Aké prezúvky do škôlky?

katka211
15. máj 2012

Chcem sa opýtať naša pani riaditeľka má veľký problém že dcérka nosí na prezúvky crosky - gumené topánočky, má ich rada a rada ich nosí. Nosí ich doma aj vonku a zatial sa jej nič nestalo. Viem že aj v ostatných škôlkach ich deti nosia a nikto nemá s tým problém

bonaquaba
15. máj 2012

nase deti ich tiez nosia a su spokojne a nik s tym nema problem, ale to vadi riaditelke, tak jej kup klasicke papucky a nech tie nosi,

alusha
15. máj 2012

my sme zvolili kvalitne sandalky na suche zipsy, lahko si ich obuje, su makkucke a ja som spokojna, predsa dieta v nich travi vacsinu dna, takze som za kvalitnu obuv do skolky...

mamavera
15. máj 2012

neschvaľujem príliš tieto prezuvky, som učiteľka a už sa mi v škôlke viac krát stalo, že dieťa zakoplo, špička crosky sa nešmykne, ale akoby zabrzdí a dieťa letelo, raz tesne vedľa skrinky...vtedy to videli rodičia a hneď na druhý deň priniesli sandálky , ktoré ak sú na suchý zips a a ortopedickou vložkou, sú podľa mňa najvhodnejšie.V žiadnom prípade nie čínske papučky, ktoré sú síce krásne farebné, ale nepodopierajú klenbu detskej nožičky. Inak viete že ani všetky značkové nie?!? Papučka má podopierať detskú nôžku, teda nie žiadne mäkké v tavre žaby a pod.V klasických papučkách sa deťom potia nôžky, šlapky sú absolútne nevhodné a tie papučky, ktoré sa na boku zapínajú na kovové pracky, ich tlačia na nôžky, keď sa hrajú a kľačia na zemi....takže najlepšie sandále na suchý zips, lebo deti sa viac krát za deň obúvajú a vyzúvajú. Iba ak by vám išla na nervy učiteľka, kúp so šnúrkami 😀 😀 😀

sissy27
15. máj 2012

ani sa nečudujem, že to riaditeľke vadí, je zodpovedná za tie decká celý deň a crocsy nie sú práve pevná obuv, hlavne pre takých drobcov, a na behanie už vôbec, ľahko sa vyzúvajú, raz dva je je dieťa na zemi, nedajbože dole schodami... a keď ti budú volať, že malo tvoje dieťa úraz, tak bude na vine učiteľka a nie módna obuv... a ani ortopéd by sa výberu crocsov veľmi nepotešil... ja viem, že je to fajn ľahučká obuv, jednoduché obúvanie (a rovnako jednoduché vyzúvanie, hlavne za behu alebo pri chôdzi dolu schodmi), aj my ich nosíme, ale čo sa škôlky týka, tak dávam za pravdu riaditeľke...

raza
15. máj 2012

ja ako učiteľka by som určite odporúčila sandálky so suchým zipsom.. rýchlo obuté, rýchlo vyzuté, pohodlné a nôžka sa nepotí.. 😎
a inak, ja mám v práci ako prezuvky crosky 😅 a potvrdzujem, že je to blbosť, raz sa mi na schodoch zvrtla, no crosky sa nešmýkajú, práve že brzdia.. no mali ste to vidieť, tak som sa zakoptala, že som si skoro nohu zlomila... nechcem ani pomyslieť, ako by dopadlo dieťa 😖

juliagregor
15. máj 2012

ja preferujem sandalky...

a crocsy su u nas zakazané a ja to schvalujem...to su topanky k bazenu a nie do skolky...

rozala111
15. máj 2012

My nosíme sandálky s tvarovanou stielkou, už len kvôli zdravému vývinu detskej nožičky by som crocsy nenosila, veď je to úplne nevhodné na celodenné nosenie, u nás by rehab. fyzioterapeutka odpadla od hrôzy keby to videla.

janka_pn
15. máj 2012

u nas klasika papucky, ale nie od cinanov, ale tie s tvarovanou vlozkou.

hajanka
15. máj 2012

@katka211 ak nosi original Crocs, nie nejake gumaciky od cinana a inych vyrobov, tak sa nemas coho bat, moj nosi Crocsy niekolko rokov, vonku, v skolke, v skole... vsade, nemali sme jediny problem, vo veku 3 rokov nie je vobec problem, nemal v nich jeden pad, alebo nejaku mykozu ci infekciu na nozkach, nohy sa v nich nepotia ako v klasickych sandalkach, su priedusne, netlacia, nehryzu, nevytvaraju otlaky, su vyrobene zo specialneho Croslite patentovaneho materialu, t.j. penovej zivice (ziaden plast alebo obycajna guma ako niektori tvrdia - to mozno tak tie cinanky, alebo od inych vyrobcov), vysledkom je elasticky, makky, pohodlny, ultra lahky a ohybny material, bez zapachu, je odolny voci vysokemu UV ziareniu, antibakterialny (nesmrdia). Osetrovanie je velmi jednoduche, staci umyt mydlovou vodou, daju sa dokonca prat v pracke.
Croslite sa formuje na nohe nositela a ponuka najlepsiu podporu pre kazdy typ chodila. Crocs su vytvarovane pre zdravu klenbu nohy, vnutri su masazne body ktore masiruju nohu pri chodia podporuju cirkulaciu, tlmia narazy, zvrsok ma vetracie otvory (podla typu crocsov), zabezpecuju filtrovanie vzduhu, su protismykove a nezanechavaju smuhy na napr. linoleu.
Nech si robi kazdy sam podla vlastneho uvazenia, riaditelka ti nema co zakazovat co tvoje dieta ma a co nema nosit na nohach.
Z nasej skusenosti ti mozem len poradit, lebo viem ze v zahranici ich prave ortopedi odporucaju (American Podiatric Medical Association, a ine..) je vyse 70 druhov Crocs topanok a napr. specialna rada RX odporucana ortopedmi, ktora je specialne vyrobena pre ludi s roznymi ortopedickymi problemami.
Nech si kazdy vyberie podla vlastneho uvazenia, riaditelka ti nema co prikazovat co tvoje dieta ma nosit na nohach a co nie, od toho si ty jeho matka 😉

vinifred
15. máj 2012

..no tie by som ja veru nedávala..nedajbože sa niečo stane/prostredie,hry,spolužiaci,veľa podnetov/ a čo povieš,že učiteľka je na vine,lebo malej sa doteraz v nich nič nestalo? 😒 Dieťa má mať pevnú nožičku a vyberala by som také,čo majú aj "luft"

janinah
15. máj 2012

celú škôlku vychodil v RAK papučkách

mucher
15. máj 2012

protetika sandálky

carmella
15. máj 2012

no nas maly chodil do skolky aj V Taliansku a tam sa deti neprezuvaju

stipec
15. máj 2012

My nosime ortopedicke sandalky na suchy zips /Bata, Protetika, Sante, atd.) ake su prave k dostaniu.

babofka
15. máj 2012

nas ma tiez (zdravotne) sandalky na suchy zips. lahka manipulacia. od jesene nas ale cakaju tie ortopedicke na predpis, kedze ma ploche nohy.

sisaka
15. máj 2012

do bodky suhlasim s tym, co pise Hajanka. Do toho, co nosi moje dieta do skolky si nedavam kecat. Nazori o pevnych topankach a potrebe ortopedickych topanok u zdravych deti su davno prezite, takze s takymi recami by pani ucitelka u mna neobstala.
Crocsy nosim ako domacu obuv uz niekolko rokov, zatial som nemala ziaden uraz a ani som viac krat nezakopla ako v beznej obuvi, syn nosi crocsy uz vyse 2 rokov (teraz ma 4) nosi ich doma ako prezuvky a aj prezuvky do skoly, nic lepsie si neviem ani predstavit (vsade mame dlazbu alebo drevenu podlahu, v skolke maju aj nejaky koberec) nesmyka sa mu v tom, rychlo sa obuva, vyzuva, co zabezpecuje samostatnost od utleho veku, v skolke rozhodne nie je jediny, ma ich viac deti. Co sa tyka urazov - zatial nemal ziaden uraz doma (a to mame aj schody) a ani nic nebolo hlasene v skolke (tiez maju schody) Ak dieta normalne chodi nevidim dovod, preco by malo vo vacsej miere zakopavat alebo ake urazy mate na mysli, co by sa dietatu mohlo v crocsoch stat, co v sandalkach, alebo papuciach nie, naozaj neviem si predstavit ..... ze by mu niekto umyselne na ne slapal, ked ich ma nastoknute len ako slapky?, nastastie s takou zlomyselnostou sme sa este nestretli a smyknut, potknut sa, vyvrtnut nohu si dieta moze aj v inej obuvi.
Ak dcera katka211 je na ne zvyknuta, "nezakopava v nich" povazuje ich za pohodlne a rada ich nosi, neviem preco by ich nemohla mat obute v skolke.

evickapooh
15. máj 2012

suhlasim s pani ucitelkou-nie su na kazdodenne nosenie...hlavne kvoli materialu...my sme mali klasicke prezuvky z latky ake vyraba kornecki alebo rohacan...alebo hocijake podobne ktore maju vpredu suchy zips alebo gumu

stanka02
15. máj 2012

moj manzel je fyzioterapeut, kedze mi rozumne zdovodnil pre a proti pre rozne topanky, som naklonena k RAK, Protetika, Sante a tomu podobne, kde je klemba. A samozrejme topanocka by sa mala vetrat /dobre sa vetra napr . Superfit/

klara9
15. máj 2012

vela pisete o sandlakach na suchy zips...nas pani ucitelka upozornila, ze najlespie su papucky typu Rak, uzatvorene, lebo sandalky so suchym zipsom jej deti stale rozopinali, a ked si nevsimla, ze su rozopnute, tak spadla, ta sme vymenieli za Rak a spokojnost na oboch stranach. 🙂.

titkovamiriam
16. máj 2012

tiez mame v skolke sandalky,v papuckach mali deti vzdy velmi spotene nohy

irriss
16. máj 2012

Ja se pridavam ke @carmella .
a dodavam: Budte radi, ze se vubec deti mohou prezouvat ve skolce, predstavte si skolni zarizeni,(skolka, skola..), kde NENI POVOLENO se prezouvat.. ☹

Cely den (+- od 8me do 17te hod.) deti musi stravit v botickach, ve kterych prijdou ☹

stanislavao
16. máj 2012

urcite normalne latkove papucky uzavrete vzadu, aby sa v nich nozicka nesmykala. crocsy su podla mna dost nevhodne, aby v tom cely den dieta bolo obute, potili sa mu v tom nozky.

strawberry17
5. júl 2012

maly ide od sept do skolky uz teraz si lamem hlavu co mu kupit ako prezuvky. Ma siroku nozicku a vysoky nart, mame problemy aj s topankami aj s papuckami. Crosky mal 2x doma obute ako papucky a 2x v nich nepekne padol, hned som ich zrusila. Do klasickych slov. papuciek mu nozku nedostanem. V platenkach alebo uzavretych topankach na suchy zips (snurky neprichadzaju do uvahy) sa bojim, ze sa mu bude potit nozka, lebo velmi sa mu zvykne potit. Otvorene sandale sa bojim ze zakopne a udrie si prsteky vpredu a okrem toho sa mi zdaju moc otvorene sandale malo pevne. Pevne vysoke sandale (aj ine topanky moc pevne) sa bojim, ze ho budu obmedzovat pri hre, jkedze deti vacsinou pri hre cupia, klacia. Kupila som papucky (polosandale cize otvorene, ale vpredu prsteky chranene) befado s prackami, su mu uzke, a pise sa tu, ze aj pracka by ho pri hre mohla tlacit. Slapky a podobne pri 2,5r dietati uplne vylucujem. K tomu vsetkemu sa do 99 percent topanok, papuc s tym jeho vysokym nartom ani nedostane. Naozaj netusim co mu kupit ako prezuvky 😝 😝 😝 😝 Doma chodi bosy, lebo ani na doma som mu nic vhodne nezohnala, ked je zimsie davam mu ponozky s protismykovym vzorom naspodu

nelicefo
5. júl 2012

rozhodne kvalitné (ortopedické) sandálky 😉

billam
5. júl 2012

Určite nie slapky

zuzpap
15. júl 2012

@strawberry17 neskusala si sandalky s wms systemom ? W-siroke, M-stredne, S-uzke, je to prisposobene podla sirky detskej nozicky. Nas ma tiez vyssi nart a najlepsie mu sedia tie W. Kupujem mu zn. elefanten. No nedavno som si vsimla, ze aj niektore Richter-y to maju. Osobne preferujem na takmer celodenne nosenie v skolke ako prezuvky sandalky elefanten, maju super tvarovanu klenbu, su pevne. Na vonku malemu kupujem protetiky na striedanie ma aj tie penove sandalky adidas.

sssimi
15. júl 2012

Ja kupujem klasické papučky od RAK-a, hlavne vždy hladám niečo s pevnou pätou. Nožičky sa ešte formujú a v škôlke je v tých papučkách veľmi dlhú dobu.

nikolka2
15. júl 2012

Ano aj moja dcera ma crosky ,,,no tiez nie su nadsene ucitelky 😒 ,,,ale co neurobis pre svoje pohodlie detata ,,,mozu nakoniec nosit ,,,ale tu zadnu cast musia mat na nozke aby boli pevnejsie ,,,tak sme sa dohodli v skolke 😉

maminka11
15. júl 2012

Som za klasicke papucky s klenbou alebo ortopedicke topanocky - absolutne nesuhlasim s nosenim crosiek na preobuvanie v ms, sama som videla ked dieta v skolke na koberci zakoplo a kebyze ho nechytim, tak ma hlavu o skrinku rozbitu - nie je to vhodna obuv do ms - sama ucitelka povedala, ze deti ktore nosia crosky zakopavaju o koberec a vela krat padaju.

mijunik
15. júl 2012

Klasické papučky zn. RAK (klasické papučky iných značiek po spotení nožičiek hnusne smrdia vraj kvôli použitému lepidlu 😠 , preto RAK 🙂 ). Alebo dobre sediace sandálky s pevnou pätou. 🙂