Dokrmovanie Sunarom

veronikaaa97
11. sep 2021

Ahojte... chcem sa len poradiť. Máme 3m dcérku je od narodenia plne kojená ale večer pred spinkaním ja už nemám mliečko, respektíve mám ale veľmi málo (max 30ml) po odstiekaní. To dcérke nestačí pretože normálne vypije tak 100-120ml. Počas dňa je niekedy aj každú hodinku-hodinku a pol na prsníku a mám pocit že je stále hladná... preto mliečko na večer už neostane. Rozmýšľam že zavediem “rutinu” s UM na noc aby sa dobre napapkala a pekne spinkala. Čo si o tom myslíte ?

siska53
11. sep 2021

@veronikaaa97 to nerob. Normalne ju koj. Preco odstriekavas? Moj sa tiez dojcil kazdu hodinu ci dve, mala.vlastne, ak netahala svoj 4hodinovy spanok, taktiez. Okolo 3.m. M môže prísť laktačná kríza, vtedy treba skôr viac prikladat. Alebo na jednom prse babo, na druhom odsavacka. To, ze mas malo.mlieka, moze byt len tvoj dojem.

zuzuliennka1
11. sep 2021

v 3m je to prva laktacna kriza, mlieka mas dost, je to len tvoj pocit, prikladaj si ju, vela, casto, tok mlieka sa zas upravi…
mlieko sa ti tvori stale, to nie ze “na noc neostane”, praveze ak ju dokrmujes namiesto kojenia vecer, tak sa mlieko tvori menej, funguje totiz “dopyt ponuka”, dopyt zo strany dcerky nie je (davas radsej um), tak tvorba moze klesat…

normalne dalej koj, prikladaj, teraz aj viac a castejsie a ono sa to zas upravi

veronikaaa97
autor
11. sep 2021

@siska53 áno veľmi ju chcem kojiť, aj večer ale dcérka keď ma málo mliečka je veľmi nespokojná, plače a nezaspinkala by. A ja si prsníka stlacam ale mliecko žiadne...

ailiba
11. sep 2021

@veronikaaa97 co tak skúsiť cievku? Neviem, či to poznáš... Počas kojenia jej do pusy dás cievku, cez ktorú ťahá aj umelé mliečko z fľaše a zároveň aj mliečko z prsnika. Pije možno viac UM, ale zvykne sa tak rozkojit... A aspoň bude v noci napapana a nebude piť z flasky. Ak ti ťahá, tak je to podľa mňa dobrý spôsob, ak sa ti zdá hladná.

evka_3
11. sep 2021

Áno najlepšie je kojiť dobre to myslia ak ti to radia... avšak mne to nestačilo naozaj to bolo presne ako to máš aj ty, cely deň som kojila a večer som dala UM a bolo, iba ten raz pred spánkom nočným, bábätko konečne nebolo hladné zaspinkalo bolo kludne a aj ja som bola kľudnejšia a nie v strese že kde je to mlieko zas... Zaspinkala ja som s kľudom na chvíľu zaspala v noci už len kojila a hotovo.. Len na ten večer som dávala... takto som fungovala niekoľko mesiacov a už, mlieko som vzdy aj napriek tomu mala, odišlo mi až neskôr lebo ten sunar som začala dávať už aj počas dňa keďže mojej skutočne nestačilo a nepribrala

asia83
12. sep 2021

@veronikaaa97 Áno, určite áno. Ak však chcete v noci večne vstávať ku hladnému dieťaťu, tak nie.