Čo sa oplatí študovať aj externe?

gggabikaa
17. mar 2022

Ahojte,
mate skúsenosti a externým štúdiom na VŠ? Pripadne by ste mi, prosím, vedeli odporučiť konkrétny obor, ktorý sa oplatí študovať práve externe?
Ďakujem za vaše skúsenosti a postrehy,

edith267
17. mar 2022

Tak odbory ktoré sa dajú študovať externé je oveľa menej ako tých čo denne čiže máš obmedzený výber. A plus to je popri práci teda väčšinou neviem ako u teba. Podľa mňa sa neoplatí študovať ak nemáš konkrétnu predstavu len chceš študovať hocičo. 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ryba
18. mar 2022

@gggabikaa oplatí sa to, čo chceš robiť, čo ťa baví a čím sa chceš živiť.

kvetinka75
18. mar 2022

najprv si ujasni čo chceš robiť. Takých vysokoškolákov, ktorí majú školu, lebo treba titul a uplatnenie žiadne, je kvantum. Ja študujem v oblasti zdravotníctva. Baví ma to. Inak by som to nedala. Veľa tam toho je.

aliaray1
18. mar 2022

@gggabikaa zavisi co ta zaujima, kolko mas na to casu a aj kolko si ochotna "obetovat". Studovat len tak aby bolo nieco, by bolo podla mna kratkozrake a aj strata casu.
Vyborne uplatnenie maju aj napr. technicke odbory a IT. Da sa v KE dialkovo-bezpecnostne vedy, alebo informacna (kyber bezpecnost) aj na UK manazment v Ba, na Ekonomickej fakulta informatiky, alebo potom Brno.
Psychologia sa da v Ba externe len na paneuropskej.

7lenka11
18. mar 2022

ekonómia, jazyky, učiteľstvo - to bude žiadané vždy... no neviem, čo z toho sa dá študovať externe

kv1et0k
18. mar 2022

@7lenka11 U nás (FMFI UK v BA) sa učiteľstvo dá študovať iba denne, neviem ako sú na tom iné fakulty.