Od kedy učiť dieťa cudzí jazyk?

lydkaaa1
10. apr 2014

Poradte mamicky, od kedy mam ucit svoje dieta napr.nemcinu? A nemate neake pekne basnicky pre male deti v nemcine?

hviezdicka111
10. apr 2014

@lydkaaa1 podla mna, ked uz vie rozpravat, aspon s jednoduchymi vecami mozes zacat kedykolvek formou hry.. 🙂 nemyslim zatazovat dieta nad jeho sily, to skor vybudujes odpor k tomu, aby sa jazyk ucilo....ale napr. naucit pozdravit, pripadne nejake veci pomenovat, povedat ako sa vola, zacinala by som s niecim takymto....ak by som videla, ze to ho zaujima, potom by som zacala s takym, ako su basnicky atd... 🙂

evarak
20. apr 2014

@lydkaaa1,no nase deti rozpravaju po nemecky,anglicky a slovensky,vsetky reci plynule,a zacali sme hned po porode 😀 ,dieta je predsa vnimave a cim je mensie a mladsie,tym sa skor nauci cudzie reci,nase s tym nemaju vobec ziadny problem 😉

elvira12
21. apr 2014

dieta treba ucit od narodenia... je v podstate jedno, kolko reci, lebo deti su velmi vnimave...

lu2112
21. apr 2014

Urcite treaba zacat co najskor deti vnimaju a su ako spongie nasaju toho vela nas mali rozumie 3 Anglicky, slovensky , madarsky sice nerozprava este ale pekne reaguje a svojou recou si vypita co chce ma 16m 😀

nini1010
21. apr 2014

Suhlasim ze je dobre zacat s ucenim jazykov od malicka,ale ja chcem zacat az ked bude mat mala aspon nejaku slovnu zasobu po slovensky.

mirkaandrej
27. apr 2014

Baby majú pravdu, keď začnem od mala, vtedy sa to dieťa rýchlo učí, my ideme do Nemecka, malého do jaslí a to bude mať rok a pol, ale myslím si, že je to pre jeho vývoj veľmi dobré. V dnešnej dobe je cudzí jazyk potrebný.

lelask
18. okt 2014

je jednoduchsie ucit babatko ako jednorocne dietatko, jednorocne ako dvojrocne, dvojrocne ako trojrocne, trojrocne ako stvorrocne atd atd 🙂 Ak spravis rozhodnutie teraz, bude to lepsie a ,ako neskor. Kazde to "neskor" so sebou prinasa svoje pozitiva ale aj negativna, hlavne kvoli stylom a typom ucenia, ktore deti potrebuju ked su starsie....

petkavka
31. okt 2014

@lydkaaa1 Ahoj Lidka, tak ako pisala Lelask, čím skor tým lepšie. Poznáš snáď niekoho, kto by povedal svojim rodičom, že aké zlé, že sa mu ako malému venovali a aké zlé,že mu dali možnosť vedieť po Nemecky a aké zlé že vďaka tomu môže pracovať v úspešnej firme a aké zlé, že vďaka jazyku môže nadštandartne zarábať? Takže šup šup, nakúpiť CD, rozprávky, posťahovať z netu hry a ani sa nenazdáš a tvoj drobček bude už vedieť prvé slovíčka 🙂. Prajem veľa trpezlivosti. A mimochodom pesničky, básničky aj rôzne hry nájdeš ľahko na nete. Daj si do vyhľadávača napr. "Kinder Gedichte"

lenkalis
9. jan 2015

My pozeráme na you tube Die kleine Prinzessin - skôr pre dievčatá a Pepa Wutz, malá má veľmi rada Kikakaninchen, je tam aj veľa pesničiek

https://www.youtube.com/watch?v=5UM3ecX69Jo

máme DVD s pesničkami Bewegungslieder. Veršíky treba hľadať pod "Kinderreime" http://www.kleinkind-online.de/seiten/reime/ Toto je veľmi pekná rozprávka pre malé deti: http://www.wdrmaus.de/elefantenseite/#/filmausw...
Pozeráme rozprávky na satelitnom programe KIKA - ráno ide relácia pre deti a večer, je to veľmi dobré bez reklamy a SuperRTL (zdá sa mi 😒 )