Problémy s kakaním pri umelom mlieku

lenuska5815
25. sep 2015

Baby, prosim vas, nasa malinka bude mat dva mesiace a davame jej umele mliecko, bo z mojho ma neuveritelne prdky, skusali sme aj nutrilon, babylove, sunar, ale aj tak z kazdeho sa nevie vykakat, ma hustejsie hovienko, takze musime kakat s rurkou, davame jej aj pit vodicku, uz sme skusili davat o odmerku menej, aby bolo to mliecko redsie, ale stale sa to nelepsi, ece aj ma nestravene zvysky mliecka v hovienku, prosim poradte mi co uz mame vyskusat, dakujem za odpovede

pribinak
25. sep 2015

Vratit sa ju dojceniu, prdky su ok

lenuska5815
autor
25. sep 2015

No len to neboli len prdky, to by bolo v pohode, ale ona stale tlaciila, to bolo nonstop, spala akurat tak v noci nejake 4 hodky, cez den stale tlacila a nespala

andje
25. sep 2015

@lenuska5815 nasa robila presne to iste. Cele dni sa len pucila, aj pri jedeni a vykakala sa vzdy az ked som jej pomohla a to ani nemala tvrde. Teraz bude mat 4 mesiace a je to uz lepsie. Takze mozno aj u vas to chce len cas.

lenuska5815
autor
25. sep 2015

Hm, takze mi nic ine nezostava len vydrzat, no co uz, skusime sa teda zase kojit, a co ste vynechali zo stravy, ci ste jedli vsetlo?

ewelyn3
25. sep 2015

Suhlasim, vratit sa k dojceniu...ziadne umele mlieko nemoze byt nikdy lepsie ako materske. Prdky su v pohode, to sa crevka dietatka zacinaju ucit co a ako maju robit. Niekedy to trva aj tri-styri mesiace kym sa cela zaludocno-crevna sustava babatka nastavi do normalneho rezimu a nauci sa co ma robit s prijatou stravou. Este to asi nefunguje uplne, ked pises ze ma v stolici nestravene zvysky mlieka. Ale to neni nic strasne, tak to ma byt...resp niektore deti to tak proste maju. Ja som toto riesila pri oboch mojich detoch, takze neboj, to sa upravi postupne. Pri dojceni treba mozno viacej dbat na to co papas, aby si nejedla veci, ktore mozu babo nafukovat alebo zapekat. Ale to je tiez pri kazdom dietati ine, moju prvu dceru napriklad nafukovalo, ked som jedla cerstve pecivo a chlieb, druhej dcere to zase vobec nevadilo, ale vadilo jej zase ked som jedla mliecne veci alebo cokoladu...takze si to musis systemom pokus omyl odsledovat...
Kakanim s rurkou by som si tiez moc starosti nerobila...ja som s dcerou tiez tak musela kakat...mala taku tuhsiu stolicu a nevladala ju sama vytlacit, tak som jej vacsinou musela pomahat...ale ako narastla, a bola silnejsia, vladala viac potlacit a okolo osmich mesiacov uz kakala pekne sama.
Hlavne nestracaj trpezlivost a postupne sa naucis co s babom treba robit a ako...trva to naozaj aj tie styri mesiace...mozno aj menej..alebo dlhsie..kazdy sme iny. Zaciatky su vzdy tazke...
Drzim palce!!!

lenuska5815
autor
25. sep 2015

@ewelyn3 dakujem za radu, veru skusim este vynechat cokoladu, tu papavam kazdy den..