Aké máte skúsenosti s mliekom France lait?

mimka147
9. mar 2012

Ahojte maminky,,,presla som na toto mliecko po nutrilone ha kvoli problemom s kakanim,...malinky je po nom celkom kludny no vydrzi pri davke 120 (taku sme pili pri nutrilone a vydrzal 3hodiny) vydrzi len 2HODINKY....je to mliecko menej sytejsie....a zatial aj dost odvrackava...ale tak sme na nom druhy den,,,len chcem vediet nazory na toto mliecko a skusenosti s nim,,,dakujem

miruska90
2. máj 2017

Ahojte baby. My sme boli na Nutrilone tyzden no z neho vrackal a zapekalo ho. Presli sme na bebu HA boli sme na nej tyzden no zacal aj z nej vrackat tak nam doktorka dala bebu AR. Na nej sme uz tyzden. Včera my zvrackal raz a dnes tiež. Ale vždy až hodinku a pol po papani. Nevie ci skusit to francuzke alebo vyskusat dojcensku vodu. Kedze doteraz sme boli na doma prevarenej a nie kupovanej v obchode. Poradite? Cim to teda asi moze byt. Mliecko? Voda? Vela mliecka? ( raz, dva razy za den spapa 120 a potom len 90-100) robit racej menej mliecka a castejsie?' Dakujem za rady 🙂

divana
9. máj 2017

@miruska90 my mame francuzske a rozmyslam ze prejdem na ine, je riedke a mala je nekludna z neho

4wd
27. júl 2017

Ahoj,
používame FL 2 premium, mala má veľmi riedku stolicu a kaká kažý deň, niekedy aj 2x (trvá to už viac ako 2 mesiace). Teraz sme mali rok mali by sme papat 3. Je lepšie zmeniť UM za iné?

uzanka16
27. júl 2017

@4wd čo tak skúsiť jej už dávať piť plnotučné mliečko? Nám lekárka povolila že môžem dávať a nemusím kupovať UM tak sme na klasickom už mliečko hneď ako mala rok

4wd
27. júl 2017

@uzanka16
To nam povedala tiez pediatricka. Len to mliecko kravske z obchodu nema ziadnu hodnotu pre dieta, vsetko je tam pasterizaciou znicene. Preto som chcela davat este um. Mala papa mliecko vecer niekedy 2x v noci a rano.

uzanka16
27. júl 2017

@4wd ja by som to uz neriesila ci ma nejaku hodnotu alebo nie,vitaminy rozne sa daju aj inou stravou nahradit,napr.france lait 3 uz ju tak nezasytilo,budila sa mi ze je hladna,cim vyssie cislo tmy je redsie,a ako som davala kupne sa mi uz nebudi a spi

majkapatko
29. júl 2017

@4wd UM sa pred susenim nepasterizuje?

gabuchah
30. júl 2017

Kravske mlieko je alergen, nie kazde dieta ho zvlada...
Um je tiez z kravskeho, ale prisposobene...
Dieta moze klasicke zvladat a problemy pridu neskor...
Skuste babylove, alebo ak chcete mam sunar 3 premium, nove, za par eur vam ho rozdelim na dve a mizte vyskusat...

jaja82
23. okt 2017

@divana na akom mliecku ste nakoniec skončili??? Mame tiez francuzske a mala je nekludna z neho. Ma 4 týždňe, vypije 90-120 a spi mozno 1,2. Nezasiti ju dobre

mata128
23. okt 2017

@jaja82 my mame hipp bio combiotik a sme max.spokojni 🙂

divana
24. okt 2017

@jaja82 my mame specialne pri alergii na bkm lebo mala ma aj reflux a celkovo problemy s bruskpm

jaja82
24. okt 2017

Lekarka nam predpisala nutrilon AR. Kazdu druhu dávku jej ho mam dávať, tak uvidím....ma 4 tyzdne a mame uz 4.mlieko:frowning2: ja uz som zufala z nej....Neviem co jej mam dať.....

divana
24. okt 2017

@jaja82 neviem my mame 7m a yrapime sa stale

karolinka1991
12. nov 2017

Ahojte,ak by ste mali zaujem,mam 2 neotvorene balenia France Lait Premium Comfort 2 (6-12m) - nam sa viac osvedcilo ako obycajne France Lait,lebo dcerka mala stale bolesti bruska,vyskusali sme aj ine,ale toto jej sadlo najviac. Pred mesiacom sme presli na kravske a 2 neotvorene balenia nam zostali. Predam vyhodne alebo vymenim za nieco,co by sa mi zislo. Paa

zuzuliennka1
3. júl 2018

no my sme asi vynimka, ale synovi FL sadlo najlepsie - z nutrilonu ho zapekalo, po FL mi vydrzal spat aj celu noc, vobec nie je riedke, syte je podla mna rovnako ako Nutrilon co sme mali, uz sme na dvojke FL a stale super - za mna FL najlepsie

karolinka1991
5. júl 2018

@zuzuliennka1 ahoj, nahodou nemas zaujem o dve neotvorene balenia FL premium comfort? Zostali mi, kludne by som predala za 8 eur obe.

zuzuliennka1
5. júl 2018

@karolinka1991 ahoj, dakujem za ponuku, ale neviem ci by sme to minuli... ja syna dojcim a len obcas prikrmim mliekom, zarabam najmensiu 30ml prip. 60ml davku, teraz ma 7mes. a uz je na prikrmoch, to neviem, ci by som vyuzila vobec, obe balenia

karolinka1991
5. júl 2018

@zuzuliennka1 Oki, v pohode, dakujem za info

saxana000
5. júl 2018

@mimka147 ja som ho malej kupila az po odstaveni v 15 mesiacoch nakolko som nevedela ci vobec bude chciet pit umele kedze bola plne kojena od narodenia. a toto vychadzalo cenovo najrozumnejsie. Zacali sme teda az trojkou ale ziaden problem nebol jej uplne sadlo a chutilo.

mimka147
autor
6. júl 2018

@saxana000 dakujem...dcerka uz ma 9 rokov

saxana000
6. júl 2018

@mimka147 jeeeeeziiiiiisss... 🙈🙈🙈🙈
No nevadi mozno to pomoze niekomu inemu. 😀😀😀

zuzu0313
10. aug 2018

@saxana000 ahoj vidim ze si prispievala len nedavno. Tiez mam dcerku co som ju to 11,5 mesiaca iba kojila. Na noc som jej zacala davat FL 2 na zaciatok teda. Ale kedze uz teraz ma rok tak by sme pomaly mohli prejst na FL 3. Len teraz som zistila ze 3ka je len s vanilkovou príchuťou. Ako ti ho teda prijala z kojenia rovno na prichutove? A ako ti po nom spinka?

saxana000
11. aug 2018

@zuzu0313 ja som netusila ze je vanilkove keby mi yo teraz nenapises vobec o tom neviem. Ale sa mi zdalo ze nejak pekne voni. rovno sme presli na neho najprv po troske kedze nebola hobec naucena na flasku len 30-40- 50-60 ml.
Teraz uz davam 120ml to je ta najmensia avent flaska ma na nej uz naustok nie dudlik len 1x za den ako spestrenie ale teda my davame rano nie vecer. Vecer jej robim mliecne kase od nestle alebo hami alebo sunar to ma akoby druhe mliecko. Mimo toho na ranjky alebo na olovtant jogurt alebo termix pribinacik a t d. myslim ze to je mlieka na jeden den tak akurat.. 😊

drobcek2510
23. okt 2018

ahoj kočky mam na predaj celu plechovku a druhu takmer celu plechovku tohto mliecka france ak mate zaujem mi napiste cena spolu 7e

lenka1204
23. sep 2019

@ivanka12311 dobry den, prosim Vas, odislo s france late aj grckanie? Dobre to chapem? Dakujem