Dokedy podávať dieťaťu umelé mlieko?

misiak2014
26. jan 2015

Ahojte maminy, chcem sa spýtať do kedy treba podávať dieťaťu umelé mlieko, tak aby mu nič nechýbalo.. ďakujem

dagmars
26. jan 2015

Tiež som sa nedopatrala🙂 minuly týžden som ukončila Nutrilonovanie mojej 3,5 ročnej dcéry z dôvodov dlhotrvajucich problémov s kakanim. Lekárka mi odporučila prestať s mliekom úplne a prejsť len na mliečne výrobky. Neviem či som pomohla ale tiež som pátrala po odpovedi....

mimla
26. jan 2015

Umelé mlieko môžeš prestať podávať v okamihu, keď dokážeš pokryť potreby svojho dieťaťa iným spôsobom. Od roka už má mať dieťa pestrú stravu a malo by podstate jesť "všetko". Umelé mlieko nie je až taký zázrak ako sa ho snažia prezentovať jeho výrobcovia, obzvlášť tie pokračovacie. Ja by som povinne dala na krabice od tých mliek napísať to, čo sa píše na vitamíny - "Nenahrádza pestrú stravu".

Osobne som umelé mlieko zrušila niečo málo pred prvým rokom. Nič nechýba. Krvný obraz ukážkový.

sisaka
26. jan 2015

toto sa tu predsa riesi donekonecna, umele mlieko sa ma podavat do 12 mesiacov, po tom ide len o marketingovy tah vyrobcov mlieka, staci si vygooglit clanky v anglictine, na zapade v tom maju odbornici jasno, na rozdiel od tych slovenskych

sam2
26. jan 2015

Chcela som do 2 rokov, Alex bude mat rok a pol a sam si povedal, ze UM uz nechce. Proste mi ho zacal odmietat. Tak sme presli na kravske (kupovane na druzstve, cerstve, ktore potom prevaram). Pytala som sa lekarky, ze ci bude mat vsetky vitaminy, omega kyseliny a ine zlozky, ktore obsahuju UM, povedala mi, ze cerstve mlieko obsahuje vsetky potrebne zlozky a vitaminy a ked ma pestru stravu, nemam sa bat zeby mu nieco chybalo 😀 Myslim si, ze davat UM do 3 rokov je zbytocnost.

lucy125
26. jan 2015

Ahoj,my sme boli na UM od narodenia.Od 15.mes. som začala malemu na večer davat normalne kravske mlieko a rano som mu robila sunar s tým,že do 3r a koniec UM.Avšak maly sa mi rano sam v 2,5r odmliekoval,rano už asi 3mes. nepije žiadne mlieko,normalne vstaneme a papa ranajky a pod,na noc vypije kakao z kravskeho mlieka. Odporuča sa do 3r,ale je to na tebe a na tvojom dietati pokial ho bude tolerovat.Su deti čo UM odmietaju v roku a su deti čo ho piju aj v 5tich rokoch.

maslenka47
26. jan 2015

@misiak2014 umele mlieko treba podavat len dovtedy, kym ti dieta nevie zjest nieco normalnejsie.

@sam2 lekarka ti povedala spravne, cersve mlieko tie latky obsahuje. Prevarene (alebo inak spracovane) uz ale nie je cerstve....

andrejka1974
26. jan 2015

moja najmensia ho pije este stale a ma 2 roky a 9 mesiacov, starsie deti mali do 3 rokov starsia do 3,5 roka a neuskodilo im, dokial; ho chcu nech ho maju

ivetoy
26. jan 2015

tak podla knih od roka moze pit kravske...ale ja som zacala tak na 15 mesiacov az....

mykeila
26. jan 2015

ja som dala až po 3 rokoch, kravske mlieko zatazuje oblicky a syna mam obličkoveho tak preto.

janicka11
26. jan 2015

pri prvej som davala do 14 mesiačkov,max 15.
Pri druhej už bude mať 20mesiacov astále dávam umelé,,a zatial neviem dokedy... 😉

selema
26. jan 2015

Syn odmietol UM zo dňa na deň, keď mal 32 mesiacov.
Dcérka (akurát dnes má 3.roky) ešte stále pije UM. Ráno, hneď ako otvorí oči, si pýta mliečko a večer, keď už leží v postieľke, tak tiež. Čiže UM ešte pije 2x denne po 250 ml.
Kravské nechce, puding, krupicu spapá, ale samotné mlieko nie. Takže zatiaľ jej UM budem dávať, ešte síce neviem dokedy, ale ešte nejaký ten čas áno 😉
Je to na tebe ako sa rozhodneš, prípadne sa rozhodne bábo samé 😉

zuzub
26. jan 2015

Moje deti našťastie mlieko nepiju vôbec a nikdy po ňom ani extra netuzili 😀 boli kojene cca do roka a potom umelé, ale len na krátko. Myslím, že sú oveľa lepšie alternatívy ako mlieko.

meluela
26. jan 2015

@misiak2014 do vtedy, ked nezacne jest dost mliecnych vyrobkov (jogurty, syry) a nebude mat dostatocne pestry jedalnicek
kravske davat netreba, iba obcas a ak dietatu chuti .. treba ale z dobreho zdroja ... bud domace, z mliekomatu (prevarit alebo pasterizovat), bio tatranske mlieko, bio mlieko z rakuska ... tie pochybne veci s polrocnou trvanlivostou za par centov v hypermarkete ... to by som radsej pravidelne nedavala
my sme nastastie umele nemuseli riesit, nepije ani kravske, ale zasa pil mm do troch rokov

moni244
26. jan 2015

moja pije kravské od 14 mesiacov, čo sa odstavila a umelé mi odmietla a nič jej nie je, čiže ja som UM riešila asi 3 dni

danielita18
26. jan 2015

Moj ma 1rok9mesiacov a davam UM,skusala som davat aj z automatu aj z obchodu ale maly mi ho nechce tak davam dalej UM ved uz pije len 2 krat za den po 150ml takze financne to nieje take hrozne, krabica nam vydrzi 2 tyzdne niekedy aj dlhsie keby mi chcel ine tak mu davam ine ale nechce ale budem sa snazit davat co najdlhsie lebo ja si myslim ze je to dolezite pre rast dietata vobecma nezaujimaju tie nove nazory ja pijem mlieko doteraz kezde rano a mam 33 rokov a nikdy mi nevadilo a ani som nikdy nepocitila ze by mi bolo tazko od zaludka alebo he by zahlienilo, viac krat sa stalo ze mi bolo tazko od zaludka a pomohlo mi mlieko a pri tom tvrdia ze je tazke,pokial mi nevadi preco by som ho nepila atak isto maly ked mu chuti tak mu dam stale lepsie ako ked niektore matky uz od 4 m pchaju do deti vsetko len aby nemuseli zvlast varit

anketkarka
27. jan 2015

Ja som do 1 roka dojcila a do 2 rokov davala umele. Teraz ma 4,5 roka a uz minimalne pol roka odmieta kravske mlieko a zda sa mi, ze jej ani ziadne mlieko nechyba. Je mliecne vyrobky, tak to neriesim.

nenabaja
27. jan 2015

Ja som dojcila do 14 mesiacov a potom sme presli na kravske mlieko. Akceptoval to dobre, alergicka reakcia ziadna. Vyskusaj si aj ty, ako na kravske zareaguje. Niektori lekari odporucaju UM do troch rokov, marketeri tlacia aj dlhsie. Odporucala by som asi otestovat, co dietatu aj rodinnemu rozpoctu vyhovuje najlepsie, rozhodnut sa podla vlastneho usudku, kedze "samostudium na internete" moze tak akurat zmiast.

alexandra1104
27. jan 2015

ahoj...mi sme davali do 1dneho roka potom uz normalne