Je lepšie umelé alebo kravské mlieko?

tatajna
3. máj 2016

ahojte. zaujíma ma, či je lepšie dávať umelé mlieko alebo kravské. s kravským nie som úplne stotožnená, ale zas neviem či to umelé je lepšie.
poraďte 🙂
ďakujem

evittam
3. máj 2016

@tatajna Ahoj, nepíšeš aké veľké máš dieťa. Ja som obe moje deti dojčila do cca 10.mesiaca - starší syn bol prikrmovaný od 4.mesiaca UM a dcérka od začiatku. Od roka dávame normálne kravské mlieko. Ak s tým nie si stotožnená môžeš dávať kozie, prípadne rastlinné mlieka. 😉

reni1512
3. máj 2016

no za mna urcite umele...tie ma aspon vitaminy...nez to kravske dnesne nic...a uz vobec pre deti a dospelych s krvnou skupinou A, tam by sa mlieko nemalo vobec. Ja davam Sunar complex od 15mes. malej, dovtedy som kojila..

seahorse27
3. máj 2016

Zalezi od toho, v akom veku je dieta. 5 - rocnemu mozes v klude dat kravske 😀 Ale vazne...za mna umele...aspon do roka, ja osobne davam do troch rokov...na varenie pouzivam kravske cca od 8. mesiaca.

mamulka211
3. máj 2016

Od 3 mesiacov som davala kravske,ale nie krabičkove,ale prevarene z družstva. Deti mam všetky zdrave.

mimla
3. máj 2016

Umelé mlieko JE kravské mlieko. Ak sa jedná o to či dojčenské mlieko, alebo mlieko neupravené špeiálne pre deti, tak a hlasujem za dojčenské. Aspoň tú jednotku. Ja som dávala krabicové až od roka.

henikav
3. máj 2016

Nasa dcerka stale pije umele mliecko a to uz mala 3 roky, ale chuti jej, pyta si ho pred spanim tak jej ho davame. Inac v takom veku by kludne mohla aj kravske. V podstate od roka moze kravske mliecko, potom je to uz skor o tom ktoremu dietatu co chuti

siska53
3. máj 2016

Ja som davala po odstaveni UM. Mala,ked mala cez 2,5r.,pila jedno obdobie kravske a zacala byt chorlavejsia. Vratili sme sa k UM. Okolo 3.roku sme ale UM prestali kupovat (uz nejak mlieko pit nechcela), teraz dostava kravske,ked ma chut,ale nenutim ju donho,maly nam pri piti mlieka (akehokolvek) vracaval,tak ten pi 3.r. Mlieko nepil,az v skolke opat vraj pije,ale doma raz za sto rokov.

edn
4. máj 2016

ja som zacala davat kravske cca od 11. mesiaca a zacali mi lepsie spavat.. ale inak by sa malo az od roka.. ja som si povedala, ze radsej kravske, lebo v nom nie je cukor..malym aj viac chutilo.. ale zas umele VRAJ obsahuju vitaminy.. ja osobne som zastanca kravskeho - podla mna je to prirodzenejsie

katre
4. máj 2016

ja som zacala davat kravske od 2 rokov..ale nejak s malou dusickou, lebo sa vsade preferuje do 3 rokov radsej dojcenske formuly, ktore su specialne upravene pre dieta. na druhej strane uvazujem, ci to nie je len marketingovy tah, a Pravda je, ze je tam pridany Cukor a vlastne neviem co vsetko je tam umelo pridane.
uplne chapem tvoju dilemu..nakoniec som zacala davat kravske, lebo sa mi zdalo prirodzenejsie, ale najzdravsie tiez asi nie je. mozno kozie 🙂

zuzka_1985
5. máj 2016

moj maly bude mat tri a stale rano pije umele mlieko amilk. kravske som mu davala do varenia od roka. tie umele mlieka su pre male brusko lahsie stravitelne a obsahuju vitaminy, niektore aj probiotika, prebiotika, takze je to viac ako len kravske mlieko.

stesil
5. máj 2016

Moji synovia pijú kravské. Mladší umelé nechcel ani cítiť. Vyskúšala som všetky dostupné značky. Chytil sa mi len na plnotučné kravské mlieko. A taktiež musím povedať že začal lepšie spávať, tak ako tu už niekto dpominal. Prvý syn skúsil aj Um ale od roka a pol prešiel na kravské