Aké mám kúpiť prvé topánočky?

timova
27. feb 2013

ake mam kupit topanocky mam dieta ktore zacina chodit

katkas1
27. feb 2013

ortopedicke, prve topanky na chodenie, stoja okolo 11 eur

gubcikova
27. feb 2013

prvé topánky

nikolet_89
27. feb 2013

my mame taketo a sme spokojny a potom tenisky

tehulka2011
27. feb 2013

my sme mali ako prve topanky Pediped

hori
27. feb 2013

celokozenne, clenkove, pevna pata, ohybna podrazka, v prípade sandálok kryte prsty, prip. ortopedicka klenba (na nu su vsak rozne nazory, pozistuj)... znacky rak, richter, wanda, univerzal, superfit, protetika, sante... to je to, co ma momentalne napada, je toho vela...

udada
27. feb 2013

súhlasím, najlepšie je kúpiť v predajni s obuvou, kde majú protetickú obuv

kokorunecka
27. feb 2013

My máme Rak.

vampgirl
27. feb 2013

Najlepsia topanka = ziadna topanka 😎 Topanky maju plnit funkciu ochrany proti zime a poraneniu, cize doma najlepsie ak dieta chodi naboso, pripadne v protismykovych ponozkach alebo capackach. Na chodenie po vonku (co v tomto pocasi asi nehrozi pre dieta, ktore sa uci prave chodit) odporucam napr Pediped Grip n Go, Resp.topanku s maximalne flexibilnou a jemnou podrazkou (topanka sa musi dat lahko ohnut tak, aby sa podrazka na pate dotkla spicky) a pevnou patou.

lucka1987
27. feb 2013

tu je celkom fajn clanok.... http://babetko.rodinka.sk/babetka/vyvin-a-sprav...

nas ked zacal bezkat, tak to po dme vzdy naboso... aj teraz stale bosy a tak to ma najradsej a ked sme boli vonku mali sme jedny capacky england, a potom som kupila v protetike..
niekde sa pise, ze musi ma clenok pevne zafixovany, no coraz castejsie sa stretam s nazorom ( a bol to aj nazor nasej pediatricky, ze treba nozku nechat cim viac navolno aby sa spravne vyvíjala klenba a chodidlo same a aby ho topanocka " nezvazovala" vo vyvyne nozicky

mata1001
27. feb 2013

protetika...

soldi
27. feb 2013

@timova v ziadnom pripade nekupovat topanky znacky RAK- to je to uplne najhorsie.
najdolezitejsie je, aby mala topanocka ohybnu podrazku. ked sa uci dieta chodit, tak pevny clenok je zbytocny, potrebuje mat volnost pohybu, pevny clenok by som ked uz, volila neskor- aj to na striedacku.
dietatu sa prve topanky kupuju, az ked viac chodi, nez lozi. a na doma skutocne netreba.
odporucam znacky Pediped, Superfit, Elefanten, Naturino, Ecco. v ziadnom pripade nie rak, sante, protetika.

ivec79
27. feb 2013

zimne topanocky su vsetky s rovnou stielkou, cize hlavne len nech su pevne - najmä ta päta. Jar, leto a jesen odporucaju a tak som aj robila protetiku obuv. Inak ploche nozky mame od narodenia a casom ortoped zsitil, ze je nutna aj ortopedicka obuv - sandale a tie nam po uspesnych 18 mesiacoch nozky napravaju...mat ploche nohy nie je ziadna sranda, preto si na to treba davat pozor od malicka. Nie vsetkym to robi probloem, ale ked som u znamej videla ako dava 12 rocnemu synovi na bolest hlavy ibuprofen. tabletky, lebo kedze ma plochu nohu prechadzala mu bolest do hlavy pri dlhej prechadzke - vtedy som si povedal, ze si nato v buducnosti dam pozor pri mojich detoch...to je moja skusenost 🙂

jarka0812
27. feb 2013

nesúhlasím, že je zdravé chodiť doma na boso (pri chôdzi po rovnom povrchu môže padať klenba). zdravé je chodiť naboso úpo tráve, kamienkoch... My sme mali náš rak a český beďa. Tie väčšie mám rada pritetiku al. sante.

hradnapani
27. feb 2013

tak na tuto otazku tu nedostanes jednoznacnu odpoved 😉 niektore mamicky budu prisahat, ze "drevena" protetika je to prave orechove (moje dieta v nej nevedelo vobec chodit a ani sa samo postavit), dalsie zase budu ospevovat makku a ohybnu podrazku... Ja osobne sa riadim podla toho, v com je dietatu "dobre" (t.j. neplace v nich a vie sa v nich samostatne pohybovat a postavit sa) - , konkretne u nas zatial boli znacky Liliputi a Little blue lamb... to su z tych "makkych".
A na doma je v ponozkach a v byte mame terenny povrch, kedze kvoli hrackam ani nevidno podlahu, tak sa nebojim, ze by sa mu zdeformovali nohy... to ma ako ked nasi predkovia chodili po kamienkoch... len tu je to raz plysak, raz kocka...

euka210
27. feb 2013

pokial viac chodi ako lozi a mate podlahu ci rodinny dom, tak papucky Rak, tie su ohybne. Ak je teplo, tak moze naboso. Kym bude poriadne chodit, tak uz bude jar a tak Rak, Wandu ci Protetiku.

ildici12
2. mar 2013

zdrave dieta nepotrebuje ortopedicku obuv... este sa jej len vyvija a formuje nozicka klenba vobec netreba nehovoriac o tych hnusnych tvrdych podrazkach ktore tie topanky maju...svaly potom zleniveju...prirovnala by som stavu ked clovek ma ruky v sadre ked sa mu daju dole nema z toho ruky svalnate ale prave naopak ochabnute...takze RAK a tie stare komunisticke textilne topanky v ziadnom pripade. boli tu uz spominane kvalitne znacky 😉 😉

vedejova
5. apr 2013

http://www.prezuvky.sk/ na týchto topánočkách vyrástol syn papučky sú nezničiteľné viac krát prané v práčke, koženné topánočky dobre čistiteľné a nosili sme ich aj cez leto nožička sa v nich nepotí a klenbu aj nožičky má v poriadku žiadné problémy, už ich mám prichystané aj pre dcérku, objednala so ich cez internet, a sadnú ako uliate strihy a veľkosti majú krásne označené je to super.

laura0910
23. mar 2014

a kedy treba zakupit prve sandalky? 6. mesiac je skoro ked mi dcerka neustale stavia a odraza sa.

zabka8
8. jún 2014

Ahojte, viete poradiť nejaké konkrétne značky obuvi s ohybnou podrážkou, ale nie na široké nožičky? A aby boli dostupné aj na Sk. Ďakujem.

annahvizdakova
29. júl 2015

Ahoj, vážne by prvé kroky mali byť na boso. Keď sa dieťa začína stavať na nôžky, určite žiadne topánky aspoň min. dva mesiace. Potom už podľa typu nôžky a chôdze vieš zistiť, či mu stačia topánky s mäkkou podrážkou alebo potrebuje pevnú obuv. Ak je zimné obdobie a dieťaťu je na boso zima tak protišmykové ponožky - tie sú trošku hrubšie a držiak na ponožky. Ponožky nepadajú a dieťatko sa o ne nezakopne 🙂