Ako ste spokojní s vyúčtovaním za byty?

23. apr 2024

Ahojte ako ste spokojní s vyúčtovanim za byty? hlavne mestské ? Nám dnes prišiel a des.. každý rok nám vracali a teraz nič

gelifil
23. apr 2024

my tak o mesiac ked budeme mat

guudy
23. apr 2024

Tak vyuctovanie sa odvija od vysky zaloh, cien energii a vasej spotreby. Takze to logicky neznamena, ze ked ste niekedy mali preplatok, tak ho budete mat vzdy.

autor
23. apr 2024

@guudy to je logické a pochopiteľne… ja viem od čoho sa odvíja, len mi to príde, že každým rokom je to s vyúčtovanim horšie a horšie.. miname plus mínus rovnako, bývame v byte v nezmenenom počte.. samozrejme že ceny idu hore a podobne ale keď je rozdiel v stovkách eur čo inokedy vrátili a teraz nič tak to asi az tak v poriadku nebude (oproti minulému roku)

guudy
23. apr 2024

Mas vyuctovanie v ruke, ostava ti prestudovat si ho…a ak sa ti nieco nezda na vyuctovani, tak to ries so spravcom.
Nerozumiem, co cakas od tejto diskusie…ze sa ludia postazuju? Alebo ponadavaju? V dobrom to myslim 🙂

autor
23. apr 2024

@guudy ja viem ako mám postupovať v prípade nespokojnosti, ale asi diskusie sú na to určené, aby sa ľudia pýtali, vyjadrili, komunikovali.. tak keď nemáte k tomu čo dodať tak načo sa ozyvate a moralizujete? ..V dobrom…
Takýchto diskusii je tu xy a kto chce sa zapojí a podelí o svoj názor, postreh a podobne.
Ale je to jedno nebudem sa tu doťahovať, keď každý si chape veci po svojom a každý má svoju pravdu 🙂
Pekný deň

zefyra
23. apr 2024

My bývame na dvojizbovom mestskom, platíme len nájom 340 euro a minulý rok sme mali ešte nedoplatok 180 euro. Som zvedavá čo bude tento rok. Našťastie za cca 2 mesiace odtiaľto odchádzame.

liusa82
23. apr 2024

no prečo lebo okrádajú ludí a z toho majú potom na bytovom odmeny.A kdejak to prerozdelujú.Tam sa to hlavne stráca.Mne to tiež vždy v hlave vrtalo kde tie peniaze nehorázne všetky idú.Teraz sme v dome a vyjde nás to ešte lacnejšie ako v byte.Alebo cca tak narovnako. Ale komfort byt a dom je teda velmi velký rozdiel

zefyra
23. apr 2024

@liusa82 aj my už ideme chvalabohu na dom.

luxus10
23. apr 2024

a za co vam vracali, za ktoru polozku?

gabrm
25. apr 2024

@autor
Na to aká bola slabá zima,tak by mali byť všade preplatky. Ja teda nie,ale z rodiny sa chválil keď sme tam cez víkend boli, že im vracali zhruba 3-mesačný nájom čo platia,čiže cca 750€..

88lienka
15. máj 2024

No ja som tento rok platila za kurenie o 300e viac ako minuly rok a netusim ako je to mozne kedze som radiator zapla asi 3x.

ellen
28. máj 2024

@88lienka je to možné, pretože sa menil pomer. Časť ceny je fixna a časť je za spotrebu. Aj keď ľudia nekúria, teplo do systému ide. Nehovorím o nájomnom byte, ale o byte v súkromnom vlastníctve.

milanemila
28. máj 2024

Vies co, tak v pripade nespokojnosti ak sa ti zda, ze v mestskom byte platis vela, stale si mozes zobrat hypoteku a kupit vlastny byt, kde sa podla teba asi plati menej alebo co 🙈

parvinka0001
28. máj 2024

Minulý rok sme mali nedoplatok 60€,tento rok preplatok

angelous1991
28. máj 2024

Sme v dome , vracaju nám na elektrine dvojnásobok mesačnej sadzby . Som príjemne prekvapená .
Ale mám prenajaty salon tam mám vysoke nedoplatky na vodné stočné aj na plyne .

liv1
28. máj 2024

Inak skontrolujte si osoby. Zmenil sa zakon a kludne je mozne, ze ak ste nenahlasili, tak mozete mat zapisanych aj viac osob. Plus znevyhodnili tych co nekuria, pretoze ich vykuruju susedia, je tam nejaky novy koeficient podla ktoreho sa to rata no a bocne byty uz nebudu tolko platit vraj vdaka tomu.

liv1
28. máj 2024

A inak ja kazdy rok preplacam na mesacnych platbach, aby mi potom radsej vratili nez naopak

liv1
28. máj 2024

@liusa82 mas sice pravdu, ale ked sa ti v dome nieco pokazi, strecha, rozvody, trubky, atd., vybavis aj zaplatis si to sama.. alebo ak mas poistku, no ta nie na vsetko plati

jaaty
28. máj 2024

Ak ti to pomôže: minulý rok preplatok 220 eur, platby som navýšila o 25 eur, keďže ceny išli hore. Tento rok preplatok 250 eur, spotreba rovnaká, počet osôb nezmenený. Takže, ak by som nezvýšila zálohovú platbu, mala by som nedoplatok.

enusamt
28. máj 2024

Po dlhej dobe preplatok..
Kurili sme naplno a najviac nam vratili prave za to..
Som spokojna.. Na buduci rok bude este vyraznejsi preplatok

erikavesela
28. máj 2024

@88lienka zmenil sa vypocet tepla..ked si nekurila, v podstate si prerobila, lebo teeaz sa plati tak, ze fix je pomerne vysokh pre kazdeho rovnako a variabilna zlozka, teda, ci zapnes kurenie, ci nie, je pomerne nizke percento z celkovej ceny

erikavesela
28. máj 2024

@liv1 preco znevyhodnili?...teraz je to omnoho spravodlivejsie ako to bolo

erikavesela
28. máj 2024

@liv1 od osob sa plati velmi malo "energii"...tam nemoze byt velky rozdiel...od osob platis hlavne smeti, vytah, upratovanie sp.priestorov, mozno elektrinu/vykurovanie sp.priestorov, HS a to bude asi aj vsetko...vsetko toto su male polozky...zmenilo sa iba pravidlo vypoctu tepla a to nie je od osob zavisle

liv1
28. máj 2024

@erikavesela je to malo ano, ale je to nieco. Zmenili aj osobomesiace, tahaju zo starych udajov, ak to nenahlasis.. Tak znevyhodnili oproti minulosti, lebo budu platit viac. Nepisem o tom ci to je alebo nie je spravodlive. Vies ak niekto prekuruje napr. svoj byt a vetra pri tom, aj takych poznam, tak to potom zaplati cely dom. Ale zas spravodlivejsie je to pre rožné byty

88lienka
28. máj 2024

No ja som sa bola informovat a bolo mi povedane ze vypocet je podla plochy bytu, cize vacsie byty zaplatili za kurenie viac ako mensie, pytala som sa co mi odporuca navysit platby? Kurit? Nekurit? Nevedela mi poradit lebo nevedela aka bude v nasledujucom roku spotreba tepla pre cely byt dom...cize v podstate vraj by bolo fajn nastahovat sa do mensieho bytu a kurit o 100 6... Tak teda ak sa clovek sprava ekologicky a ekonomicky... V bytovom dome bez sance...najlepsie setrit na dom

erikavesela
28. máj 2024

@88lienka ale ty nemozes pozerat na plochu bytu, preboha....jednotkova cena je vzdy a pre kazdeho rovnaka...to ta ako informovali?..ved cena sa neporovnava na zaklade plochy bytu🙈

88lienka
28. máj 2024

@erikavesela tak taku som dostala odpoved

erikavesela
28. máj 2024

@88lienka no...teta nakecela blbosti a teba sa rychlo zbavila

toccara
28. máj 2024

Nam dnes dorucili a som v soku, zvysovala som minuly rok o 30 eur a teraz nedoplatok :( ohrev vody vsak mame o dvojnasobok vyssi vie mi to niekto vysvetlit? (A mame to skoro vsetci v bloku). Kebyze o 100 eur ale jedna sa o niekolko stoviek eur

luxus10
28. máj 2024

@toccara ten ohrev mame aj my a tiez o niekolko 100 e, ...islo to hore...