Koľko ml musí vypiť novorodenec, aby pribral aspoň 20 g?

katka3212
6. apr 2023

Ahojte, koľko cca ml mlieka musí novorodenec (4 dňový) vypiť aby pribral aspoň 20g / den a pustili nás domov ? Non stop dojčím a nič. Diky

amelia89
6. apr 2023

No ono by stacilo aj tych 20ml ale nemohol by ich vykakať.

mamamasama
6. apr 2023

A vas tam drzia nasilu?

katka3212
autor
6. apr 2023

@mamamasama nemôžeme odísť , pokiaľ nepriberie min. 20g … takže ano

katka3212
autor
6. apr 2023

@amelia89 len 20 ml ?

andymajdy
6. apr 2023

@katka3212 asi ešte nemáš dosť mlieka, v tomto prípade odporúčajú aspoň 2 prikrmy za deň, aspoň mne tak hovorili. Alebo mu daj najesť pred vážením

katka3212
autor
6. apr 2023

@andymajdy ale tých 20ml myslíš asi cca každé 3 hodiny nie ? Skúsim

amelia89
6. apr 2023

@katka3212 no led by si ho odvazila pred jedenim a po jedeni a rozdiel by bol 20g to znamena ze by vypil 20ml - u novorodencov vies takto presne zmerat kolko zjedol. Cize keby si ho pred vazenim nakrmila a zjedol by 20ml tak by pribral 20mg

nikoleta1234
6. apr 2023

@katka3212 ťažko povedať.. Mne sa mlieko spustilo takmer hneď, avšak mala sa mi vôbec neprisala. Takže nezjedla odomna nič. Schudla nejakých 400g. Nakoniec sme ju vážili pred a po jedeni... Nechceli mi veriť ze naozaj nezjedla nič odomna. Na 3ti deň jej dali nutrilon a krásavica potiahla 40 ml a ešte by aj papala. Sami sa čudovali.

anjelicek26
6. apr 2023

Pokial nechudne je to skvele...drviva vacsina novorodencov schudne... pekne kazde tri hodiny den-noc kojit a bude to... nas pustili s -250g este s porodnice konecne po dvoch tyzdnoch...

basska_b
6. apr 2023

Nesmie stratit viac ako 10% vahy, vy sa zrejme motate niekde na hranici. Spolubyvajucej vazili pred a po kojeni a vyslo, ze schudla 30g 🤣 pustali ju s hranicnou vahou 4070g, pei narodeni mala 4500. Podpis reverz...

abbey1
6. apr 2023

@katka3212 Normálne oznám, že ideš domov a bodka. Doma budete obaja v kľude, buď sa dojčenie rozbehne, alebo nasadíš umelé mliečko. Dieťa bude i tak pod dohľadom pediatra.
Oni občas skúšajú také praktiky na novorodeneckom. Zažila som osobne pri treťom dieťati. Prvé dve som dojčila dlhú dobu, plus som bola laktačná a sestričky na novorodeneckom mudrovali.
Držím päste.

elmivelmi
6. apr 2023

@katka3212 no tak daj umele par krat

nnnuuunnn
6. apr 2023

Toto som zažila aj ja, akurát som mala málo mlieka a dokrmit UM ho odmietali. Len zbytočný stres som mala a ešte som tam bola aj dlhšie.

surama
6. apr 2023

@katka3212 Skus ho povazit pred kojenim a po, ci vobec nieco vytiahne. U mna bol rozdiel 15g po hodinovom kojeni. Ak citis, ze mas prsia naliate, tak si vypytaj odsavacku a skus odsat a tak mu dat. Drzim prsty 👍

jaskolka
6. apr 2023

Daj ho odvážiť pred kojenim, nakoj ho a hneď ho prevazit znovu. Neprebaluj ho, neprezliekaj. Niekedy sa zdá, že nič neťahá, a pritom je napapany. Keď však absolútne nič neukáže váha, tak si pýtaj dokrm. Nemá význam nechať dieťa zbytočne dlho hladné.
Ja som tak u mala u starsieho, jednoducho som chcela, aby mi dali mlieko na dokrm, lebo sa mi dovtedy ešte nespustilo. Potom sa už prsia naliali a malý pil ako o dušu.
Hlavne kľud, žiaden stres, mlieko sa spustí a ak nie, existuje UM, svet sa nezruti.