Dá sa zvládnuť štúdium na VŠ a starostlivosť o dieťa ?

6. jan 2020

Baby ste tu nejaka co studujete popri materskej? Chcela by som zacat tiez ale asi individuálne aby som mala. Ako to zvladate ucit sa a starat sa o vsetko? A kludne aj napíšte co studujete akú skolu odbor

autor
6. jan 2020

A hlavne ak nemate podporu v rodicoch ani partnerovi ale vy sama to chcete

zuzkacucka
6. jan 2020

Ahoj 😊 ja som otehotnela na konci prvého ročníka na VŠ. Študovala som verejnú správu v TT. Prerušila som štúdium a teraz som sa vrátila v septembri do školy.alr na externe. Individuálne bolo na tej skole také, že by som musela absolvovať 50% prednášok, čo by sa mi pri malom nedalo. Malý bude mať v marci dva roky. Síce je to ťažké, momentálne sa učím na skúšky, je ich dosť. Ja zas mam takú podporu od partnera aj od rodičov, no sama nie som o tom presvedčená že to chcem študovať. Takže to je možno horšie, pretože sa mi ani nechce učiť. 😊 Ale dá sa zvládnuť všetko, hlavne keď máš chuť sa učiť a ísť touto cestou. Takže neváhaj a hor sa do školy. 😊Držím palce

saskia_98
6. jan 2020

@zuzkacucka mozem sa opytat ako sa ti pozdava ta skola ? chcela som si tam dat prihlasku na verejnu spravu ale nakoniec som si dala na manazment .. A neviem ci mam lutovat ci co. 😁

zuzkacucka
9. jan 2020

@saskia_98 nooo, určite neľutuj. O nič si neprišla. Napíšem ti viac v správe ak chceš. 😊

matapo
5. feb 2020

...zacala som pri dvoch detoch uz mam tri, studium narocne, samozrejma podla toho co studujes ale teda v mojom pripade je to len na ukor spanku a cisto po nociach ☹ Pomoc zial nemam od nikoho, rodiacia daleko, manzel cele dni v praci. Aj statnice som rozdelila na 2x esteze existuje taka moznost 🙂 uz mi chyba len posledna statnicova skuska, ale vzalo mi to kus zivota a nervov si myslim. No ale oplati sa a da sa ak chces vzdelanie, stoji to cas samozrejma s tym treba ratat.