Je 180 ml Nutrilonu pre trojmesačné dieťa veľa?

zuzula88
23. sep 2014

Dievčata chcem sa opytať, neni pre 3 mesačne dieťa 180 ml UM Nutrilonu Ar veľa?Papa každe 3-4 hod. niekedy ale vygrcne, ale akonahle jej dam 150 tak hned začne plakať od hladu. Ku dr. Ideme až 6.10. tak teraz ani neviem koľko pribera..fakt už neviem čo mam robiť, nechem aby bola prekrmena..prosim poradte

matafen
23. sep 2014

Babatko ma pit mliecko podla chuti, nema sa obmedzovat, ved aj ked mama dojci, neodtrhne ho od prsnika, ked si mysli, ze uz ma dost, ale pocka, kym sa pusti same. My sme tiez davali Nutrilon a vzdy som urobila o 30ml viac, ako zvykla vypit, pre pripad, ze by potrebovala viac. A nebola prekrmena, priberala primerane. Dieta vie same, kolko mu treba k nasyteniu.

tjarka1
23. sep 2014

My sme tiež dávali koľko chcela, inak plakala od hladu. A jedávala aj každé dve hodiny...

kajka2211
24. sep 2014

ved to je primerane,nie je to vela ,teda ked porovnám s našim ,nema ani mesiac a pije 120ml aj kazde dve hodky ...

nicolle21
24. sep 2014

Take male dietatko sa neprezerie,ak zje vela,trochu vygrcne.. neobmedzuj ju,aj ked teraz bude priberat vdaka um viac a rychlejsie,nebude tucna,nas mal vzdy trochu vyssiu vahu,ale od ako zacal behat pred vyse 4 mesiacmi,pribral menej ako pol kila
Ked je hladna tak jej daj

kofoluska
24. sep 2014

Tak male babatko nepozna pojem "prekrmit sa". Naje sa kolko potrebuje. Treba mu preto aj davat podla jeho potreby. Ako pise @matafen - keby si kojila, netusila by si, kolko babatko vypilo a neodtrhala by si malu predsa od prsnika. Vedela by si len vdaka doktorke, ze pribera. A ak Ta to upokoji, mne bol schopny maly v troch mesiacoch vypit aj 210ml UM. Tiez pil kazde 3-4 hodiny. Niekedy dal 120, inokedy 160 alebo aj tych 210. Podla toho, ako potreboval. Neobmedzovala som ho, ma 14 mesiacov a nieco cez 9kg. Jeho rovesnici maju daleko viac. 🙂

dollynkaa
24. sep 2014

Moja pol rocna je sice dojcema ale ked dam umele vypije 100 max 120

devicka
24. sep 2014

skúste si to vyrátať. takéto bábetko potrebuje 100-150 ml na kilo/na deň 🙂

matafilipova
1. okt 2014

Ahoj, tak som nakukla do zosita, kde sme si zapisovali cas kedy baby papali (mame dvojicky), no a ako 3 mesacne vypili na 1 krat 150-200ml mliecka a to papali 4-5 krat denne. (a to neboli dake velke na svoj vek)

dasenka26
10. okt 2014

My pijeme 150ml (max. 170ml vody) a to budeme mať 11 mes. Dievcata, dvojicky. samozrejme teraz len rano, večer, a aj v noci ak treba. Je to velmi individualne ako tu vidím 🙂)