8 mesačné dieťa odmieta mlieko

petra81
7. máj 2016

Som uz ozaj zufala 😒 Moj 8m maly nechce vôbec ziadne mlieko. Prikrmy pekne papa,aj ho este kojim,ale je to uz minimalne. V noci zvykne plakat, lebo uz mam malo mlieka,minimalne,a tym padom mu netecie.
Skusala som babylove,nutrilon,bebu,sunar,hami - zo vsetkeho zvracia,aj z kase s UM.
Kravske mlieko nechce. Ked mu pridam aj do kase trosku mlieka,nechce to. Vsade kde citi mlieko, odmieta vsetko.
Mandlove mlieko tiez nie.
Cez den mi to nevadi,ale v noci ked sa zobudi...s vodou na neuspokoji.
Prosim poradte,co robit? Riesili ste niektora podobny problem?

mummy01
7. máj 2016

@petra81 a preco mu vnucujes mlieko ked mu nechuti? Ak v pohode papa prikrmy tak neries...

bajana
7. máj 2016

@petra81 znovu nastartovat laktaciu...davaj mu aj cez den, v noci, zase pi nejake kojocaje

diankak
7. máj 2016

Bud nastartuj znova laktaciu, alebo mu jednoducho davaj pestru vyvazenu stravu, v tom pripade to mlieko ani nepotrebuje. Ak nechce, nedonutis ho, len mu budes zvacsovat averziu. Na doplnenie vapnika makovy olej je naj. A ked bude mat cez den dostatok jedla v tuhej strave, nauci sa noc prespat. A kase existuju aj nemliecne, psenove, ryzove, a su podla mna zdravsie ako tie mliecne "polotovary". Tak isto alpro jogurty, ci uz biely, cucoriedkovy, kokosovy, su vyborne...

zabina27
7. máj 2016

cez den by som to nechala asi na nejaky cas tak, za par dni, tyzdnov mu skusila ponuknut zase, mozno mu zachuti. pokial nechces skusat kupovat um, tak skus ponuknut aj to prevarene kravske a uvidis. asi ani jogurt nechce, co? ani nas nechcel, doteraz nechce, tak nejaky termix, puding, ale jogurt nie. mozno puding by tvoj zjedol, vyskusaj 😉 a mliecne polievky, privarky? ale ak nechce nic, ja by som ten makovy olej vyskusala...
ale teda co v noci, to je horsie 🙂 bud sa chyti na vodu alebo caj, alebo bude musiet pochopit, ze ked mlieko nechce, tak ine jednoducho neexistuje. snad to za par noci pochopi 🙂 skus mu davat sytejsiu veceru, mozno sa ani nebude budit. drzim palce 😉

pribinak
7. máj 2016

Pudingy ani termixy 8mes babatku urcite nedávaj, je tam minimum vápnika a mrte sajrajtu
Makový okej je super, mizno mu zachuti biely jogurt s ovocím ci keksami
Inak, vela deti, ked uz mama nema mlieko, tak umelé nechce, ale časom začnú pit obycajne kravské ci kozie s mliekomatov

Za chvíľočku mize zacat skúšať papat na raňajky pečivo a syry - vo forme Lucina a žerve

petra81
autor
7. máj 2016

@mummy01 ide mi hlavne o tu noc. Prebudi sa,priložím ho a plač,lebo mam malo mlieka

petra81
autor
7. máj 2016

@bajana benedikt,senovka,čaje... Všetko vyskúšané

petra81
autor
7. máj 2016

@diankak ďakujem,ten makový olej si pozriem. Kaše mu dávam obilninove nemliecne z dmky

zabina27
7. máj 2016

@pribinak mne napr. doktorka kedysi povedala, ze riedky puding z flase na veceru mozeme dat, neviem uz kolko mal maly. ale domaci puding z mlieka a zlateho klasu, nesladky, nie kupovany so slahackou 😀

petra81
autor
7. máj 2016

@zabina27 jogurt praveze zje.presne,v noci je to najhoršie, chce len prso. Este podotknem,že z fľašky pije vodu v pohode,ale len cez deň

pribinak
7. máj 2016

@zabina27 tak je rozdiel ci to dam 8 mes, alebo 14 mes dietatu
Ale to je uz na uvážení kazdej mamky

pribinak
7. máj 2016

Cez den sa nadojči babo bez problémov?

charity
7. máj 2016

@petra81 Skus ho otestovat na alergiu na mlieko. Mnohi alergici takto podvedome mlieko odmietaju.

zabina27
7. máj 2016

@pribinak urcite mal menej ako rok, ale robili sme to raz, este do UM, no mne sa to zdala cudna gebuzina 😀 teraz nad tym tiez rozmyslam, pre zmenu, ale neviem, kolko pudingu na flasu mlieka, tak sa mi akosi nechce skusat 😀

@petra81 a ked nefunguje prso, nezabral by cumlik v noci? alebo len skusat, ci sa nechyti na flasku s niecim alebo mat nervy a cakat, nech si navykne na to, ze ine v noci nie je... prinajhorsom, ak je ozaj hladny, tak ten jogurt zriedeny z flase? ale ak sa chce len mojkat, tak vydrzat 😉

ikissedagirl
7. máj 2016

@zabina27 domaci puding = nad parou uvarit mlieko+muka+vajce. Zlaty klas = kukuricny skrob, aromy, farbiva.

katrin21
7. máj 2016

v maku je 16x viacej vapnika ako v mlieku, takze sa netrap a kup si pripadne taky pristroj, co vyraba mlieko z cohokolvek .... aj z maku , orechov, soje, mandli..... stoji to nieco cez 100E , ale je to super vec... vyzera to ako varna konvica, ale su rozne druhy... napr. Soyabella sa jeden taky vola tusim...

alebo nieco taketo
http://www.zdravie.sk/clanok/54125/raz-dva-triu...

neboj, bez mlieka prezije.. bielkoviny vie dostat aj v prikrmoch, masko... vajicko, strukoviny

buckeye
7. máj 2016

U rastlinnych zdrojov vapnika si vsak treba uvedomit biologicku dostupnost, tato je vo zvysenej miere blokovana oxalatmi a fytatmi, ktore rastliny obsahuju, vlaknina ciastocnr blokuje vstrebavanie tiez, + zdroje vapniku by sa nemali podavat s tukom

anjelicek26
7. máj 2016

@petra81 nam Benji od toho veku tiez nepije mlieko,neje jogurty,ani kase. Zije... Aj ked mas s toho paniku, nic sa nedeje. Jeden cas sme v noci nakrmili detskou vyzivou a po mesiaci sa uz proste prestal budit a spal celu noc. S varenim to bolo na zaciatku tazsie,aby mu nechybali hlavne tuky,ale do toho sa dostanes. Hlavne nepanikarit a dieta nenutit. On bol kojeny, nechcel za ten svet, len revy a odtlacanie.

janickacrazy
7. máj 2016

@petra81 možeš vyskúšať pohánkové, ryžové alebo kokosové mlieko, prípadne sojové

petra81
autor
7. máj 2016

@anjelicek26 cez deň zje jogurt,a trochu si da aj môjho mlieka. Mám.obavy hlavne ohl.tej noci,ked uz MM nebude. Ale zrejme si bude musieť ozaj len zvyknut...

petra81
autor
7. máj 2016

@janickacrazy skúšala som zatiaľ len mandľové,to mu nechutilo. Chcem skúsiť ešte ryžové. Aku ma chuť? Mas skúsenosť?

alexa358
7. máj 2016

My pijeme ryžové mliečko od TopNatur, máme alergiu na BKM a vajíčko a nemôžeme ani sóju. Ryžové mliečko inak nechutí zle, mne osobne je chutnejšie ako UM.

cecilka123456
7. máj 2016

jednoznačne naštartovať laktáciu, prikladať stále stále, ponúkať aj v noci aj cez deň. Sú lieky na zvýšenie laktácie a kontaktovať laktačnú.

petra81
autor
7. máj 2016

K tomu makovemu oleju...nie je mak alergen?

diankak
7. máj 2016

@petra81 pokial viem nie. Moj maly ho papa od roka

yanni
7. máj 2016

@petra81 8 mesacne dieta, ak je riadne uz vsetky prikrmy, nemusi v noci jest. Riadne sa naveceria napr. nemliecnu kasu cistu ci s niecim, skus ho potom este nakojit a v noci, ked sa zobudi, ponukni vodu, ked nebude chciet, tak sa s nim len pomojkaj, on si zvykne. A bude ti aj lepsie spat (ak samozrejme nebude chory, nepojdu mu zuby atd.).
Nasa najmladsia ma 9 mesiacov a mlieko tiez nepije. Nijake. Len ju este kojim. Ale uz len rano a vecer pred spanim., cez den odmieta. Ona si da radsej banan, chlieb atd. 😕 V noci tiez nie. Budievala sa (nie casto), vodu tiez nechcela aj ked cez den krasne pila z pohara so sosakom, v noci ani za svet. Obcas som v noci testovala kojenim, ci je naozaj hladna alebo len smädna alebo chce len dudlovat. Takze ona si potiahla 2-3 krat a potom len dudlovala. Cize hladna nebola (mlieka som mala a mam dost). Tak som skusala dookola vodu, ked sa zobudila a po case sa chytila a teraz sa obcas zobudi raz ale inak prespi.
Mlieko dieta vobec nemusi pit. A netlac mu zbytocne umele. Take velke babo UM nepotrebuje. Daj mu MM co este mas a ked ti je jogurty, tak nie je o com. Nasa zje tiez biely alebo s ovocim jej namiesam.
Vecer je kasu bezmliecnu, zarobenu len s vodou. Raz cistu, inokedy s ovocim, ale aj s mrkvou atd. Obmienam to a ma taketo kase rada. Ziadne hotove ovocne a neviem este ake, tam je vela vselicoho 😕
Pockaj, nic mu nenut, ponukni o par mesiacov, ja by som mu nic nepchala, ponukla po prvych anrodeninach, to uz bude mat aj viac zubov a bude jest takmer vsetko. Ak bude postupne jest ine mliecne vyrobky, tak nie je o com.

petra81
autor
7. máj 2016

@yanni ja si tiež myslím,že by v noci jesť nemusel,ale on si asi myslí niečo iné 🙂 večere mu dávam nemliecne kase plus nakojim a budi sa min.2 krat

petra81
autor
7. máj 2016

@yanni s UM som už skončila,nebudem ho nútiť. Budem skúšať v noci tu vodu ale pochybujem,že zaberie...

evittam
8. máj 2016

@petra81 Tak mu skús dať na večeru namiesto kaše normálne príkrm čo mal na obed alebo polievku-zeleninovú, hustý vývar s mäskom, zeleninkou a rezancami-haluškami..... 😉 a pred spaním nakojiť ak bude chcieť.

charlie1980
8. máj 2016

@petra81 Tak ako sa uz vyssie spomenulo, alergici podvedome odmietaju mlieko a vsetko mliecne. Moj syn v 9.mes zacal odmietat vsetko mliecne, nedostala som do neho absolutne nic. Dodnes je tomu tak, aj ked napr. syry, natierky, piskoty v kakau zje, Ale samotne mlieko alebo jogurt, termix, puding by nezjedol ani za nic. Ako baby pisu, vo veku 8.mes musis proste nahradzat, nenutit ho. 8mes dieta sa uz vobec nemusi budit na hlad v noci, pokial prikrmujes. S tym sa treba popasovat.