Dvojmesačný synček odmieta Nutrilon Ha. Čo s ním?

inull5
12. feb 2014

ahoj, včera som kúpila malému nutrilon s tým že po porade s laktačnou poradkyňou sme usúsili že je hladný aj keď prikladám tak často ako sa dá. Proste vypije oba prsníky a pýta, dám a o 10 min znova. Má 2 mesiace a dva týždne a vyše 6 kg. No ale urobila som mu ten nutrilon, on cucol fľašu a zaksichtil sa že fuuuj a koniec, ani to neche. čo teraz? zvykne si? alebo čo s tým mliekom? vyhodiť?vďaka

luba28
12. feb 2014

@inull5 nutrilon je nem chutne mlieko,...skusila by som ine,....babylove,hipp,alebo francuzske,....

inull5
autor
12. feb 2014

skúsiť môžem ale ak to nebude chcieť tak sa mi tu budú kopiť mlieka

darina1952
12. feb 2014

@inull5 ja by som ho nevyhadzovala - dobre ho uzavri a ulož na suché miesto a keď budete papkať príkrmy tak mu ho môžeš po troške do zeleninových polievočiek primiešať a môžeš ho dávať aj do nemliečnych kaší. 🙂 Poprípade skús o dva dni mu ponúknuť ten Nutrilon ešte raz a až potom kúp a vyskúšaj inú značku napríklad Bebu, Sunar 😉

edvelyn
12. feb 2014

Nacate mlieko mozes skladovat maximalme mesiac.potom ho vyhodit.cize ked ma dva mesiace a prikrm sa zavadza od stvrteho az piateho mesiaca tak ho nevyuzijes.

ichbinich
12. feb 2014

@inull5:
Pokial viem, tak tie HA mlieka su este nechutnejsie ako tie obycajne...
Ja som kdesi pocula, ze sa neminute suche mlieka daju pouzit do palaciniek 😉
Taze bud ako pise @darina1952 do prikrmov alebo sebe do palaciniek 😀
Ja som to skusila do kavy, ale blee.

edvelyn
12. feb 2014

Treba skusat davat pit nutrilon.ked je zvyknute na tvoje mliecko moze dlhsie trvat kym si zvykne na umele.

severankasr
12. feb 2014

ahoj, ja som kojila aj prikrmovala tymto nutrilonom od stvrteho mesiaca, tiez na zaciatku nechcel, ale zvykol a sme na nom do dnes, nam HA vyhovuje, nemame problemy s bruskom a kakame niekolkokrat denne ale my uz papame aj tuhu stravu, tiez som vsak musela aj kojit aj prikrmovat, lebo bol stale hladny a plakal a ja som nemala dost mlieka svojho. My sme skusali rozne Nutrilony a nam vyhovuje prave HA.

usiko
12. feb 2014

@inull5 nebude ti to pit ani teraz ani potom, lebo HAckove mlieka su horke a materske mlieko sladke...na to ho nenahovoris..........mozno, ale hovorim ze mozno by ti vypil obycajnu formulu, teda nie hypoalergennu, ta je sladsia..takze zbytocne budes kupovat dalsie HAckove mlieka, efekt bude nulovy...mimochodom, my sme od narodenia boli Na Hackovom mlieku a vysledky testov krvi v 10 mesiaci ukazali, ze aj tak nesmie pit ziadne kravske mlieka, ani jest kravske mliekove vyrobky...takze sme museli prestat aj s HAckovym mliekom, takze si myslim, ze to, ze je hypoalergenne, neznamena nic, pretoze aj tak je vyrobene z kravskeho mlieka a nie vsetka kravska bielkovina je tam stiepena, respektive rozlozena, tak aj tak tu kravsku bielkovinu prijima.......mozno pomaha chranit pred inymi potravinovymialergiami, ale rozhodne nie pred alergoiu na BKM....

jahodka8
12. feb 2014

Asi má problémy s trávením, to je časté u chlapcov do 5. mesiaca, náš tak 10 min. po kojení plakal, niekedy až úplne hrozne, potreboval sa vyprdkať. Chcel byť na prsku vtedy, to ho ukľudňovalo, aj sa lepšie vyprdkal a vykakal, ani potom veľmi neťahal, len dudkal. Asi potrebuje tvoju prítomnosť hlavne, to mu pomáha a aj nejakú činnosť. Ja som ho vtedy nosila, hladkala, aj dala dolu plienku a pritúlila, bozkávala, hladkala bruško, chrbátik nožičky alebo hojdala oblečeného na rukách a lepšie sa ukľudnil a vyprdkal. On asi nie je hladný, mlieka máš dosť, na 2 mesiace je veľmi veľký - 6kg dosahujú deti tak v 4-6 mesiaci. Ked mu dáš ešte mlieko z fľaše, tak ešte to zhoršíš, lebo sa mu bruško preplní a bude grckať. Ja som to tak robila a potom som prišla na to, že mlieko z fľaše ešte všetko zhoršilo, ešte aj grckal veľmi. tak som s tým potom prestala, len som nosila, hojdala, kojila a v 4. mesiaci sa to trávenie oveľa zlepšilo, aj plače prestali.

lucka011
12. feb 2014

@inull5 ja som s malou bojovala skoro dva dni kým chcela piť um.mlieko a piť z fľaše. Tak to nie je o tom, že mu to asi nechutí, len proste chce iba tvoje mliečko. Keď nebude mať inú možnosť, tak sa doňho pustí ako nič 🙂

kofoluska
13. feb 2014

@inull5 My mame Bebu HA, ak malemu teda xces davat HA mliecko. Je v pohode, maly s nou nema problem. Ani nezapeka. Neviem, ako chuti Nutrilon HA, ale ak tak ako Comfort ani sa necudujem, ze to nexce. Ja som sa nasmu malemu skor cudovala, ze ten Nutrilon Comfort vobec pil (presli sme nan z obycajneho Nutrilonu, lebo ho zapekal).