Umelé mlieko a reflux

10. mar 2022

Mamičky, keďže moc grckanie či dame menej alebo viac tak mozem jednu dávku 120ml rozdeliť na každú hodinu a pol? Keď jej dame 60 ml tak toľko negrcka. Pytam sa keď sa ma pit UM každé 3 hod., ale ona strasne veľa vygrcka keď dame naraz 120 a ešte aj ledva 3 hod vydrzi😢 strašný ten reflux

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuska9999
10. mar 2022

Q dávate antirefluxne mliečko?

tosomja
10. mar 2022

Nemusi vypit naraz 120ml. Daj kazdu hodinu a pol po 60ml. Alebo kludne aj kazde dve hodiny. A casto davat odgrgnut a ked sa da, polohovat a aj nosit. Antirefluxove mlieko nie vzdy pomoze, ale treba skusit. Alebo gastrotus sirup.

autor
10. mar 2022

@viestta mame v postieľke a aj si hneď pekne odgrgne. Keď dám tých menej ml vyzera,že to je omnoho lepsie. Tak nemozem jej pokaziť žalúdok? To mi povedala pediatrička😏

autor
10. mar 2022

@lenuska9999 mali sme nutrilon, grckala aj tak a nakoniec nám doktorka predpísala obyčajnú Beba sensitive a keďže ju neboli brusko, aj sa každý den vykaká,už sme nemenili. Ono je celkom tato Beba aj husta

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. mar 2022

@tosomja dakujem, som sa toho bala a už som spokojnejšia. Aj sirup mame kúpený, no nepomahal, ale pri tejto menšej dávke skusim este

autor
10. mar 2022

@viestta dobre dakujem

tosomja
10. mar 2022

Pediatricka ti povedala, ze ked das menej a castejsie, ze pokazis zaludok? A na gastre ste boli? Nam na gastre povedal ze babatku pri refluxe staci polovicna davka mlieka. Nestiha spracovavat a aj tak tu polovicku vyvrati. Skus polovicu a postupne zvysuj, ale az tak po mesiaci, nie hned. Ked budes prikrmovat, zase to bude lepsie.

autor
10. mar 2022

@tosomja povedala že musim jej dávať každé 3 hodiny, aby tam bol ten odstup. Na gastro nás nechcela poslať, lebo, že grcka každé dieta a že to prejde. Začíname dávať už prikrmy…takto sa mi zda kludnejsia, lebo to mliecko nevyvratila. A keď som jej dala celých 120 tak dost a po 2 hodinách už bol veľmi nervózna, mala som čo robit, aby som ju do tých 3 hodín zabavila

autor
10. mar 2022

@tosomja a prosím ta myslis tak,že každé tie 3 hodiny jej mám dat len tých 60ml, či každú tu 1,5 ako robím teraz?

tosomja
10. mar 2022

Menej a castejsie. Vyskusaj. Moj napriklad vypil ako 9 mesacny 90ml a nechcel po 2 hodinach este.

autor
10. mar 2022

@tosomja dobre vyskúšam🙂