Musím platiť za odpad, keď mám 2 byty a v nich nájomcov?

3. apr 2024

musim platit za odpad? mesto trencin

Dobry den, vlastnim 2 byty v tn kde nemam trvaly pobyt ale od minuleho roka mam v kazdom 2 najomcov. Tak sa chcem spytat ci musim platit poplatok za smeti. Dakujem

melanta
3. apr 2024

Neviem ako v TN, ale v BA platím smeti aj za byty, kde nežijem a nemám tam trvalé bydlisko. Nájomníci totiž smeti vytvárajú. Ale možno tvoji nie.

ms_green
3. apr 2024

Áno musíš. Štandardne sa poplatok za smeti zahrnie do nájomného resp. do mesačných platieb rovnako ako energie.

fido69
3. apr 2024

To si robíš prdel, nie? 😳

slniecko5
3. apr 2024

Áno, platíme aj my. Trvalý pobyt máme inde. Resp nájomníci platia.

natall113
3. apr 2024

Platiť musíš v podstate nie ty ale mali by nájomci

melanta
3. apr 2024

Odporúčam mať v zmluve pre nájomníkov presne rozpísané, koľko je nájom a koľko energie. Zároveň energie rozpísané na drobné. Tak nájomník presne vie, za čo platí, je jednoduchšie potom riešiť nedoplatky na energiách a jednoduchšie je potom dvíhať nájomné resp. energie.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela329
3. apr 2024

My sme to mali zahrnuté v nájme, však ten odpad tvoria 🤦

tilly
3. apr 2024

Áno, oni robia smeti, tak musíš platiť odvoz odpadu za nich... veď si to daj do nájomného

sasa1310
3. apr 2024

prepáč, máš minimálne 2 byty a takéto veci nevieš? Sa mi hádam sníva

dominikamacakova
3. apr 2024

Predpokladám, že tam nemajú trvalý pobyt, čiže oni si platia v mieste trvalého pobytu. Ak tam majú trvalý pobyt tak jasne

mk1111111111
3. apr 2024

Nevadi, ze tam nemaju trvaly pobyt, platit sa za nehnutost vzdy. Jedine, ak je potrvdenie, ze sa nachadzas trvalo mimo Slovenska a nikto v byte nebyva, aj to uznavaju len niektore mesta. A neboj, dobry sused nahladi, ze su tam 2 osoby. Odpad vytvaraju, tak ho musia platit
@dominikamacakova

nikpa
3. apr 2024

Čiže ty si myslíš, že stačí zaplatiť za 1 byt a smeti ktoré sa vyprodukuju v 2.byte máte odvoz grátis ci ako? 😂🤣

dominikamacakova
3. apr 2024

@mk1111111111 tak to neviem. Ja keď som bola v podnájme, platila som si smeti na mojom trvalom pobyte a ešte som sa išla opýtať starostu či to mám nejak prehlasovať a on povedal, že je jedno kde platím smeti. To sa neplatí na byt, ale na osobu.

mk1111111111
3. apr 2024

@dominikamacakova ano, plati sa na osobu, ved tam ma 2 osoby. Ja sama platim na 2 miestach, mam 2 nehnutelnosti. Na jednej platim za trvaly pobyt a na druhej za to, ze tam byvam. U nas sa inak neda. Aj, ked smeti vyrabam len na 1 mieste

vanilkovazmrzka
3. apr 2024

Samozrejme

anita6666
3. apr 2024

Platí ten,kto je majiteľ nehnuteľnosti.

stela01
3. apr 2024

Tvoji nájomcovia produkujú smeti , tým pádom áno musíš . Výťahom tiež ty nechodíš ale platíš za neho .

emasss111
3. apr 2024

Áno, každý, kto v danom meste produkuje odpad, je povinný platiť poplatok za vývoz TKO. Otázkou je, či tie osoby náhodou nemajú v Trenčíne trvalý pobyt. Ak majú, mesto im poplatok určite vyrubuje a 2krát to urobiť nemôže. Ak trvalý pobyt majú niekde inde, tam by si mali požiadať o odpustenie, resp. zníženie poplatku a plnú výšku by mali platiť v Trenčíne.

lenka7477
4. apr 2024

Ak chceš jasnú odpoved , spytaj sa na stranke ,,Trenčín , otázky a odpovede ,,

ivec16
5. apr 2024

bud sa najomnici prihlasia na platenie smeti k bytu kde maju najom a ak nie je to povinnost majitela bytu

ikuska27
8. apr 2024

Svokra aj nevlastný syn žijú v podnájme .... každý platí smeti tam..u nás majú trvalý pobyt, ale na obec som zaniesla ich nájomné zmluvy a v mieste trvalého bydliska smeti neplatia...

ikuska27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eternity24
8. apr 2024

Jasne, že musíš

akvi
8. apr 2024

Každé mesto to má inak. U nás napríklad platíš smeti bez ohľadu na to, či ich platíš aj inde. Stačí, že v meste vlastnis nehnutelnost alebo v ňom máš pobyt. Akurát v niektorých prípadoch znížia poplatok, ak napríklad donesieš potvrdenie o tom, že pracuješ v inom meste. Nezaujíma ich napríklad prechodný pobyt, za to ti poplatky neodpustia. Takže treba pozrieť VZN konkretneho mesta, lebo čo platí v jednom, nemusí v druhom.
V tom našom sú úplne choré pravidlá. Napríklad moja teta dlhodobo žije v zahraničí ale chcela si ponechať OP. V meste, kde prežila väčšinu života, od nej chceli zaplatiť smeti, aj keď by mala OP bez adresy, vôbec ich nezaujimalo, že má potvrdenie o pobyte v zahraničí. 🙄 Tak sa prihlásila na dedinu k rodine, tam neplatí nič.

eeffka
8. apr 2024

30sec google, maju to platit oni ale pre istotu to zahrn to do najmu , ak sa nechces stat neplaticom a plat to ty

majka99999
8. apr 2024

@dominikamacakova ak je to v ramci mesta, tak je to jedno. Ked som bola v BA bez trvaleho pobytu, tak ma mama u nas v meste na urade bola nahlasit, ze teda studijem/pracujem v BA a neviem, ci polovicu len platila alebo vobec nic. V BA to je vacsinou v poplatku druzstvu, takze tam som to platila v ramci najmu.

candii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. apr 2024

na urade mi povedali ze ja to ani za nich platit nemozem ze to oni si musia prist nahlasit a zaplatit, ja ich len na to upozornim.

barbie1981
9. apr 2024

Kazdy platí smeti v adrese trvalého bydliska, ak tam nemajú trvalý pobyt, ták ani oni ani ty neplatis. Oni si to zaplatia na mieste trvalého bydliska