Pije 6-týždňové dieťa veľa mlieka?

26. okt 2022

Zdravím, môj malý má skoro 6 týždňov a už pár dní vypije každé 3 hodiny 120ml ale už predtým pol hodinu plače od hladu a hryzie si pršteky. Dnes vypil opäť 120ml ale potom som mu o pol hodinu musela ešte dorobiť 60ml ktoré vypil do poslednej kvapky. Je presný ako hodinky a každé 2,5 hodiny plače od hladu ale čakám kým prejdú 3 hodiny. Mám mu dávať 150ml každé 3 hodiny alebo to je už veľa? Ďakujem

tanyan
26. okt 2022

Prečo mu nedáš už po 2,5 hodine, keď je hladný?

tamvtme
26. okt 2022

tiez nerozumiem, preco si nechavas zakadym dieta plakat pol hodinu od hladu? lebo tabulka? tvoje dieta ju asi este nevidelo🙈

autor
26. okt 2022

@tanyan doktorka nám povedala že každé 3 hodiny aby mu stihlo poriadne pretrávit 🙄

chillibubble
26. okt 2022

doktorka ma kolko rokov? aj ja mam taku mudru, ze nenoste ju na rukach, lebo si zvykne... zacnite uz na noc davat kase, nech v noci nepyta... a podobne dalsie perly.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hederamonstera
26. okt 2022

No asi mu travi skor ked place od hladu☺️
Kolko vazi?

zuzinka888
26. okt 2022

Dieta sa riadi svojim " bioligickym rezimom" nie tabulkami ktore napisalo par lekarov pred xy rokmi. Ak negrca tak to netrap hladom. Aj ty sa stravujes podla tabuliek alebo ked si hladna?

nikushik12345
26. okt 2022

Moja malá bola hlados od narodenia každú hodinu a pol jedla po 90 ml a vždy všetko vipila každé dieťa je ine daj toľko koľko si pýta

autor
26. okt 2022

@hederamonstera v piatok u doktorky vážil 4,3kg

nikha2809
26. okt 2022

Môj vypil už v pôrodnici 100ml 😂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. okt 2022

@elizabet173 narodil sa skôr tak mal iba 2,4kg

kaca222
26. okt 2022

Preboha prosím kŕmte ho keď je hladný, a nie po 3 hodinách. Chúďatko malé

kaca222
26. okt 2022

To aj moja babka stále hlása tieto bludy že má jesť po 3 hodinách, tak som jej povedala že až ona bude nabudúce hladná, tiež ju nechám ešte hodinu čakať, lebo veď nedávno jedla. Pediatrička má koľko, 60 rokov minimálne nie?
Náš má teraz 8 týždňov a cez deň sa kŕmi po 1,5 až 2 hodinách. 3 hodiny mi vydržal možno pár krát keď sme boli na dlhej prechádzke. Hneď zabudnite na to čo vravela pediatrička

lucia0211
26. okt 2022

Prosím ťa 🙈 dieťa si samé vypýta keď je hladné 🙈 žiadne že každé 3 hodiny 🙈my sme tiež papali každé 2 -2 a pol hodiny 😉

martinaju
26. okt 2022

Tak ho daj doktorke pol hodinu počuvať. 🤷🏽‍♀️ Maly jedol každe dve hodiny potom si to poposuval sam nejako a vydrzal aj 4 ale to až neskôr.

tanyan
26. okt 2022

Doktorka bude vždy niečo hovoriť, ale nie je to ani ústavný zákon ani biblia. Ber to ako odporúčanie a ver vlastnému rozumu + počúvaj a rešpektuj dieťa. Dieťa potrebuje lásku a ľudský kontakt, unavený potrebuje spať, hladný potrebuje jesť a smädný potrebuje piť. Dieťa určite nepotrebuje plakať... a už vôbec nie od hladu či smädu.

svetlonos
26. okt 2022

Dr nie je pan Boh. Kojene deti mnohe piju na poziadanie a ani nevies kolko vypiju, nemas ako kontrolovat. Deti nie su tabulkove roboty aby vsetko na vsetkych platilo. Je hladny, daj mu kludne aj po dvoch hodinach. Ha som pidla maleho mohla hidiny nastavivat, katde dve hodiny si pytal. A mal obdobia, napr tyzden, kedy vypil viac, obdobie rastu a podobne.

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fizbo
7. dec 2022

ahojte dievcata, chcela by som ozivit tuto diskusiu. Maly ma 6 tyzdnov, pije 100ml kazde 3-4 hodiny, niekedy v kociku potiahne. Moj problem je, ze ja neviem kedy je hladny. Poznam tie priznaky, pohyby pusou akoby sal, hlada bradavku, strka si rusku do ust, lenze on toto vsetko robi lebo je velmi nauceny na CUMEL. Ak cumel nema, tak vsetky tie veci robi a ja si myslim ze si tym pyta cumel lebo je nan tak velmi zvyknuty. Ako mam vediet kedy si pyta cumel a kedy je hladny? Inak vypije tolko kolko mu dam vzdy, ma velky apetit. Ako mam vlastne vediet kedy mu vytravilo? A dieta predsa place z mnohych dovodov, nepovie mi ze teraz som hladny, teraz ma boli brusko, teraz sa chcem nosit. Zjedol by aj kona keby som mu dala, ale casto trochu grcka, tak je asi plny? Som z toho jelen... a po jedle sa stale puci a aj place...