Ako často podávať dieťaťu umelé mliečko Beba?

yane217
19. nov 2011

Ahojte koceny,mam na vas skusenejsie prosbu,hlavne tie ktore maju skusenosti s mliekom Beba...Moja mala ma jeden mesiac,a museli sme prejst na umelu stravu,lebo som stratila mlieko,zacali sme pouyivat spominanu Bebu,chcela by som vediet po akom case by si mala pytat mliecko,u nas je to tak dve a pol az tri hodiny,ale znama mi povedala,ze aspon styri hodiny by mala vydrzat ked je dobre mlieko...

benne
19. nov 2011

Pýta si úplne parádne, ver dcérke, nie známej 😉

hoogy
19. nov 2011

no asi to nezavisi len od mlieka. moj maly jedol kazde 2 hodiny ale vypil malinko tak 60 ked mal asi 2m. takze to hlavne zavisi od toho kolko ti vypije. my sme mali nutrilon

traktor
19. nov 2011

riad sa dietatkom, nie tym, co ti povie znama..vydrzi ti pekne, ked si pyta, tak jej daj

poleva
19. nov 2011

moji sú na BEBE HA už od 5 mesiacov,,,každé 3 hodinky

hajanka
19. nov 2011

To je co za hlupu radu, ze aspon 4 hodiny vydrzat ked je "dobre" mlieko. 😖
Po prve. Ake je to "dobre" mlieko? Kazde mlieko je dobre.
Po druhe, neexistuje ziadne "ako casto" by si mala pytat 😖 kazde dieta je individualne a kazde si "pyta" prave vtedy ked potrebuje, chce... ked je hladne. Ziadne casove rozvrhy mamiciek. Ale hlavne potreby babetka.
Riad sa podla neho. Nie podla nejakej "mudrej" kamaratky 😉

dajna11
19. nov 2011

my jeme bebu ešte do teraz a ked bol malinký papal aj každé dve hodiny,niekedy vydržal viacej...ale nikdy jej nevypil vela...takže to že papká častejšie bolo normálne....ver maličkej,ona vie najlepšie kedy jej treba jesť a nedaj na reči iních.....každé dieťa je iné a má iný apetít a iný metabolizmus tak ako aj dospelý človek.

vierkasteffi
19. nov 2011

take male babatko netreba napchat plnou flasou mlieka aby vydrzalo 4 hodiny, daj jej radsej menej a častejšie este nema taky velky zaludoček 😉

akika722
19. nov 2011

nezáleží od značky mliečka,každe bábo je iné a každe sa zasyti ináč.. 😉
Keď si pyta papať po 2,5-3hod je to normále kludne jej daj 😉 ako pišu baby nad,riad sa svojim babom a nie tym čo ti povie kamoška 😵

anicka1981
19. nov 2011

ahoj, my davame nutrilon a tie maly chce jest tak ako tvoja, a to moj ma uz 5 mesiacov,,, aj v noci sa budil skor tak casto, ako ked bol dojceny normalne, akurat posledne 2 tyzne sa ppolepsil, ale to bude asi tym, ze je uz vatsi a aj viac sa vie ojest- sa mu roztiahol zaludocek,,, kvalita samotneho mlieka nema nic spolocne s tym ako dlho spi,,, nas sa rovnako budi aj po rom co zje krupicku, alebo kasu,,,,, 😉 nechaj to na babo, ono vie najlepsie, kedy a kolko potrebuje, nepocuvaj rady typu, ze babo musi prespat 4 hodiny, mne moja baka dava rady, akoze,ked sa zobudi v noci, tak mu mam dat len vodu,,, a ze po case sa odnauci vstavat na nocne krmenie, lebo, ze koli vode sa mu neoplati,,, no nieviem, mne sa to vobec nepaci,,,,,,,

kocko
19. nov 2011

Vôbec by som sa nedržala radou známej. Tvoje dieťatko si predsa určí, čo je pre neho najlepšie.
My sme jedli skoro každé dve hodiny. Beba jej nerobila dobre /ešte z nemocnice/ a potom sme
prešli na Nutrilon.

macamac
19. nov 2011

ja som na Bebe odchovala obe deti-a OK 😉
a s tým jedením-poradím to isté-ako pri kojení: kedy si pýta, vtedy daj, neboj-bábo sa neprepapá 😉
vypije len toľko,koľko chce
každému trávi inak a záleží aj na tom,či buvá,alebo je aktívnejšie-hore 😉
moje spávali veľa, vydržali celú noc, cez deň tiež nepravidelne-nikdy nepýtali presne,pod 4 hodiny medzi dávkami ani nepoznám
každé dieťa je iné-treba sa riadiť podľa jeho apetítu 😉

katren
19. nov 2011

My sme mali tiez Bebu, ale nerobila nam dobre, tak sme na Nutrilone...a neriad sa nikdy recami niekoho, ale tvojim dietatkom..ono najlepsie vie, kedy je hladne a chce papat 😉

danielami
19. nov 2011

Ja si tiež myslím, že u každého bábätka je to individuálne. Môj malý má skoro 7 mesiacov a Bebu sme začali dávať asi keď mal 1,5 týždňa. V pôrodnici vypil asi 40 - 50ml každé 3 hod., doma som mu postupne zvýšila dávku na 90 ml a vydržal asi 2,5 až 3 hodiny cez deň a v noci sa budil raz alebo vôbec. A tak je to doteraz viac sme dávku nezvyšovali, lebo nechcel, aj keď sme skúšali ako keby mal nejakú klapku 😀 vypije 90 a zvyšok nechá 🙂. Priberal pekne tak mu to asi stačí. A teraz už aj prikrmujeme takže medzi jedlom pije väčšinou stále 90 ml. Akurát v noci keď sa náhodou zobudí tak vypije 120ml.

cillikat
19. nov 2011

ja mam sice obe deti dojcene a v ich pripade nejaky pravidelny "rezim" nepoznam, ale mimo MD pracujem s detickami v nemocnici, tak si myslim ze Ti mozem tiez odpovedat, takze myslim si ze si dcerka pyta papat uplne normalne 🙂, ak ma dietatko rezim (nie vsetky maju pravidelny, ako som uz spomenula), tak ten 2,5 az 3-hodinovy je uplne v poriadku a navyse, ked je dcerka spokojna a pribera tak je vsetko OK, a moze sa ten casovy interval predlzit, ale aj nemusi, ako uz pisali baby vyssie 🙂 takze bud spokojna, tvoje babo vie co robi 🙂

katka3012
19. nov 2011

Ja na bebu nedam dopustit.Nepocuvaj znamu,ale riad sa podla svojho dietatka 😉

adunka73
19. nov 2011

...taky jsemu musela temer od narozeni dokrmovat UM a od 1.mesice jsme jeli uz naplno s UM,uz si nepamatuju presne davky,ale nez si mala nasla rytmus v jidle,tak jsem ji davala kdykoliv si rekla,nevydrzela ani 3 hodiny bez mlicka.Taky jsem stale resila,jestli ji nahodou neprekrmuju,to je asi trapeni kazde maminky,ktera nekoji.Ziju v cizine a tady se BEBA jmenuje NAN,je to stejna znacka od Nestle,stejne baleni,velmi oblinene na trhu,neni se ceho bat 😉