2012

teraz to stoji 33eur ked ides tam.. musi sa vypisat ziadost o zmene priezviska kde podpises aj on aj ty. su tam vypisane tvoje udaje aj jeho a potom terajsie priezvisko dietata a ako chces aby sa volalo.a musis napisat dovod. preco... mne poradili ze musim napisat kvoli ulahceniu vybavovania dokladov po uradoch chcete aby dieta malo tvoje priezvisko. a plus omacky okolo toho... 🙂 a potom sa to zaplati. potrebuje sa dolozit este vypis z rodneho listu dietata, podtvrdenie o pobyte trvalom (kde je dieta napisane), plus kopiu rodneho listu tvojho aj otca dietata .... teda ak s tym suhlasi. a potom cakate 30dni od podania ziadosti. a potom pride papier z obvodneho uradu, ze ci ano alebo nie. a musite to vyzdvihnut obaja. v pripade jeho, ak by si to rozmyslel nemoze nic. a potom pride mu list na trvaly pobyt tym ze to nema ako prevziat po 18 dnoch sa povazuje za vyzdvihnute a hotovo. cela vec je vybavena. a potom bezis na mestky urad a das dietatu vystavit novy rodny list. 🙂 drzim palce.. ja to teraz tiez riesim :P

simokovamamicka
23. aug 2012

Ahoj ja mam taky istý problém uz som bývalému pisala do basy ale on mi to nepodpíše a vobec neviem co mam robit...ty uz si to vyriešila?

katmi
24. sep 2012

@simokovamamicka my tiez riesime zatial zmenu priezviska... nevieme vobec,kde sa byvaly zdrzuje,takze to riesime sudom.. dufam, ze to nebude trvat vecnost... 😖

kamajka
28. sep 2012

@katmi
@simokovamamicka

mali by Vám na súde vyhovieť, ak sa otcovia nezaujímajú nemal by byť s tým vôbec problém, viem xy prípadov kedy otec bol prítomný na súde, so zmenou priezviska nesúhlasil a aj tak to súd odklepol pretože otec sa nezaujímal neplatil pravidelne výživné a pod..

katmi
29. sep 2012

@kamajka moja mala biol.otca ani nepozna.. pre nu je to uplne cudzi clovek..keby sa tu rovno postavil pred nu,tak sa o neho ani neobzre..

kamajka
29. sep 2012

@katmi to poznam..

koran
20. dec 2012

ahojte, prosím napíšte mi čo presne potrebujem k zmene priezviska? ide mi teda o ten nejaký papier čo musí otec dieťaťa podpísať - kam si mám preň ísť? a stačí ked mi to podpíše doma a ja to niekam (asi na úrad??) odnesiem? nemusí ísť na úrad somnou? dakujem

artemis28
31. dec 2012

ahojte, ja mam iny problem, chcem menit priezvisko sebe, aj ked najradsej by som dcere, ale jej otec mi papiere nepodpise, plati nacas vyzivne a aj sa zaujima....iba chcem vediet, ak by sa uz inak nedalo, aby som si ja zmenila po otcovi dietata? nemate niekto takuto skusenost? mne je jedno ako sa budem volat, len nech mam s dcerou rovnake priezvisko, dakujem

aljoska1
14. jan 2013

no musím prispieť aj ja lebo ma dnes skoro porazilo 😠 chcela som totiž malému zmeniť priezvisko, lebo s otcom nežijeme, od narodenia ho v podstate nevidel, je pre neho úplne cudzí človek. a pani na obvodnom úrade mi dnes povedala, že k žiadosti a jeho súhlasu potrebujem vážny dôvod. Hovorím a to, že o neho nemá záujem, nekontaktuje ho, nestará sa nestačí?? na to sa ma spýtala koľko má malý a keď som jej povedala, že 9 mesiacov tak mi povedala, že to mi nikto neschváli, že to sa všetko môže zmeniť a že som mu nemala dať súhlas aby sa volal po ňom...

mima3114
30. mar 2013

aljoska1 napis si ziadost a odnes ju na okresny sud. ja som mala ten isty problem.moj syn ma 5 rokov a otec sa o nho nezaujima vobec. tak som si v septembri 2012 podala ziadost na sud,opisala som v nej moje dovody,preco to chcem zmenit atd...a v oktobri som mala sud. na prve pojednavanie sa Pan ''otec'' nedostavil ani neospravedlnil,tak sudca poslal policiu aby mu dorucili dalsi doporuceny list aj s vystrahou. nakoniec mi zmenu priezviska schvalili a to na zaklade toho,ze otec o dieta nema ziaden zaujem,a ja matka zijem s dietatom v spolocnej domacnosti a tak sud vidi ako nevhodne mat rodielne priezviska.🙂 takze nepocuvaj ziadne tetky na urade, co cely den piju kavu a tvcaria sa ze zjedli vsetku mudrost sveta. napis si sama ziadost a podli to na okresny sud. tak ci tak za skuskui nic endas. vela stastia.

2891
30. júl 2013

Nestihli sme Si vybaviť povolenie Od otca o priezvisku,Takze dieťatu musim dat svoje priezvisko.Chcem vediet Ci Ked pojdem vybaviť rodný list,Ci Sa da To priezvisko zmeniť tam a bez poplatku,a Ak s poplatkom Tak kolko To stojí.alebo Sa Ta zmena priezviská da urobit Len po sobáši,a Ci Sa To tiez platí.poraďte niekto.