Ako čo najrýchlejšie pripraviť umelé mlieko?

borisvolcko
28. nov 2011

Baby, kto máte skúsenosť s prípravou UM, môj malý má 10 mes., odstavujem od kojenia a tak skúšam dávať Bebu, len ráno keď ju pripravujem, mám pocit že je to celá večnosť, zohriať, ochladiť, zarobiť...plače ako divý. Má niekto nejaký recept ako to robiť rýchlo?

evka4
28. nov 2011

@borisvolcko ja si varim vodu dopredu, rano na cely den. a ked mam krmit, tak to len prihrievam, bud vo vodnom kupeli, ale rychlejsie je to prihriat v hrnceku na sporaku. priprava trva takto asi 2 minuty. mozes prihriat aj v mikrovlnke,ale pri tak malych detoch by som to ja nerobila...

anjelicek26
28. nov 2011

@borisvolcko - avent davkovaci poharik s odmerkami mlieka, ktore potrebujes - ja ich tam mam 5 - to je na 150ml vody - viacej v noci nevypije, prevarenu vodu mam v termoske vedla postele tak o +2 stupne teplejsiu, ako on pije mlieko, zalejem, dam pit, hotovo. Trva to mozno dve minuty. Ziadne cerstve prevaranie a podobne cirkusy o druhej rano 😝

mailinka
28. nov 2011

ja mám horúcu vodu prevarenú v termosku a studenú prevarenú vo fľaši,takto si zmiešam horúcu so studenou(už viem priblžke koľko ktorej dať) a mám ideálnu teplotu vody a už len nasypem mliečko.malá by ináč pobudila všetkých, kým by som prevarila,zarobila ,ochladila 😅

zuzanockamt
28. nov 2011

@borisvolcko ja mam prevarenu horucu vodu v termoske, na noc si nalejem do dvoch fliaz z termosky presne mnozstvo tej prevarenej vody, v noci, ked sa zacne mrvit, ze je hladny, tak vodu ohrejem v mikrovlnke a potrebne mnozstvo mlieka vysypem z davkovaca do flase a hotovo ... mozno tri minutky mi vsetko trva ... krpec ani zaplakat nestihne ... tym, ze spi pri mne, tak sa budim omnoho skor na vsetko

sisaha
28. nov 2011

@borisvolcko tiez som mavala vzdy prevarenu studenu vodu v sklenej flaske a potom som do rychlovarnej konvice prevarila uz iba trocha. Robila som to napr. 110 ml studenej prevarenej vody + 40 vriacej, nasypala mlieko a zmiesala. A už nebolo potrebne ochladovať. Teraz, ked uz vodu neprevaram, tak po zapnuti rychlovarnej konvice napocitam do 10, resp, kedz zacne konvica iba sumieť. Vypinam a voda je akurat taká teplá pitna a rovno zarabam do nej mlieko. Ale nastastie, v noci sa mi uz zobudi na mlieko naozaj iba vynimocne..

tami_tami
28. nov 2011

@borisvolcko my sme to riesili presne ako @mailinka a to je myslim najrychlejsia a najkludnejsia verzia -z termosky som doliala horucu vodu - pomer som uz poznala, nadavkovala UM a uz sme aj papali - behom 10-tich minut sme uz zase spali 😉

borisvolcko
autor
29. nov 2011

vďaka baby za rady, je to veda prejsť z kojenia na UM, to kojenie je fakt luxus...

p.j.jacky
29. nov 2011

JA si do termosky dam horucu prevarenu kojenecku vodu a zvlast do nadoby vychladenu.Ked mala pyta papat ,rychlo zarobim,tak aby to bolo akurat.Alebo v ohrievacke mam nastavenu teplotu priamo uz s flasou a len pridam UM.Mlieko je pripravene do par sekund. 😉

barchee
29. nov 2011

na pár sekúnd voda do konvice a je to 😉 prelejem do fľašky, nemusím ani ochladzovať, len nasypem mlieko, potrasiem a papáme 😀

teada
29. nov 2011

tak ako ti pisu holky...ak nemas ohrievac flias, tak vodu si vopred uvar a daj do termosky a potom uz len davkujes , je to rychlo...niektori co viem, daju normalne do flasky a napr.v noci ju daju na radiiator, sak sa kuri a je akurat na pitie...ja mam ohrievac, je to velka pomoc pore mna, tam vecer dam flasku s horucou vodou, nastavim na aku teplotu to chcem a a k sa maly zobudi v noci tak utekam, vyberiem, davkujme , pretrepem a pijeme, je to za par sekund hotove

poleva
29. nov 2011

@sisaha presne my tak robíme
ale ked boli menší prevárali sme a ochladzovali

zuzikkaa
29. nov 2011

@borisvolcko tiez som mavala uz predvarenu vodu a uz som si len prihriala kolko bolo treba...

hoogy
29. nov 2011

tak ako pisu baby mala som prevarenu vodu vo flaske a v termoske. k ranu stacila len ta z termosky. trvalo to chvilku. no kojenie je veru luxus oproti UM 🙂

gabikas82
29. nov 2011

moja ked bola mensia, tak som si dopredu zarobila do sklenej flase mliecko a potom len zohrievala v ohrievacke. Takto to robili aj v nemocnici. Ale ked uz zacala pit vecsie mnozstva, tak to v ohrievacke trvalo dlho. Teraz to robim tak, ze si dopredu prevarim vodu, ktoru skladujem v chladnicke. Potom si len odlejem potrebne mnozstvo, zohrejem v mikrovlnke, nasypem mliecko a hotovo.

sisaha
29. nov 2011

@gabikas82 mlieko sa ma do hodiny, alebo dvoch spotrebovat, potom sa tam zacinaju mnozit bakterie. neodporuca sa zarabat si dopredu mlieko a potom ohrievat. V nemocnici to mozno preto tak robili, lebo tam bola ta spotreba velka..

katka1981
29. nov 2011

@borisvolcko, kamoska si davala prevarenu vodu do termosky a mala nachystanu flasu s davkou mlieka pri posteli, ked jej mala v noci plakala, ze chce jest, len do flasky supla vodu, pohrkala, skusila ci nepali a bolo. Skoda, ze som sa tento super tip dozvedela, ked mi je uz na nic, my sme sa v noci natrapili, behat na prizemie do kuchyne atd., muz zarabal, ja som tisila malu.

gabikas82
30. nov 2011

@sisaha ano ma sa spotrebovat pokial je vonku, pri izbovej teplote. Pokial je v chladnicke tak tam kludne vydrzi 24 hodin, dokonca mi v nemocnici hovorili ze aj viac pokial je v chladnicke dost nizka teplota. To iste plati aj pre MM. Takto som to robievala asi 3 mesiace a mala nemala ziadne problemy.

frick
1. dec 2011

@gabikas82 To vážne vydrží UM zarobené v chladničke??? 😲 Vždy každý vravel že sa to už nesmie použiť keď je to raz zarobené.Mne keď malý vela nechá vždy to vylejem a drahé je to jak fras.

happy8051
1. dec 2011

@frick nedavaj dietatku UM ktore stalo v chladnicke.... nie je to zdrave

frick
1. dec 2011

@gabikas82 To vážne vydrží UM zarobené v chladničke??? 😲 Vždy každý vravel že sa to už nesmie použiť keď je to raz zarobené.Mne keď malý veľa nechá vždy to vylejem a drahé je to jak fras.

frick
1. dec 2011

@happy8051 Ja mu ho nedávam nemám na to odvahu len som sa tomu čudovala lebo som to ešte nepočula. 🙂 A len som sa rozčúlila na svojho krpca keď niekedy nepodareno papá. 😎

happy8051
1. dec 2011

@frick ja ti len radim.... skus nechat akekolvek UM stat niekolko hodin, ovonaj a napi sa z neho...hnus....

gabikas82
1. dec 2011

@frick neviem kto kazdy ti to vravel. Ja sa len drzim toho co mi povedali a praktizovali v nemocnici a toho co mam vyskusane doma. Zarobila som viac mliecka, rychlo ho ochladila a dala hned do chladnicky. Potom som uz len zohrievala v ohrievacke. Samozrejme ze ked taketo mliecko mala nevypila tak som uz vyliala. A stavalo sa to coraz castejsie. Preto si ho teraz zarabam takto do vopred prevarenej vody, a ked ho nahodou nevypije, tak supnem do chladnicky a dam potom este raz prihriat. Zatial sme ziadny problem nemali a to uz ma takmer 5 mesiacov.

frick
1. dec 2011

@gabikas82 Vieš čo sa týka stravovania detí všetko sa strašne rýchlo mení.Preto som sa čudovala.Pred 6 rokmi keď som mala prvého bolo všetko také striktné aj čo sa týka prvých príkrmov a toto s tým zarobením mlieka do predu to bolo vtedy vylúčené.Tak preto ma to tak prekvapilo.Ja sa teraz všetko nanovo učím 🙂 lebo čo bolo vtedy dnes už neplatí (v určitých veciach samozrejme)

janulik979
13. feb 2013

ja som mala super rychly grif - vecer som si dala prevarenu vodu do flašky, flasku do ohrievacky a ked sa maly v noci zobudil, len som supla z tescackej odmerky predpripravenu davku mlieka a hotovo - 10 sekund

egyptanka
28. apr 2013

Najlepsie su rychlovarne konvice s nastavitelnou teplotou 40 stupnov.

nelly912
28. apr 2013

prevarenú vodu - vriacu do termosky, polovicu potrebnej vody do flaše- tá vychladne....nadávkovať mliečko do hocičoho...napr sáčok, alebo nejaká nádobka....v noci len doliať vodu do flaše z termosky....vsypať mliečko a je to....ideálna teplota......a lacno....bez ohrievačov... 🙂

erikasadek
28. apr 2013

@borisvolcko kedze uz si v 10 mesiaci krmenia malej tak uz sa ti neoplati ale najrychlejsia vec je toto 30 secund top chrono!!!!!

http://www.beaba.com/fr/content/bibexpresso?tid=24 😉

tajka1986
15. máj 2013

na UM sa musí zo zásady používať len kojenecká voda, napr. Lucka? Nemôže to byť len voda v vodovodu?

petula8
12. júl 2013

do 6 mesiacov som kupovala lucku ( aj som ju doma prevárala ),dala som sunar do fľaše zaliala vodou a dala do termoobalu na fľaše - a keď chcela jesť tak som to len ohriala v mikrovlnke. Po šiestich mesiacoch môžeš prevárať vodu z vodovodu. 🙂