Aké topánočky pre ročné dieťa?

agjg
1. mar 2012

Ahoj maminky.V akých topánočkách bežkajú vaše detičky?My máme také kožené a v tom sa mu strašne potí nôžka,ale najlepšie sa mu v nich chodí.Kúpila som aj také klasické papučky na šnurovanie,no v tom sa mu nožička zasunie až dopredu a má skrčené prsty a nieje si taký istý v chôdzi.A ešte sa aj neskutočne ťažko obúvajú.Tie kožené sú naj,no keď ho vyzujem má až mokré pančušky 😒 Ďakujem za každú odpoveď 🙂

ichbinich
1. mar 2012

@agjg:
Doma uplne stacia ABS ponozky. Najlepsie pre vyvin nohy je chodit na boso. Ked mate moc chladne dlazky, potom tie kozene capacky - su z tenuckej koze, a skoro ako na boso. Maju rozne firmy a ceny, vacsinou su krasne dizajnovo 😉
Na vonok najlepsie kozene topanky s OHYBNOU podrazkou. Zname znacky prvych topanociek su Elephanten (ma ich Deichmann), SuperFit alebo Richter. Je ich viac, su tu aj podobne temy, najdi si.
Ked ma v tych klasickych papucka, ako pises, zle nozicku, resp. zle v nich chodi, vyhod ich. Nestoji to za to, aby sa mu narobili problemy, aj ked sa mozu prejavit ovela neskor...
Moj ma sice uz vyse dvoch rokov, ale doma iba na boso/ v pancuchach, v lete uplne bosy. V jasliach ma tie kozene capacky. Minule leto sme chodili aj bosi obaja do pieskoviska 😀 (mame tam asi 50 metrov)

agjg
autor
1. mar 2012

@ichbinich Ďakujem za rady....My máme veru v celom dome dlažby a tiež keď ide na boso tak je taký neistý,ale myslím že časom si zvykne. 😉 Čo iné mu zostáva.. 😀 Máme doma ešte také capačky,skúsim tie...

iwonita
1. mar 2012

ak su to prve topanocky, isto treba makke - kukni na FB capackomaniu, isto si vyberies ! a neskor by som bola za tvrde, nech ma pevnu nozku. moj zacal chodit v 10. mesiacoch a do 13tich mal makku obuv na doma. potom som ale uz presla na pevnu - protetika sandalky, lebo podlaha v byte nie je makka trava alebo poddajny piesok, na ktorom by si precvicoval chodidlo.

dankadina
1. mar 2012

no my doma používame abs ponožky alebo také papučky rak so zapínamím na klips a na vom sme malinekj kúpili ecco shoes cíce stáli 64 eur ale sú vynikajúce s koženou stielkou , prvá dcéra mala prvé superfitky ale zdaleka neboli také dobré

luba142
1. mar 2012

@agjg my mame na doma, teda mali sme od zaciatku papuzcky sandalkove od Rak a na von sme mali topanky snurovacie kozene uz pevne

agjg
autor
1. mar 2012

@luba142 Aj tie naše kožené topánočky sú RAK,ony sú super,len keby sa mu tá nôžka tak nepotila... 😒 A vidíš,to som neskúšala také sandálky....Vďaka za tip 😉

agjg
autor
1. mar 2012

@iwonita Práveže tieto sú s tvrdou podrážkou 😕 Musím vyskúšať tie capačkové,mäkké....Ďakujem 🙂

agjg
autor
1. mar 2012

@dankadina Ja som asi urobila chybu,že sa naučil chodiť v pevných topánočkách a teraz keď je na boso,tak si nieje v chôdzi taký istý ako v tých topánkach.Ale bude si musieť zvyknúť,veď ako sa naučil v topánkach,tak sa hádam naučí aj na boso 😉 Ďakujem.

agjg
autor
1. mar 2012

@iwonita Pozerala som to na FB,tie teda nemajú chybu... 🙂 Aké všeliaké krásne sú tam....Vďaka za tip 😉

luba142
1. mar 2012

@agjg ale myslela som papucky take platene s pevnou podrazkou s volno spickou- teda sandalkoveho typu, to sa malej ani nesmykalo, mam take aj v bazariku najmensie sme mali 11,5 cm

agjg
autor
1. mar 2012

@luba142 A neutekala jej nôžka dopredu?Lebo ja čo mám tie papučky,myslím že aj také červené máš v bazáriku,to keď som mu obula tak hneď mal prsty skrčené....neviem prečo 😒

luba142
1. mar 2012

@agjg nie, nemal to moc velke? Neviem preco ti to tam mal, mozno sa ti to zdalo, lebo ked su malinke tie deti tak im sa tazko probuje palcek,lebo oni skcaju tie prsteky, tak mozno to bol len tvoj dojem 🙂

capacky
1. mar 2012

@agjg na túto otázku dostaneš stále inú odpoveď. Žiaľ, ani odborníci sa nezhodujú v tom, aké topánočky by malo dieťatko nosiť. Jedna skupina zastáva názor pevných topánočiek - s pevnou podrážkou a pätou, dokonca s vyvýšenou klenbou a druhá zase preferuje chôdzu na boso, pri ktorej sa nožičky posilňujú prirodzene. Ja odporúčam maminkám sledovať dieťatko naboso a všímať si čo všetko s chodidlom počas chôdze, lozenia a hry dokáže a potom si položiť otázku, či by to všetko vedelo spraviť aj v pevných topánkach.
Čiže ak sa rozhodneš pre chôdzu naboso tak aby bola nožička chránená pred chladom, tak obúvať kožené capačky, ktoré sú mäkučké a nožičku nijako neobmedzujú 🙂

tereza79
1. mar 2012

super topánky robia v Bánovciach je to firma Rak a sú kožené s vložkou ktorá má klenbu a sú nad členok čo je podľa ortopédov veľmi podstatné,ja ich objednávam cez net prídu domov zvyčajne do 3-4 dní a majú na stránke aj tabuľku číslovania v cm nôžky vyzerajú presne ako klasické voľakedy v ktorých sme sa všetci učili chodiť ,ale sú pekné.

renatka100
1. mar 2012

my sme mali sandalky Superfit, predávam ich aj v bazári. Malá ich nosila mesiac, nožičky sa jej pekne vetrali. Teraz máme také isté ale väčšie číslo. U nás doma je 25 stupňov a v papučiach by sa jej asi udusila noha. Niektorí namietajú, že sandálky sú nevhodné, ale tieto superfitky sú naozaj dobre riešené a nikdy v nich nezakopla o zem alebo nepodkla sa a to je riadne šidlo.

dreamgirlxxx
1. mar 2012

aj ja som bola zastanca chodze v capackach..... ale malicky ma 13 mesiacov, uz tyzden mi chodi sam a smatle, takze musim vymysliet co mu teraz dam na nozky.... mame pevne topanocky Richter, ale v tych chodi ako dreneny Pinocchio. Viem mi niekto prosim poradit, co mu mam obuvat na doma? Vonku este nebezka, ale neviem, za co tie capacky vymenit, lebo naozaj sa mu obe chodidla naklanaju smerom dovnutra a capackach velmi smatle.... Dakujem za rady

renatka100
1. mar 2012

@dreamgirlxxx ten problem sme mali aj my, mala nosila čižmičky liliputky a domáce papučky liliputky ale strašne v nich šmatlala, preto sme kupili Superfitky sandalky, mame aj Richterky a ked si na to dieťa zvykne je to podľa mňa oveľa lepšie ako keby šmatlalo.

tereza79
1. mar 2012

@dreamgirlxxx chodí ako drevený pretože sú nové,keď si ich rozchodí tak prestane,my máme už tretie RAK topánky a vždy keď som mu obula nové chodil ako robot,len nesmú mať tvrdú veľmi podrážku

tereza79
1. mar 2012

a navyše sa vôbec neodporúča kupovať deťom použité topánky,každé dieťa inak vyšmatláva topánku a nieje potom vhodná na druhú nôžku,poničia si v tom chôdzu a nohy.

agjg
autor
1. mar 2012

@capacky
@tereza79
@dreamgirlxxx No,dnes mal capačky a neskutočne šmatlal... 😒 V kožených sa mu potí nôžka,v capačkách šmatle takže zajtra vyskúšame na boso...Ďakujem za rady... 😉

agjg
autor
1. mar 2012

@tereza79 Ja kupujem iba nové,tiež nezastávam názor na nosené topánočky 🙂

iwonita
1. mar 2012

@dankadina ecco je podla mna naj znacka, ktora sa da zohnat bez nejakej velkej namahy. stoja viac, ale su podla mna jednym dietatom neznicitelne. vyzeraju stale novo a maly v nich velmi rad cupita lebo su ultra lahke

iwonita
1. mar 2012

@agjg este iba pripominam, ze uz som videla konkretne dvakrat mamicky, ktore chcu pre dieta makku podrazku a deti evidentne zle kladu nohu. takze aj toto treba zohladnit. ak je najmensi naznak nejakej spicky dovnutra alebo dovonka , tak jednoznacne tvrdu pevnu topanocku !! to je bez debaty, v tom pripade makka topanka proste nie je vhodna

iwonita
1. mar 2012

@dreamgirlxxx skus pozriet - ale musis nazivo, nie bazarik ani na obrazku - znacku Protetika - maju sandalky, ktore maju bud korkovu podrazku (mame my - uplne neohybna , lahka) a potom ... druhy typ je taka, ktora sa ohyba . takze clenok je pevny, podrazka je vyformovana tak aby nekladlo dieta zle nozku, ale zaroven moze ju ohnut. dufam ze som to dobre opisala. z tych som bola milo prekvapena ked som ich videla

kvetinka211
1. mar 2012

@agjg na doma ponozky s kozenou podrazkou z hmka, na von sme kupili elefanten, su krasne a vyzeraju kvalitne, zastial sme este velmi nestihli v nich pobehat. Ked sa postavil prvy krat v 7 mesiacoch, kupila som klasika biele kozene z rak na doma a papucky tiez, ale v tom veku mu to akurat zavadzalo takze sme ich nenosili a teraz su mu uz male (ak niekto kupujete topanocky z bazarika, tak tieto su nenosene 🙂

renatka100
1. mar 2012

@tereza79 Po mesiaci používanie ti teda garantujem, že topánočky nie ú vôbec vyšmatľané. Iné je ak deti používajú topánky keď sú väčšie pol roka. To už musí byť veru vychodená.

stanka02
1. mar 2012

@agjg ja davam doma protismykove ponozky a vonku nosime nove /pouzivane inym dietatkom nie su vhodne/ topanocky od Protetiky alebo Sante.

katrinka8
1. mar 2012

My na doma pouzivame tiez papucky Rak, daju sa kupit jednak cez net, ale predavaju ich aj v Rene alebo u "Batu" 😉 Ale bacha na chodenie naboso - to sa odporuca len na nerovnom terene - trava, piesok, kamienky.. na rovnom je to nevhodne...

annie13
1. mar 2012

nam sa osvedcili papucky Befado platene velka spokojnost maju neikolko certifikatov zdrave chodidlo a podobne mame uz tretie

luciferkax
1. mar 2012

Moje deti nosia PROTETIKU :D resp. ortopedické topánočky. Staršieho som najprv neobúvala, dávala len ABS ponožky, no začal zle našlapovať, potom mal plochu nožičku, tak nakázali ortopedické sandálky aj topánky, no akosi sa mu nelepšilo, tak vyfasoval na mieru, teraz sa to poriadne zlepšuje. Mladší zas špičkoval, tak som to opať riešila sandálkami z protetiky, tie ho na špičky tak lahko nepoustia :D