Aké mlieko pre 17 mesačné dieťa?

julka1979
29. dec 2012

Moj mali bude mat v januari 17 mesiacou a pomali odmieta pit mlieko,od 4 mesiacou do 12 pil sunar,kedze od sunaru ktory sa pije od 12 mesiacou nevedel kakat tak sme presli na hami ten nechcel ,skusili sme francuzske po dvoch mesiacoch mu akosi menej chutilo tak sme skusili nutrilon treti den uz nechce ani to co mu mam dat skusit sa vratit este raz k niektoremu alebo ake mliecko mu mam dat?dakujem

k_a_j_k_a
29. dec 2012

A je aj nejake ine mliecne vyrobky okrem mlieka? Myslim, ze ak jej jogurty a syry, mozes mlieko vynechat uplne. Pripadne vyskusaj kravske mlieko. Ved uz je velky.

stanislavao
29. dec 2012

ked nechce mlieko, tak mu ho nedavajte.

betuska22
29. dec 2012

skus kravské, každe dieťatko v našom okolí čo nechcelo piť mlieko tak skusili rodičia normalne kravske od mojich rodičou a detičky začali piť..... stalo sa nam že už aj 2tt babatku davali od nas mlieko.... bo umele mlieka odmietalo a toto pilo.... ja davam mojim detičkam od 3 mes...

monhla
29. dec 2012

My sme boli do 17 mesiacov na mat. mlieku a kedže sa odstavila a všetky umelé mlieka mi otrieskala o hlavu /nielen obrazne, ale 2 druhy doslova ☹ / tak sme takéto mlieko nedávali. Už dávno jedla mliečne výrobky, takže som to neriešila a skúšala som občas prevarené kravské 3,5% - raz čisté, raz s van. cukrom, rak ako kakavko ... A je z nej krásna malá zdravá slečna.

monda17
29. dec 2012

Ak odmieta, tak ho nenut, vapnik ziska aj z inych zdrojov napr. Brokolica, spenat, pomaranc, mandle, kapusta, kel, soja... 😉

scrabble
29. dec 2012

Moja dcerka bola kojena 20 mesiacov a podobne ako u @monhla mi otrieskala vsetky pokracovacie mlieka o hlavu 😀 Ale kedze jedava rada jogurty a aj syry, tak neriesim. Na ranajky mi zje cornflakesy zaliate normalnym kravskym mliekom, aj ked samotne mlieko nevypije. Okrom toho jedava vela ovocia a zeleniny (aj surovej) takze sa nebojim ze by jej nieco chybalo.

careamell
29. dec 2012

Mlieko v tomto veku už nepotrebuje, ak papá iné potraviny bohaté na vápnik, nie len KM ho obsahuje....ja ho svojím deťom vôbec nedávam 🙂