Do akého veku pili vaše deti umelé mlieko?

julka1979
25. máj 2013

ahojte.moja kamoska ma taku otazku ma 14 mesacnu dcerku pije zatial umele mliecko a pita sa do kedy pili um vase deticky.

cerez
25. máj 2013

Dcéra mi pila do 13 mesiacov a syn mi donedávna a to má 20 mesiacov. Je týždeň čo mu zachutilo kravské mlieko. Takže je to individuálne. Ale ak to zoberiem po výživnej stránke, tak um dáva dieťaťu viac ako kravské mlieko. Takže je to na nej.

turistka
25. máj 2013

my mame 30 m. a este stale davame UM a aj planujeme a to minimalne do 3 r.

saska.t
25. máj 2013

moje dieta je extra pripad,pije UM hned rano a za 2 mes.bude mat 5 r. kravske nezoberie do pusy a bez ranneho mlieka neda ani tuk 😅 😀

margaretka888
25. máj 2013

ja som davala prvemu synovi od po roka krabickove a nic mu nie je ,ziadna alergia ani nic podobne, dokonca je malokedy chory, bral asi len 3x ATB a to ma 8 rokov 🙂

jajamalka
25. máj 2013

do 15mesiacov

zitaje
25. máj 2013

Moje deti nikdy nepili umele mlieko. Kojene skoro 2 roky a 2 a pol roka.

marci77
25. máj 2013

my mame 2 roky a stale mu davam este um.mlieko...resp. uz som skusala aj kravske na ranajky s grankom - a nerobilo mu to problem. iba kvoli vit.D a podielu zeleza mu davam este denne vacsinou na noc um.mliecko ...tak mozno do 3rokov este potiahneme ....uvidime 🙂 ale ide to dost do penazi 😉

syrik
25. máj 2013

My máme 13 a pol mesiaca a sme na UM...začínam dávať kravské do polievočky, sem-tam puding alebo krupica. Tiež som chcela po roku prejst na kravske, ale mali sme anemiu, tak kvoli zelezu som sa rozhodla este potiahnut, kedze je mliekova 😀 stale vyzaduje dost mliecka. Davam jej francuzske, co je vynikajuce mlieckom, nielen chutovo, ale aj cenovo, takze sa to v pohode da. Keby papa viac menej tuhu stravu, bolo by mi to jedno, ale moja je slaby papkac a po vsetkom musi ist mlieko 🙂

stanislavao
25. máj 2013

simonko bude mat v sept. 4 roky a pije UM pred spanim poobede i vecer. normalne mlieko mu robilo problemy, tak sme sa museli vratit k nutrilonu.

lyrra
25. máj 2013

syn pil asi do 3 a pol roka, rano po zobudeni a vecer pred spanim, potom sme pokracovali kakavkom 🙂

jaaty
25. máj 2013

,,, tak Hanka je opačný prípad- UM nikdy. Kojená bola do 9. mesiacov, potom sa odstavila sama a odmietala akékoľvek mlieko- nie však mliečne výrobky. Mlieko- kravské začala piť opäť v takmer 3 rokoch.

anjelik2509
25. máj 2013

naša má 2,5 roka a stále jej dávame umelé mlieko...Ale už nechce, vypije možno 100ml ráno a 100ml večer a to už musí byť, neviem, či jej nechutí značka, alebo čo..Rozmýšľala som už, že jej skúsim dávať kravské, že čo to povie....

mamina6410
25. máj 2013

umele nikdy, kojila som do 15. mesiacov a odvtedy pije kravske minimalne liter denne a to uz ma vyse 3 roky

zizinkafekete
25. máj 2013

Nasa Sabinka ma tri roky a vecer pred spinkanim si dava flasku um, niekedy i rano, podla chuti.

lenka142
25. máj 2013

My sme UM pili do 8-ho mesiaca a odvtedy pijeme kravske..kazde rano,aj vecer mlieko musi byt a este aj niekedy v priebehu dna..

adula3334
25. máj 2013

Maly ma 3,5roka a pije nutrilon rano a vecer..a vychutnava si ho neskutocne

nanulik
25. máj 2013

moj pil do roku a pol babylove3 iba večer a niekedy aj v noci, potom pil kravské iba večer a nedávno si začal aj ráno pýtať

dejnas
25. máj 2013

staršia dcéra cca do 30 mesiacov, mladší syn asi do roka

moon1979
25. máj 2013

1,5 roka ...

dadica
25. máj 2013

Náš malý bude mať v auguste 4 roky a ešte 2-3 krát denne pije UM-Hami 4.

lussy666
25. máj 2013

nikdy. do 2,5r mm, odvtedy ked si vypyta tak kravske

euka210
25. máj 2013

od roka kravske

matafen
25. máj 2013

My sme zacali prechadzat na KM, ked sme mali nastupit do skolky, to mala dcerka 2r.9m. 2 mesiace som pomalicky postupne pridavala do UM kravske, lebo hned kravske nechcela, nechutilo jej. Boli by sme zostali pri UM aj dlhsie, ale v skolke davaju len kravske, tak aby bola pripravena. Chcela som jej nechat UM aspon na doma, ale uz ho potom nechcela. Nam nasa pediatricka aj alergologicka odporucali, aby sme nedavali KM minimalne do 2 rokov, najlepsie do 3. Je tu kopa diskusii na tuto temu 😉

kika112
25. máj 2013

Umelé vôbec. Prvé dieťa som kojila 11 mesiacov, druhé 12. Obe sa odstavili samé, potom som dávala kravské mlieko. Teraz už mlieko nepijeme vôbec, občas len s grankom.

vikusjk
25. máj 2013

Naša má 14 mesiacov a stále dávame UM. Z kravského jej len varím pudingy, krupice a podobne.
Len tak na margo - ja som pila kravské mlieko od troch mesiacov (!), ale to bolo fakt kravské mlieko, nie tá biela voda, čo sa dá kúpiť dnes v krabiciach. A som zdravá 😉

andrejka1974
25. máj 2013

najstarsi syn nebol na umelom mlieku vobec do 15 mesiacov kojeny , potom sme presli na kravske mlieko, dalsi syn ho pil do roka, dalsi syn do 3 rokov, starsia dcerka ho prestala pit , ked sa mi narodila najmladsia dcerka a to mala 3 a pol roka a najmensia ta ma este len 13 mesiacov a bude ho pit dokial bude chciet , odporuca sa do 3 rokov ak sa da 🙂 🙂 🙂 🙂

awamys
26. máj 2013

Zasa zbytocne reakcie od mamiciek, ktorych sa otazka absolutne netyka. Otazka neznela - Do akého veku ste vase deti kojili, ale - Do akeho veku pili vase deti umele mlieko @zitaje @mamina6410 @lussy666 @kika112
A co sa tyka reakcii typu "ja som pila kravske od 3 mesiacov a som zdrava" @vikusjk alebo "od pol roka som davala krabicove a nic mu nie je" @margaretka888 - tak ja som pila tiez kravske mlieko (a kravske priamo od kravy), aj moji surodenci a sesternice a bratranci a vsetci do jedneho mame celozivotne problemy s alergiami, astmou, ekzemami atd.! A moja dcera pila UM skoro do 3 rokov a problemy s alergiami ziadne, napriek velmi zlej rodinnej anamneze! Ale zbytocne sa tu rozpisovat, tem o UM je tu vyse 500 🙂

nikolet_89
26. máj 2013

budem davat kym jej bude chutit 🙂

epelino
26. máj 2013

Ja som malemu zacala davat v 2 rokoch kravske, ale plnotucne a to s kratkou zarukou. najskor som mu to pridavala postupne do UM, ale nemal vobec problem si zvyknut na kravske. zacala by som aj neskor, ale tiez som ho chcela naucit na kravske pred nastupom do skolky, lebo tam davaju take.

veronikam
26. máj 2013

Od roka sa moze davat kravske mlieko, treba skusit postupne ci mu nerobi zle. Plnotucne od roka, polotucne od dvoch rokov. Naco davat susene umele, ked moze mat normalne.