Čo dávate dvojročným deťom namiesto materského mlieka?

el6
9. okt 2014

Ahojte,
mala bude mat o chvilku 2 roky a chcela by som ju odstavit...uz mi pomaly aj tak mlieko odchadza...mala koli tomu casto v noci place, ze mi uz netecie tak casto ako by chcela......tiez je zvyknuta na prsniku zaspavat....a ja vôbec neviem, cim ho nahradit......skusala som aj rastlinne mlieka aj umele, ziadne jej nechutilo...kravske uz chutnala tiez, a to jej chutilo asi najviac, ale bojim sa jej ho davat, lebo mali sme niekolko mesiacov problem s atopickymi prejavmi na kozi....aj ked maslo a jogurt jej nerobi problem, neviem co by urobilo priamo mlieko ako take...aku nahradu davate detom vy? dakujem

kiwi82
10. okt 2014

my sme dávali sunár a neskor kravské s grankom.

pribinak
10. okt 2014

Ja som ochutnala mandlove mlieko, no fuj, skus normalne kravske, ak nebude problem, tak preco nie? Ten ekzem sa uz objavit nemusi

siska53
10. okt 2014

@el6 maly bol na nestle,neskor hami,dcerku som ako 2.r.tiez odstavila(musela som),ale az ked som zistila,ze vypije aj ine mlieko. Nastatsie som mohla pockat.
Ale mala pije aj UM,aj kravske,aj rastlinne mlieka. Tak rozne. Ak by ti nechxela pit ziadne mlieko,nic sa nedeje,davaj tie jogurty,syry,vapnik je aj v brokokici ci maku..atd..vygufli si,co vsetko ma vapnik a bielkoviny ma v mase,vajciach,strukovinach...mlete orechy,ak nue je alergicka,moze tiez.

michaela80
10. okt 2014

Malu som odstavila v 33 mes a od vtedy nepije vobec mlieko..naco? Iba zahlienuje..ani ja ani manzel a starsi styn nepijeme mlieko...

sylvia225
10. okt 2014

presne, ak nebude piť mlieko nič sa nestane .... ak jej chceš dávať mlieko a ona ho chce, tak plnotučné a čerstvé ja kupujem /nemyslím to priamo od kravy, ale nie trvanlivé/ ... a ak bude chcieť dá si k raňajkám, alebo k večeri len, alebo do cereálií ... hlavne nie nejako veľa. Malý mal obdobie, že za deň dal aj liter, ale kôli zahlieňovaniu a tiež je alergik /nie na mlieko/ mu toľko netreba. Starší syn nevypil po odstavení ani deci mlieka roky, tomu dávam makový olej, je veľmi vysoký, mal 2x zlomený prst a keď mu začali rásť trvalé zuby

drobcek26l
10. okt 2014

Ja dávam malému čisté kravské mliečko z automatu. Tiež je atopik, ale určite to nemá z mliečka to už mám odsledované. Myslím si, že keby tvojmu drobcovi vadilo kravské mliečko, nemohol by jesť ani jogurty a iné mliečne výrobky

katarinamarkova
10. okt 2014

@el6 atopicke deticky neznasaju kravske mliecko casto len pre to cim vsetkym krmia tie dane kravicky, antibiotika, hormony, neidentifikovatelne primesy v krmivach....ako vsetky mamy vieme, to co zjeme prechadza do materskeho mliecka, kravicky funguju rovnako.
ak sa malej exem prave pri kravskom mlieku zhorsoval, skus jednoducho mliecko od kravicky chovanej doma, sused,ujo na dedine atd. s takym mlieckom problem nebude mat.

ester79
10. okt 2014

Vyskúšala by som mlieko. Je to veľmi hodnotná potravina, s vynikajúcim nutričným zložením a bola by škoda oň dieťa ukrátiť - samozrejme, ideálnen čo najčerstvejšie mlieko, ako vraví @katarinamarkova, môžeš prevariť. Mýty o zahlieňovaní a podobných záležitostiach neber vážne, sú to naozaj len mýty, ktoré nikdy nikto nepotvrdil. Stačí si prečítať zopár článkov od (aj slovenských) vedcov - výživárov.

zuzulienocka77
10. okt 2014

@el6 môj malý vôbec nechce mlieko, ani keď mu urobím granko, ani iné príchute. Raz som skúsila jogurtový nápoj a zostal na ňom závisí 😀 . Už ho musím krotiť, lebo za deň je schopný vypiť aj 4 fľašky 🙂

michaela80
10. okt 2014

@ester79 lenze mlieko v dnesnej dobe uz nie je mlieko. pre mna ziadna hodnotna potravina... .. 🙂 🙂 🙂 🙂 a nam sa to osvedcilo..akonahle starsi vysadil mliecne prestal soplit a nesteka mu hrdlom hlieny...
a dalsia vec ..sestra zije 4 roky na Taiwane tam sa mlieko, syry a jogurty nekonzumuju... sranda nie? su zdravsi ovela zdravsi ako my... velmi malo obezny ... ..vapnik im nechyba..a napr moja segra tvrdi ze to je dovod preco taiwanky nemaju tu nasu hnusnu celulitidu....

maribell
10. okt 2014

@el6 my davame kravske mlieko .. maly aj ja ho milujeme a den bez kakaa si nevieme predstavit 😀 niesom zahlienena ani ja ani syn 😉

el6
autor
12. okt 2014

dakujem za rady

ester79
22. okt 2014

@michaela80 Nuz, zalezi od toho, ake mlieko si zadovazis. Samozrejme, ze krabicove mlieko zo supermarketu s trvanlivostou pol roka take skvele nebude. Ale pokial sa vam jeho vysadenie osvedcilo, nie je o com, predsa len ho nemusi znasat kazdy. Taiwan je na druhom konci planety - ludia maju celkom inu geneticku vybavu... a predpokladam, ze okrem hlieno a celulitidotvorneho mlieka a jogurtov sa nenapchavaju ani reznami, fasirkami, haluskami, buchtami a inymi slovenskymi delikatesami, ze? 😉