Kde zoženiem šteniatko Border kólia?

15. apr 2024

Ahojte zhaname steniatko BK no nikde neponukaju za rozumnu cenu. Neviete o niekom kto ponuka. Trenciansky kraj. Prosim nepiste mi o utulkoch a mnozkach to vsetko ovladame

janai1
16. apr 2024

@martul veď čítam. Preto sa pýtam čo budeš robiť ďalej ak ďalšia fena bude mať XY šteniat

martul
16. apr 2024

@janai1 NEBUDE!!!

martul
16. apr 2024

@sheila72 ja to chápem, prečítala som si niekoľko článkov a definícií a ,,množka" nie som. Máme jednu suku tá má jedno šteňa, ktoré sme si tiež nechali. Hotovo.
Venuj sa autorke a jej ,,problému".

martul
16. apr 2024

@janai1
@sheila72
Množiteľ – fyzická osoba, ktorá vedome množí psy bez preukazu pôvodu za účelom zisku.
Množiteľ berie psa ako predmet, biznis, niečo, čo mu zarába peniaze, povedzme, ako keď predávate hrnce
Množenie psov prebieha bez akýchkoľvek pravidiel a dohľadu.
Chovateľ na rozdiel od množiteľa disponuje dostatočnými kynologickými znalosťami, neustále sa vzdeláva,

kp7333
16. apr 2024

@janai1 Od roku 2021 platí nový právny predpis, ktorý jasne definuje pojem množiareň ako „zariadenie, vrátane bytu, v ktorom sú chované a rozmnožované psy alebo mačky v nevhodných podmienkach, ktoré spôsobujú ich utrpenie, a vo väčšom počte, ktorý im neumožňuje uspokojovať ich fyziologické, biologické alebo etologické potreby“.

borderkoliajessie
16. apr 2024

Dobrý deň prajem, ja sama vlastním borderku a poviem Vám to na rovinu. Zdravú borderku s PP, s testami pod 1000€ nezoženiete, a ak ho chcete len ako domáceho miláčika, vyberte si iné plemeno. Berte na vedomie, že ide o aktívne plemeno, ktoré potrebuje pohyb a psychické zamestnanie. Borderka nie je rodinný pes na dvor. Borderka je vhodná na pasenie a do športu, nie je to gaučák. Čo sa týka CHS, ja som na Slovensku nenašla takú, ktorá by mi vyhovovala, skúste keď tak Vakonič Family, tá je na Slovensku. Alebo skúste ČR, prípadne Maďarsko. Ja mám z Maďarska z výstavnej línie, takže nájdete aj borderky menšieho vzrastu (výstaváci bývajú spravidla menší).

autor
18. apr 2024

@sheila72 uz sme nasli. Dnes si ideme pon

petracandle
18. apr 2024

No zbohom, takže ďalší človek, ktorý podporil množiareň...katastrofa toto Slovensko

autor
18. apr 2024

@petracandle nepodporujem mnoziaren. Berieme psika z utulku. Sice neni cistokrvne ale najviac sa podoba na BK

ivi85
21. apr 2024

@martul nič si z nich nerob...normálne nechápem čo čítam. Mali sme psa, našli sme mu fenku, obaja mali prvý krát šteniatko a tak to aj ostalo. Steniatka sme rozdali ďalej a naši havkaci si žili šťastne až kým nepomreli. Žiadna mnoziaren, ale pes ktorý žije v láskavom rodinnom prostredí a je mu umožnené mať potomka. Toť vsio

kp7333
21. apr 2024

@martul a za akym ucelom mnozi psy chovna stanica? ak to nie je za ucelom zisku, preco za to beru peniaze? definiciu mnoziarne uz som tu uviedla a podla nej chov psov bez papierov vo vyhovujucich podmienkach sa za mnoziaren nepovazuje.

kp7333
21. apr 2024

@petracandle je naivne si mysliet, ze kazdy je ochotny a schopny zaplatit za psa 1000 a viac eur. A nie kazdy chce a potrebuje psa s papiermi. Niekto si vystaci aj s orechom.

martul
21. apr 2024

@kp7333 prečítaj si ešte raz všetky moje príspevky a posúď či som mnoziareň.

kp7333
21. apr 2024

@martul sorry, zle som ta oznacila. moj prispevok patril tym, co kazdy chov steniat bez PP povazuju za mnoziaren.

tianna
21. apr 2024

Šteniatka s papiermi sa takto pohybujú.. my pozeráme po inom plemene, chceli by sme až o cca 4 roky, no je mi jasné že budeme naň musieť šetriť.. pri nami vybranom je cena okolo 800€..

petracandle
21. apr 2024

@ivi85 ty musíš byť určite mentálne retardovaná..."šteniatka sme rozdali" veď to práve je to spomínané množenie!! Tie šteniatka mohli mať ďalšie šteniatka a tie ďalšie...čiže MNOŽENIE..a vieš aj kde skončili? Či ich netýrajú alebo neutiekli a urobili ďalšie šteniatka niekde v susednej dedine..vysvetli mi načo bolo dobré množiť psov? Načo mali vôbec šteňatá? Ty tupá hlava

petracandle
21. apr 2024

@kp7333 no veď práve pre prípady keď ti stačí aj "orech" sú útulky! A nie si kúpiť množku na bazosi za 100 eur a potom vďaka genetickým vadám bude mať psík zdravotné problémy a keď ti príde účet od veterinára 2000€ tak budeš plakať na koni čo máš robiť

ivi85
21. apr 2024

@petracandle ďakujem nemusíš sa tak dôverne predstavovať 🤣🤣nie, toto bolo čisté párenie z lásky 😃 šteniatka presne viem kde skončili, vo veľmi dobrých rukách a dokonca poznám aj vnucika môjho milovaného psíka. Kedysi to bolo úplne normálne , teraz sa tu zavzdusnuju všetci čo nemajú mentálnu kapacitu pochopiť láskavú výchovu. Moja suseda mala fenku, tá mala šteniatka a tie šteniatka mali šteniatka tiež a vďaka tomu má už štvrté pokolenie psíka, nikdy nezobrala ani cent za to že dala do dobrých rúk šteňa 😉tak sa upokoj a kľudne si kúp psa s papierom, nikto Ti v tom nebráni

kp7333
21. apr 2024

@petracandle ja psa nechovam, ani nechcem do bytu. ale poznam ludi, co mali x krat psa bez papierov a dozil sa v plnom zdravi vysokeho veku. k veterinarovi chodili akurat na preockovanie. a naopak, viem o mnohych pripadoch, ked papierovy pes mal zdravotne problemy. cize by som nezovseobecnovala.

petracandle
21. apr 2024

@kp7333 ty asi nechápeš rozdiel medzi "psom bez papierov" v zmysle oriešok z útulku/ulice (áno, ten sa naozaj môže dožiť vysokého veku, práveže také jedince sú paradoxne väčšinou najodolnejšie) a "pes bez papierov" v zmysle množka z bazoša! Tam krížia psíky medzi sebou až vznikajú rôzne "mutanty", ktoré trpia na genetické vady..

petracandle
21. apr 2024

@ivi85 bože ty si ale hustá, no ale si mi naložila- level základná škola. No ale ty ako inteligenčne menej obdarený jedinec na viac nemáš..kedysi bolo tiež normálne dať psov odstreliť ak mali nejaký problém a žiadny veterinár ako dnes...ale vieš, "trošku" sme sa posunuli

kp7333
21. apr 2024

@petracandle neboj, chapem velmi dobre, inteligencia je chvalabohu moja silna stranka. a nie nemyslim orieska z ulice ci utulku (ktore tiez mimochodom pochadzaju z nejakeho vrhu, nepadli z oblakov), ale psy z bazosa od chovatelov, ktori ich vychovali s laskou, vo vybornych podmienkach, akurat bez papierov. A opakujem, nie kazdy predajca z bazosa je bezcharakterny mnozitel, co chova psy vo velkom mnozstve v hroznych podmienkach. Ale to ty odmietas pochopit. Nejdem ta presviedcat, maj si svoju pravdu, len prosim neutoc na ostatne, ktore maju iny nazor (vid tvoje prispevky vyssie).

petracandle
21. apr 2024

@kp7333 prečo by som nemohla útočiť na "ženy" ktoré v dnešnej dobe stále podporujú množitelov?? Veď už je milión informácií všade a niektoré si stále idete svoje. Hlavne henta čo " s láskou" nakríva svoje psy a potom sú plne útulky..nezabudnite tu potom nadávať aké sú drahé adopčné poplatky

kp7333
21. apr 2024

@petracandle 🤦‍♀️

ivi85
21. apr 2024

@petracandle Tvoj život plný nízkeho sebavedomia a nenávisti by som veru žiť nechcela🙈🙈 Mňa takí jedinci ako Ty nedokážu nijako zasiahnuť, kľudne sa ďalej prejavuj so svojím vyjadrovaním jadrovej fyzicky 😃😃mohla by som Ti tu dat definíciu mnoziarne, ale Ty si ju so svojím IQ isto nájdeš sama. Rozhodne mi je u riti Tvoj názor na to ako a v čom doba pokročila 🤘🤘niekto potrebuje psa s papiermi a niekto terapiu 🙏

branob22
22. apr 2024

Dobrý deň.Ja mám šteniatka border kolie mesiac staré ....cena 50€

borderkoliajessie
29. apr 2024

@branob22 a to ich máte s PP mi chcete povedať?

martul
29. apr 2024

@borderkoliajessie za 50 to ani borderka nie je, nie to ešte s PP.

wolf_
29. apr 2024

Veľa šťastia pri riešení dysplázii, osteochondrózy, problémov s očami, slepotou či s epilepsiou, hluchotou,... Pre namnožené xboc nič neobyvklé (slová nie sú adresované priamo autorke, ale ľuďom, ktorí si kúpia xboc od množiteľa a čakajú zdravú border kóliu)