Nočné jedenie mlieka 18-mesačným dieťaťom

mommyviky
23. okt 2023

Ahojte chcem sa opýtať/pomôcť. Malý má 18 mesiacov a večer pred spaním dostane Sunar. Keď spapá večernú kašu tak má len 60-90ml mlieka keď nezje má 120ml. V noci však sa stále budí na 1 ale väčšinou na 2 kŕmenia. Keď sa preberie plače čaj, voda nezaberá plače aj tak až po mlieku zaspí. V noci mu dávam 60-90 ml mlieka na kŕmenie. Viete mi poradiť ako stopnúť toto jeho nočné vyjedanie? Rozmýšľam začať mu dávať normálne mlieko ale neviem čo ho bude chcieť. Ďakujem za rady a skúsenosti ako to máte vy.

hederamonstera
23. okt 2023

Kebyze mu das normalnu veceru a nie kasu?
Inak toto som aj ja tu raz riesila, ze ako ho odnaucit od pitia mlieka v noci a nejako sam od seba prestal z jedneho dna na druhy.

ivangeline
23. okt 2023

Znizovat davku...po 5 ci 10ml za tyzden.

cyberk
23. okt 2023

ma nejaku dietu alebo preco mu nedoprajes viac predtym ako ide spat? A z kase sa nenasyti ani dospelak, nie to dieta - daj mu normalnu stravu a nebude sa budit, ze ma prazdny zaludok.

kat_
23. okt 2023

proste mu to mlieko nedaj, max. vodu... poplace, ale zaspi... on nemusi byt ani hladny, je to uz taky zvyk, ritual... ja som mojmu stopla mlieko v dvoch rokoch, lebo som sa chcela konecne vyspat... on sa vecer najedol, fakt ze dost, ale aj tak sa zobudzal na mlieko...
po 2-3 dnoch zacal spavat celu noc a na mlieko si ani nespomenul

petko81
23. okt 2023

@mommyviky naša má večeru normálnu okolo 18.
Potom okolo pol 8az 8 ma normálne mlieko bez cukru čisté plnu fľašu a spi do rána.
Tiež ma 18 mesiacov

kamagma
23. okt 2023

Moja 2roky 3mesiace a tiez pije v noci mlieko,neriesim ved raz prestane.

lenuska9999
23. okt 2023

@mommyviky mám 16 mesačnú dcéru a večer normálne večeria, žiadne kaše z prášku. A potom následne zaspáva tiež s mliekom, ale dávam jej už normálne a vypije celú fľašu ( 250ml). Potom spí celú noc, výnimočné sa zobudí. Podľa mňa dávaš strašne málo mlieka , veď 60 ml je nič, to pijú novorodenci. A kašu by som tiež vymenila za normálnu večeru.

andreatytler
23. okt 2023

@mommyviky To mnozstvo mlieka vecer ty urcujes, alebo ona? Lebo ja som vzdy davala tolko kolko dieta chcelo. Potom nocne krmenie sme mali raz za noc a to sme postupne znizovali az sme prestali davat a vedel zaspat aj bez toho. Vodu ani nic ine sme neskusali, lebo to pil len z pohara a z flase odmietal. Ale budil sa tak ci tak. Nocne budenie prestalo az ked mal 2 roky. Takze je kludne mozne ze sa bude budit aj ked zrusis mlieko.
Inac jedno zobudenie za noc je skutocne ukazkove spanie v tom veku. A ani 2 nie su hrozne. Aj ked mne sa asi lahko vravi, lebo k nemu vstaval muz. Ale co tu tak citam, tak su deti co sa budia 6-10x za noc. Aj nas mal take obdobie. a priemer bol tak 2-3 zobudenia.
Tiez suhlasim z nazorom ze dat normalnu veceru. Nas syn zje ranajky, potom cely den vela nezje az na veceru mu chuti. Vzdy som to nechala na nom ze kolko a kedy zje.

svetlonos
23. okt 2023

@mommyviky
Ahoj,
maleho som kojila cez 2 roky, budil sa 3x za noc a hodinu pred zobudenim pil aj 3-4x
Znama kojila cez 3 roky - maly sa budil kazdu hodinu 🙈 To po hodine by moje telo nezvladlo, psychika ani nehovorim.
Ak chces ale prestat s nocnym krmenim, tak proste skonci. Len co ak to skutocne este potrebuje, lebo je hladny?

majlo1234
23. okt 2023

Mozno mu je malo kase. Aj moj syn ma rad na veceru kasu, uz ke vacsi, najcastejsie mu robim hodku pred spanim obycajnu ovsenu v mlieku, tu zje, a zobudi sa az o 5 hodin, co mi bezne zvykol aj kzde dve hodiny byt hore. Tak sipim, ze ta ho zasyti dobre

mommyviky
autor
23. okt 2023

Ja mam problem do neho dostať obed nie to ešte aj večeru iné ako kašu mi na večeru nezje.. štrajkuje s obedovaním zje len perkelt alebo faširky masovo zeleninové alebo ovocne muffiny a rano praženicu, jogurty jablka banan, ovocíčka. Takže večer nie je šanca do neho dostať niečo. Som rada keď zje niečo normalne na obed a neštrajkuje. Ovsene kaše už nechce a niekedy nechce ani práškovú kašu ani krupicovú🤦🏼‍♀️ on má 13kg a je bacuľko. Od 2 m je na UM a doosť pribral z neho 😄

verca1802
23. okt 2023

Mne to napr sam doktor povedal, že by už mala prespať celu noc a nie v noci piť mlieko ( 1x sa budila ) , jednoducho mi poradil nech ju nechám vyplakat a ju to prejde . 😄 2 noci sme sa nevyspali lebo bol hrozný plač, stále pýtala ale nejako sme to vydržali, pochopila ze nič nedostane tak potom uz prespala max sa občas napila pár hltov čistej vody ;)

mommyviky
autor
23. okt 2023

@andreatytler ja mu určujem lebo keď som mu robila aj 150ml tak nechával od 60ml aj 90ml takže menej mu stačilo. No moj zje raňajky potom ovocie a obed ani za svet iba sa pozrie a zhodnoti že nechce. Pritom jedával všetko čo mal na tanieri maximalne ryžu odmietal ale aj tú sa naučil jesť ale teraz už asi dva mesiace vkuse vymýšľa s obedom. Perkelt a faširky su istota.

mommyviky
autor
23. okt 2023

@lenuska9999 ak by mi zjedol večeru ja by som mu ju rada dala ale on nechce riadne jedlo cez obed nie to ešte večer. Rozmýšľam, že mu skúsim normálne mlieko dať akurát mám posledné balenie sunaru tak skúsiť čo na také povie🤷🏼‍♀️

andreatytler
23. okt 2023

@mommyviky Tak v podstate mu urcijes davku, ale vlastne mu das toko kolko by on sam chcel ak by si mu dala viac. Myslela som ci mu to vecer nejako neredukus a ze nema moznost sa dost nasytit mlieka pred spanim, Ale ma,
Kedze sa poriadne nenaje jedla, neobmadzovala by som to mlieko ani v noci, lebo je pravdepodobne hladny. Mlieko mu uz rychlo vytravi. Mozno zuby sposobuju ze zle je. V tom veku sa ten apetit velmi meni a o mesiac uz mozno bude zase dobre jest.
Neda sa ti ze by muz vstaval aspon cez vykendy na nocne krmenie?
Este mozes skusit nedat obed alebo len nieco male a ci potom zje poriadnu veceru. Ale skor by som na to netlacila. Je lepsie mat obed a potom lahsiu veceru.

mommyviky
autor
23. okt 2023

@andreatytler keby mi ten obed zjedol (iný ako ma svoje 3 jedla) bola by som rada 😄 skúsim mu dat plnú fľašku a uvidím aká bude noc🤷🏼‍♀️

anavixy
23. okt 2023

@mommyviky daj mu na noc menej odmeriek mlieka a viac vody, ak to chces stopnut len kvolu priberaniu. 1,5 rocne dieta podla mna este ma narok v noci papat, ked to potrebuje. Urcite by som dala viac mlieka pred spankom, kludne aj 180 a uvidis ci vypije a ci to bude mat vplyv na noc a podla toho to bud nechaj tak alebo zniz na menej. Mozes postupne skusat dat na noc mensie mnozstvo mlieka alebo slabsie mlieko (menej odmeriek) atd a uvidis ako zareaguje a postupne znizovat a mozno aj prejdete na vodu/nic. Nazory typu “uz by mal prespat celu noc” a nechat vyplakat, ved on zaspi.. no za mna velke nie, ale tak aj to je cesta, to uz musis ty vediet ako si nastavena. Pokial nebude normalne jest cez den (co moja dcera ke na tom presne ako tvoje dieta🙈), tak bude mat hlad aj v noci a ked nebude, tak to mlieko ani nebude chciet/potrebovat, proste budes vidiet ze nedopije, cucne a zaspi atd, pripadne sa uspokoji s vodou ci cumlom.

andreatytler
24. okt 2023

@mommyviky To nevadi. Kludne toc tie 3 jedla. Spapa maso v peklete, zeleninu v tych fasikrach a ovocie. Ma vsetko co potrebuje. Nukaj nove a ine, ale ak nechce, netrap sa. Chute sa velmi menia v prvych rokoch.

banalu
24. okt 2023

V noci si pyta mlieko lebo je realne hladny, sama pises, ze je nejedak aj cez den. Vecera a vecerne mlieko nezachrani, ze cez den dobre nejedol. Nepises aky mate rezim. Mojej zabral az velmi prisny rezim cez den s jedlom a riedenie nocnej flase (menej odmeriek mlieka na rovnake ml vody, zacinas samozrejme -1 niekolko dni a potom zas -1, ale je dolezite rano najprv vzdy ponuknut ranajky led sa zobudi a az potom rannu flasu).
Mala ranajky, obed veceru, pred obednym spankom aj flasu. Ziadne chrumky, keksiky, ziadna desiata a olovrant - najedla sa z desiaty a obed uz nechcela, to iste vecer. Radsej som jej dala obed o 11 a o 12-13 flasu. Potom mala aj vecerubskor o takej 5tej a vecernu flasu o 19:30... Kym sa nerozje cez den, bude si v noci pytat mlieko lebo je hladny a zas sa naje v noci a tym padom ma naruseny celkovy prijem jedla za 24 h.
Moja sa cez den rozjedla, ale teda bola som v tom velmi prisna a velmi. A netreba ocakavat, ze toho zje kvantum, ak predtym nezjedla obed a potom si dala dva kusky masa a tri zemiaciky s ruzickou brokolice treba hlasit uspech, nie frustraciu ako mala zjedla - dolezite je ze zjedla 💪

mommyviky
autor
24. okt 2023

@banalu no moj mlieko má len večer pred spaním a v noci cez deň už dávno nemá mlieko odkedy začal príkrmy tak som postupne rušila mlieko až si ho nepýtal. Cez deň má normálnu stravu raňajky desiatu obed po spánku ale nechce iba svoje tri jedlá🙄 a večeru zje ako kedy kašu

mommyviky
autor
24. okt 2023

@anavixy túto noc mal 180 a skoro 50 ml nechal a jedol raz o pol 5 alebo 6 tusim a vstaval pánko pred pol 9 😄 uvidim aká bude dnešná noc

mommyviky
autor
24. okt 2023

@andreatytler ako ja dúfam, že sú to zuby lebo mu šli naraz všetky stoličky a do toho aj horné očné mu idú . Dufam, že keď mu vyjdu začne zas normalne jesť 🙏🏻

majlo1234
24. okt 2023

Inak u deti je bezne, ze v nejakom obdobi tocia pen zopar jedal, nerob si stresy a daj mu ich😂 ponukaj mu aj ostatsne stale, ale ked vies, co zje, tsk b som to mala nahystane furt. My stale tocime ryzu s masom, cestoviny s omajdou a rezancovu a paradajkovu. Ostatne moc nechce😂

mommyviky
autor
24. okt 2023

@majlo1234 aj ich dostáva lebo iné ani neochutná ale niekedy štrajkuje aj s perkeltom že nezje🤦🏼‍♀️ a to nehovorím, že sa mu pokazil obedný spanok. Zaspaval od leta sám v postielke s hrošikom a zas sme sa vrátili ku kočikovaniu lebo inak nezaspí🤷🏼‍♀️🤯🤦🏼‍♀️

majlo1234
24. okt 2023

@mommyviky ja tak poviem, ked deti rastu, vzdy sa nieco zlepsi, a nieco do*ebe😂 v zmysle, zacne chodit=pokazi sa spanok. Je mudrejsi=zacne vyberat v jedle. Mohla by som takto pokracovat. V principe su to vsetko len obdobia. Ak ta to potesi, aj moj dvojrocny odmieta spat poobede a potom sa sprava ako maly diabol😂 kazdy vek asi prinasa ine vyzvy

mommyviky
autor
24. okt 2023

@majlo1234 som rada že moje dieťa nie je jediné čo takto vymýšľa a vystrája 😂