Diplomovaná sestra externé štúdium

w3ronika77
5. nov 2021

Ahojte, chcem sa spýtať, študuje niekto diplomovanú sestru externe? Počula som, že sa to dá,ale našla som len dennú formu. Ak sa dá študovať externe, musím pracovať v zdravotníctve? Som praktická sestra bez prexe na materskej. Ďakujem

macekovam
5. nov 2021

@w3ronika77 a aký odbor by ta zaujímal?

w3ronika77
autor
5. nov 2021

@macekovam dá sa študovať konkrétny odbor? Nikde som sa k tomu nedostala, vždy som natrafila len na všeobecnu

macekovam
5. nov 2021

@w3ronika77 to ti chcem napísať.. Ak máš študovať len všeobecnú sestru tak nestráca čas a chod na bakalára..

w3ronika77
autor
5. nov 2021

@macekovam k štúdiu bakalára potrebujem ale pracovať v zdravotníckom zariadení celý čas. Nevieš ako je to s dipl.s.? Aké odbory sa dajú študovať? Kedysi boli Len detská, ženská a všeobecná

macekovam
5. nov 2021

@w3ronika77 tak sa tam zamestnaj.. Véd ak chceš byť sestra tak aj tak pôjdeš do zdravotníctva a budeš tam pracovať... A po čase sa môžeš posunúť ďalej.. Pokračovať v štúdiu a otvoriť tak zakaždým nové dvere... Diplomová a sestra ti otvorí len jedny a to na veky vekov.. Studujes za peniaze tak ich len tak nevyhod

petulka2021
5. nov 2021

@w3ronika77 diplomovaná sestra sa študuje na stredných školách, ale myslím, že to je len dennú štúdium.
Ak chceš byť všeobecná sestra s Bc, môžeš ísť na akúkoľvek vysokú školu, kde sa dá študovať externe alebo denne alebo kombinovane štúdium, už podľa školy, ktorú si vyberieš a väčšina škôl nemá v podmienke pracovať v zdravotníctve, ja študujem na JLF UK a baby sú na materských, nepracujú a nemajú ani zdravotné školy.

petulka2021
5. nov 2021

Diplomová a bakalár je v podstate to isté čo sa týka výkonov , v nemocnici máš take isté výkony. Len bakalárky majú myslím o troška vyšší plat🙂. A keby chceš ďalej pokračovať v Mgr alebo Phd, ako diplomovana nemôžeš.
Po diplomovke si môžeš robiť len špecializácie, napríklad na pediatriu, neonatologiu atď.

w3ronika77
autor
6. nov 2021

@macekovam určite sa chcem zamestnat v zdravotníctve, len teraz som na materskej 🙂 a chcela som aspoň začať, zabehnúť sa v štúdiu,nech potom to nie je priveľký stres a tlak,rodina, deti domácnosť, nova práca,a do toho nová škola😉
@petulka2021 ďakujem pekne,ja som natrafila len na školy kde je v podmienkach na kombinované štúdium pre praktickú sestru-zdr.asistenta podmienka počas štúdia nosiť potvrdenie, že pracuješ ako praktická sestra.a úplne externe pre mňa ako asistenta nemožné-mozme len pre všeobecné setry... Takže podmienky prijatia nie sú na všetkých fakultách/vysokých školách rovnaké?/myslela som, že sú, keď končíš v tom istom odbore s rovnakým titulom

w3ronika77
autor
7. nov 2021

@petulka2021 pozerala som tvoju univerzitu a vyzerá to, že budúci rok externe ošetrovateľstvo bakalara neplánujú otvoriť, je tam písaný externe iba magister-teda pre budúci rok... Našla som však OŠE v BB, vyzerá, že tam by som mohla študovať aj popri materskej...🙂 Môžem ti napísať správu ohľadom štúdia?

petulka2021
7. nov 2021

@w3ronika77 môžeš kľudne mi napísať , áno JLF UK už nebudú otvárať externe oše, možno za pár rokov áno, ale vraveli že najbližšie roky to neplánujú už otvárať. Ale veľa fakúlt to nemá v podmienkach pracovať v zdravotníctve alebo mať zdravotnú školu, myslím že BB,RK alebo Trnava, Nitra ,ale nie som si istá kde všade, popozeraj na internete.

saimaa
22. nov 2021

Veru, TT ani NR to myslim nema v podmienkach

wera_ga
14. nov 2022

Ahojte našla som túto diskusiu a zaujíma ma ako je riešená škola externe? Videla som rozvrh v BB že prvý týždeň je škola a potom už nie teda učiť sa doma a ísť až na skúšky? Ako je to s praxou? Musíte chodiť do nemocnice kde je to určené školou alebo napr keď som zamestnaná v zdrav. zariadení môžem si robiť prax vlastne v rámci práce? Ďakujem

w3ronika77
autor
14. nov 2022

@wera_ga ahoj všade je to inak,na mojej univerzite cca 5x mesačne škola a pre prax máš určene určity minimálny počet hodin,ktory musiš na určitom oddeleni absolvovat 200 hodin za jesenny semester, 200 za letny a v lete individualna prax 300. Myslim, že tu individuálnu prax môžeš mať aj od seba z prace, pokial ti nechybaju hodiny inde

w3ronika77
autor
14. nov 2022

a v Bb pokial som dobre pochopila,tak skola je tam kazdy mesiac vzdy cely tyzden vkuse
@wera_ga

wera_ga
14. nov 2022

@w3ronika77 veď to lebo ja som to vôbec nepochopila že ako a kedy 🤦 a kde študuješ? Zvažujem aj Nitru..

w3ronika77
autor
14. nov 2022

@wera_ga ja som sa nakoniec rozhodla pre Čechy :D

wera_ga
14. nov 2022

@w3ronika77 ach tak 😄 tak prajem veľa šťastia v štúdiu 😊

veronikajanik
22. jan 2023

@wera_ga a kde v cechach? Co konkretne?

aneta129
1. feb 2023

@veronikajanik toto aj mna by zaujímalo, lebo vela dievčat chodí do Čiech tam to maju lepšie a u mas na svk stojí to vela peňazí a nervov...

w3ronika77
autor
1. feb 2023

@aneta129 ak budeš mať konkrétne otázky, tak mi kĺudne napíš správu, neviem, čo to znamená pre teba lepšie,...ale určite to stojí menej peňazí, no menej nervov nemyslím, sú tam dosť vysoké nároky a dávajú si záležať, nikomu nič len tak neprejde.

aneta129
5. feb 2023

@w3ronika77 mas správu ❤️