Nutrilon AR - preplácanie poisťovňou

michaelamell
25. júl 2022

Ahojte moja malá má 6mesiacov. Začala som jej dávať mliečko Nutrilon AR (antireflux). Chcem sa spýtať či to prepláca poisťovňa dôvera ak áno do koľko mesiacov? Dakujem

bluemoon24
25. júl 2022

Z jakého důvodu ji dáváš AR mléko? Máš na to indikacu (např. reflux) od pediatra nebo ses rozhodla sama?

pracujucazienka
25. júl 2022

@michaelamell väčšinou do roka

michaelamell
autor
25. júl 2022

@bluemoon24 sama som sa určite nerozhodla. Keďže je antireflux tak logicky moje dieťa má reflux... Preto jej dávam ten Nutrilon. Nie je to len tak že ráno som sa zobudila a idem kúpiť arkovy nutrilon

michaelamell
autor
25. júl 2022

@pracujucazienka ďakujem krásne tak si zavolám doktorke prečo mi to teda nenavrhla že sa to dá dať na predpis 🙂

bluemoon24
25. júl 2022

@michaelamell ja jsem nechtela, aby to vyznelo nejak utocne. Ptala jsem se proto, že vela mamicek diagnozu stanovi samo a pak se divi, ze jim ho doktor nechce predepsat. V tomto pripade ti ho pediatr muze predepsat, ale myslim, ze pak je potreba to podlozit gastro vysetrenim, ale to uz asi mas ?

pracujucazienka
25. júl 2022

@michaelamell https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/nut.... Tu je aj napisane koľko by si cca mala doplácať ..malo by sa dať aj po roku ale potebujes lístok z gastra

michaelamell
autor
26. júl 2022

@bluemoon24 @pracujucazienka ja som na poradni pani doktorke povedala že v poslednom čase mi mala vracia po jedení kľudne aj po hodine jedenia jej vždy doslova až vyšplechlo, a to ozaj po každom jedeni. Tak mi odporučila Nutrilon AR a už ho máme skoro týždeň a vidím že je to lepšie vôbec mi negrcka. Prosím vás a to gastro vyšetrenie sa ako robí takým bábätkám? Ďakujem

bluemoon24
26. júl 2022

@michaelamell my jsme byli akorat na sono, kde se divali, jak travi mleko a z toho urcili reflux, takze uplna pohoda pro maleho, trvalo to cele asi 3 minuty 🙂 jen je treba se objednat, pediatricka by ti mela vystavit vymenny listek

michaelamell
autor
26. júl 2022

@bluemoon24 super ďakujem, zľakla som sa že budú robiť ako dospelým na gastro. Hadicu do krku 🙆🥺