Ako pokročiť s angličtinou?

18. mar 2024

Chcela by som lepšie rozprávať anglicky. Momentálne som na úrovni B1. Alebo niekde medzi B1 a B2. Jazyku rozumiem dobre. Nemám problém porozumieť seriálom a filmom. Len rozprávanie je už horšie keďže sa zatiaľ aktívne neučím. Chodím na rôzne soc. siete kde som obklopená anglicko-hovoriacimi ľuďmi, pozerám filmy a seriály v angličtine, čítam v angličtine všeliaké články, no musím prejsť aj na knihy. Pomaly sa to na mňa nalepuje. Ako ste sa vy naučili angličtinu na komunikatívnej úrovni, bez presťahovania sa do anglicko-hovoriacej krajiny?

thereisabear
18. mar 2024

Zaplať si konverzácie, ideálne s niekým, kto nevie po slovensky.

gabika0825
18. mar 2024

Pomohli by skôr konverzácie, ako čítanie článkov, keďže tvoj problém je v rozprávaní. Ja keď som chvíľu zila v Barcelone, rozprávala som pár mesiacov po anglicky a neskutočne sa mi angličtina po komunikatívnej úrovni zlepšila. A bola som na tom ešte horšie ako úroveň b1 😀 ale ako som prišla naspäť na Slovensko tak som začala zabúdať slovíčka. Teraz keď potrebujem rozprávať po anglicky tak všetko dopletiem 😀 ale tak dorozumiem sa

petronellla87
18. mar 2024

Ja až v robote. Podľa toho čo píšeš sa potrebuješ rozkecat a to sa dá iba rozprávaním najlepšie s native speakerom

sashulla
19. mar 2024

Zožeň si učiteľa online alebo sa vyber na kurz priamo do UK. To ti dá veľmi veľa.

stanka_k
27. mar 2024

Pozri na FB, dávajú rady, tipy....