Ako naučiť dieťa piť umelé mlieko z fľaše?

marikac
15. apr 2014

Ahojte maminky.
Stale dcerku dojcim, tyzden uz skusame prikrmy (na odporucenie Dr.), Zaujima ma, ci viete resp. poznate nejaky tip alebo trik na speci techniku, ako dietap naucit pit umele mlieko z flase. Totizto od jej 2,5 mes. bojujeme s tvorbou mlieka a to stale tak, ze sa nedari. Skusala som prikladat neustale, tabletky Costi, bylinky senovku a benedikt, tmave pivo, homeopatika, pivovarske kvasnice, caje na podporu tvorba a to vsetko mi bolo platne na dve veci....
ak sa to zlepsi, tak iba na 3 dni a potom zase nemam absolutne nic mlieka. Laktacne poradkyne radia stale to iste, prikladat a Costi...ale nema to vyznam u nas. Skratka to nejde, alebo to neviem. A mam uz toho dost! mala je mrzuta, ja tiez a skutocne ju lubim, ale uz ma tonebavi... pozerat na to, ako po nadojceni z oboch prs stale hlada mlieko,ktore jej nejde...Umele mlieko by vsetko vyriesilo. Dieta syte, ja spokojna, ze je syte. Uz by jej neskvrkalo v brusku ako doposial. Problem je vsak v tom,ze ona flasu odmieta, skratka sa nenapije z nej. Hraje sa s tym, hryzie do cumlika, jazykom vytlaca vonku. (detsky cumlik nepouzivame)A vyskusala som uz asi 4, kazdu inu, kazda ma aj iny tvar cumlika. Investovat do dalsich ani nemam v plane,iba ak by bola vynimocna a pomohla. 😵
Tak sem s radami.Dakujem

lucinocka
15. apr 2014

@marikac neskusala si tommee tipee flasky? tie maju taky cumlik ako prsnik, mne mala absolutne bez problemu v troch mesiacoch zacala pit z tychto flasiek a dodnes, ked pije mlieko vecer, alebo v noci / terza uz dost zriedkavo, len ked je zla zo zubov/ tak stale z tychto flasiek...ostatne sme nechali na hranie pre babiky, sem tam si da do ust ale hned ju zahodi, vobec jej iny cumel nepasuje do pusinky🙂

siska53
15. apr 2014

@marikac jedine skusat. My sme sa sice dojcili v pohode,ale ked som potrebovala dakam,ist,tak,som,chcela,aby vedel pit i z flase. No trvalo to dobry mesiac,nez sa chytil,potom,to pekne striedal.
horsie to bolo s malou,ta sa naucila az v roku,odmietala vsetko,neslo to a to som bola 4dni v nemocke.
takze len ponukat,ponukat a ponukat.ak to teda s tym dojcenim nejde.

marikac
autor
15. apr 2014

@lucinocka mám a madam je spekulantka, nepasuje jej ani táto (mam avent, tomme tipee, lovi a Mam flasu)

lucinocka
15. apr 2014

@marikac zenske ti tu budu 100% radit kojit na cievku...

grossmann
15. apr 2014

ja som zo zdravotnych dovodov musela v 5.mes. tiez prejst na UM a sla som na to postupne - najprv som je ponukla materske mlieko z flase, co slo vpoho a potom som tam dala UM, bolo odmietanie, ale len prve 3razy, potom uz pekne papkala....neviem ale, ci mas nejake materske mliecko odsate, ci je moznost aspon nieco odsat, aby mala aspon trsoku materkseho vo flasi...a skusit....

potom je aj drasticka metoda, ze ked sa vyhladuje, tak sa z tej flase nakoniec napije 🙂...nepises, aka je velka, ale proste je zvyknuta na prso, tak cumlik je nieco ine, takze chaem ju, ze nevie co s tym...ale pride na to...drzim prsty, nech sa vam to podari a ste obe spokojne 🙂

marikac
autor
15. apr 2014

@siska53 uz som takymto nukanim vyliala asi 2 balenia sunaru do umyvadla..vzdy rozrobim, nukam, nahanam ju mozno i pol hodinu a potom vidim,ze bez uspechu....a uz ma to skutocne nebavi.

Darujem do dobrych ruk 😀 😀

marikac
autor
15. apr 2014

@lucinocka mozem tu cievku 100 krat....proste kym sa nastelujem s tou flasou , nakoniec tu cievku supnem do pusinky, ona mi v tom momente prestane pit...ona tu cievku tam citi. A tolko ceremonii okolo toho. Len chcem konecne mat syte dieta.

lucinocka
15. apr 2014

@marikac a co ked jej nepasuje mlieko? Nasa vsetky mlieka okrem hippa surovo vyhodila z postielky.. raz cucla, zistila ze to ne hipp a uz flasa letela..

grossmann
15. apr 2014

skus aspon cumlik z flase nejako omocit v materskom mlieku...nech z tej flase citi voonu tvojho mliecka...mozno skusi potom tahat..

marikac
autor
15. apr 2014

@lucinocka ona si ani necucne, nerozumiem, akoby chapala , co sa snazim urobit 😀

marikac
autor
15. apr 2014

s prvou dcerou nebol problem, ta by vypila aj liter, keby som jej dala , jasne,ze z flase. Obdivujem maminky,co dojcia aj ked nemusia. Ja by som prestala okamzite, keby to slo Mam z toho len traumu 😕 a dieta tiez.

lucinocka
15. apr 2014

@marikac ja ta uplne chapem, aj u nas to tak bolo🙂 Mala je dodnes hystericka, ked nedostane jest hned ked je hladna a teda zje viac ako ja... inak po narodeni na druhy den jej sestricka davala 60 ml mlieka normalne z poharu, bez cumla...pomalinky jej vlievala do ust...vytrubila flasu len tak fuklo...

marikac
autor
15. apr 2014

@lucinocka parada...ja mam snad najvacsieho vymyselnika akeho som mohla mat a telo co nespolupracuje. Tolko snahy co som tomu venovala uz by malo ukazat vysledky...a ništ...niekde je zadrhel. ej, ci by mi pomoho prutik harryho pottera. 😅

janka.l
15. apr 2014

môjho malého som chcela naučiť na cumlík, ale nepodarilo sa mi to. Tým, že nevedel čo s ním, tak automaticky nevedel ani piť z fľaše, čo bolo dosť komplikované, keď v lete boli horúčavy a chcela som mu dať troška vody. Nakoniec sme sa naučili rovno na náustok. Od švagrinej sme dostali fľašu avent s mäkkým náustkom a malý sa za moment naučil z neho piť. Je síce od 6 mesiacov, ale za pokus by to možno stálo. Držím palce. 🙂

siska53
15. apr 2014

@marikac ja som,dceru dojcila do takmer 2rokov,bolo to super,ale mlieko som,mala. Etse sa dake kvapky najdu,len uz je slane 🙂) inak,by som,ti v pohode spravila dojku 🙂.
ale fakt uz potom neviem,mozno ako tu jedna pise-zmenit mlieko.
moja dokial mala moje,mlieko,ine nechcela,az pri odstavovani si zrazu sama zacala pytat i ine,mliecko,tak som uz nevahala ju odstavit (byvam casto chora a vravia,ze to z toho dojcenia,ze su zeny,ktorym dlhe dojcenie moze vplyvat na,imunitu,ale nemusi).
chytila sa na,hami bananove,teraz vypije i obycko kravske,pila i sojove. Lenze my ted mame 2roky
pri synovi som,mala,krizu tesne,pred 6.m a i kusok po nom,,nastastie len krizu,to som,riesila,odsavanim-dieta na jednom,odsavacka na,druhom. A upravilo sa to.

marikac
autor
15. apr 2014

@siska53 na Velku noc pride domov moja sestra, ta ma synceka 5 mes. plne ho dojci, mliecka ma pozehnane. Ta mi spravi nacas dojku. Ale to nie je riesenie.Aj ked dieta bude syte. Skoda, ze to moje dieta je take tvrdohlave. Neviem, nejako sa musi dat oklamat. Skusim ine mlieko, aj ked, velku nadej si nerobim... ☹

zuzicka987
15. apr 2014

Ahoj aj my sme mali problem s pitim mliečka s flaške,nikdy nechcel pit s flaše to som skušala okolo 9.mesiaca asi tyžden a potom som to vzdala,a ked mal 14.mesiacov tak som si povedala dosť s dojčenim dala som mu posledny krat večer v noci čajik a na druhy den rano bol taky hladny že mi chytil flašku a vypil mi celu naras flašku mam tu od mam a mlieko ob.kravske tiež som sa tomu divila

lucinocka
16. apr 2014

@marikac tak by som asi skusila jej pomalinky vlievat mliecko po lyzickach do ust, jak vtacikovi 🙂

jana_eyre
16. apr 2014

ja som syna dojcila do 1,5roka a vobec z flase pit nevedel.. ked som ho uz musela odstavit, tak sa nam osvedsili uplne obyc dudle baby nova, alebo zifco.. z toho pije doteraz, z ineho nevie.. skus pozriet ,)

http://cumliky.heureka.sk/baby-nova-cumel-na-fl...

jana_eyre
16. apr 2014

alebo potom obyc pohar, to je u nas najpouzivanejsie..

marikac
autor
16. apr 2014

@jana_eyre dakujem,za vyskusanie by to aj stalo

zltalienka
16. apr 2014

Vyskúšajte lyžičku. Po troške jej dať do pusinky, ako keď sa dáva Vigantol ale viac ako 2 kvapky. Ak toto zje aspoň trochu, máte zistené, že problém nie je v umelom mlieku ako takom ale vo fľaši. Vyhladovanie nebude podľa mňa dobré riešenie, na to je ešte malinká. Čo tak skúsiť nadojčiť a potom ešte dokŕmiť UM? Skôr bude spolupracovať pri objavovaní nových vecí keď nebude úplne hladná.
Držím palce, nech s to čím skôr porieši a môžte si užívať krásne chvíle s dcérkou a nielen stres.

dorys
16. apr 2014

Ja som synčeka dojcila skoro do 2 rokov, tiež nechcel UM-skúšali sme Sunarku, Babylove, ale tie nechcel, Bebu pekne pije (počula som, že chuťovo je najbližšie k materskemu mlieku). Fľašu nikdy nechcel, ale on už vie pekne piť z pohárika. Keď bol maličký, vodu sme mu dávali z Avent fľašky s naustkom.

fiorrella
1. jún 2016

@marikac podarilo sa vam nakoniec dceru naucit pit umele mliecko z flasky? ak ano, date tip? ja mam ten isty problem, dcera je plne dojcena, ma 9 mesiacov, prikrmy zavedene po ukoncenom 6 mesiaci (ale tie mi velmi nepapa, strasne malo) tak stale dojcim. ale mlieka uz nemam ako predtym, pyta si skoro kazdu hodinku, niekedy aj skor, vynimocne vydrzi dve hodinky. skusam jej davat flasu, ale takisto najprv nevedela co s nou, potom nejak chytila, ale mliecko umele z nej nevypije. iba vodu. tak problem bude asi v mliecku, skusala som babylove, aj hami vanilkove a nic. tak neviem, ci sa mi to podari. ja by som ju stale dojcila, len raz denne by som dala umele, resp. v pripade, ak niekam potrebujem ist, takto ju s nikym nemozem nechat. dakujem za odpoved.

marikac
autor
2. jún 2016

@fiorrella ahoj, naucila sa to tak, ze isla na tyzden aj s ockom ku babke a tam nemala na vyber. Pila co jej dali 😀

gir
2. jún 2016

Vyskúšaj to na str

miriam3885
26. júl 2017

Ahojte môj výmysel má 8mesiacov plne dojceny ale chcela som vyskúšať na večer um lebo mávame také noci že je aj každú hodinu hore....vodu čaj v pohode vypije z mam fľaše ale ako náhle mu dam kašu (HiPP,Sunar,nutrilonovu....alebo mlieko som skúsila aj Nutrilon a Amilk bifido vôbec absolútne ani ústa neotvorí a bači.....)tak sa zlutujem a vždy ten cici mu dám .....čo mi poradíte?? Ďakujem 😘😋😉

radkapepe
7. okt 2021

@marikac bože môj to akoby dom čítala presne o nás. Malého krmim striekačkou pretože fľašku proste nevezme s ja nemám mlieko 🙈🙈🙈🙈🙈🥶🥶🥶