Externé štúdium na Pedagogickej fakulte UK BA - predškolská a elementárna pedagogická fakulta

8. aug 2021

Ahojte.Najde sa tu niekto,kto zacina bakalarske studium v BA odbor predskolska a elementárna pedagogika externe?

ankaanka1977
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitty22
2. sep 2021

Ahoj, ja začínam Bc.externe

autor
10. sep 2021

@kitty22 ahoj.Ja som uplne zabudla,ze sa mi tu niekto ozval 🤦 Bola si dnes na zapise?

kitty22
11. sep 2021

Áno bola som. Som z Púchova a ty?

autor
11. sep 2021

@kitty22 ja som zo Zahoria.Okres Senica. Dve hodiny som doma sedela nad Aisom a nevedela,ako pridat predmety do rozvrhu.Nakoniec som to dala so znamou na telefone 😁 A to som si robila poznamky,ked to vysvetlovala 🤷 Ale vyzera to zlozitejsie,nez to v skutocnosti je

kitty22
11. sep 2021

Ja som sa k tomu ešte nedostala. Ja budem nad tým maturovať večer. Dúfam že mi to pôjde. A ty pracuješ v obore alebo si mimo obor? Ja nie som v obore.
Inak ja som Katarína 😉

autor
11. sep 2021

@kitty22 aj ja som Katarina a ano puaty rok zacinam v MŠ.Ked nieco nebudes vediet,napis.Rada pomozem 🙂

kitty22
11. sep 2021

Ďakujem pekne, ak budem bezradná, tak napisem. To máš výhodu, ty už vieš ako to je v praxi.
To je náhoda, 😆 ďalšia Katka.
Pri škole som sa s jednou Katkou už stihla zoznámiť. Je z BA. Sranda, tento rok sa prihlásili samé Katky.
A Katka aké predmety si si vybrala?

maribell
11. sep 2021

Ja začínajú už štvrtý ročník 🙂..ak by si potrebovala nejakú radu, alebo info ohľadom predmetov ( poprípade učiteľov) tak kľudne napíš 🙂

autor
11. sep 2021

@kitty22 dala som si vsetky odporucane v nasej skupine.Vychadza to na 8 sobotJe to 6 predmetov.Z niektorych su prednasky aj seminare

kitty22
11. sep 2021

@maribell neviem či sprava patrila mne, ak ano ďakujem za ochotu. 😀

maribell
11. sep 2021

@kitty22 myslela som autorku a celkovo tie, čo sa tu nájdu 🙂

autor
11. sep 2021

@maribell dakujeme 🙂👍

autor
12. sep 2021

@maribell mali ste aj hru na hudobny nastroj?

maribell
12. sep 2021

Áno, elementárny hudobný inštrumentár, konkrétne flauta. Mali sme pani doktorku Púčikovú, ktorá ale neviem či už neodišla do dôchodku. Ale s ňou sme sa mali naučiť zahrať 5 detských pesničiek a z toho bola skúška

autor
12. sep 2021

@maribell flautu sme mali aj dva roky na nadstavbe.Dufala som,ze na vyske bude klavir

kitty22
12. sep 2021

@maribell jeeeminenko dúfam že sa to naučím na tej flaute.
A prosím ta čo nás čaká na telesnej a výtvarnej?

maribell
12. sep 2021

@kitty22 na telesnej myslíš rozvoj základných lokomocii? To nám učiteľka rozdelila témy ako behačky, skákačky, naháňačky, hry s loptou a pod. A každá sme na svoju tému mala vymyslený tri hry.. teraz v štvrtom ročníku ma čaká ďalšia telesná tak tam neviem, čo budeme robiť.
A výtvarnej sme mali viac... asi v prvom ročníku myslíš základy výtvarnej kultúry. Tam sme sa iba učili komplet umenie od malieb v jaskyniach až po dnešné umenie ..
potom sme mali v ďalších ročníkoch plošné výtvarné médiá -tam sme sa učili o technikách na ploche, čiže malba, kresba,... Mali sme za úlohu vybrať si nejakú techniku, urobiť o nej prezentáciu a plus nejaké naše dielo nakresli, namaľovať..
A potom sme mali priestorové výtvarné médiá a tam sme si hovorili zase techniky v priestore ako modelovanie, tesanie a pod. A mali sme urobiť projekt o sochách v našom okolí, vytvoriť dve plastiky, ešte nejaké fotenie tam bolo ..a urobiť vlastné dielo v podobe landart v priemere apsoň 1,5m

maribell
12. sep 2021

@kitty22 ale ono asi celkovo záleží od učiteľa akého budete mať

autor
12. sep 2021

@maribell na zaklady vytvarnej kultury mame Moza

maribell
12. sep 2021

Aj my sme ho mali, a tak ako píšem, bola to prednáška o priebehu umenia od počiatku vekov až po dnes. Z toho bola aj ústna skúška.

kitty22
12. sep 2021

@maribell ďakujem za info.
A hrať sa budem učiť alebo už hudobný nástroj musím ovládať?

maribell
12. sep 2021

@kitty22 my sme sa učili, ale bolo nám vytknute, že základy by nás už učiť nemala..no bola nás väčšina tak čo narobíš 😁 inak dá sa to určite zvládnuť neboj..

ankaanka1977
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitty22
14. sep 2021

@maribell ďakujem za info. Juuj 😬, dúfam že aj u nás bude väčšina

kitty22
14. sep 2021

@ankaanka1977 vdaka. Snáď to zvládnem.😁

maribell
14. sep 2021

@kitty22 kedykoľvek ťa niečo napadne tak kľudne píš ☺️

ete
24. sep 2021

Ahojte dievčatá prosím Vás, zvažujem v roku 2022 sa prihlási´t externe na tento odbor, ako často sa chodí do školy myslím tie povinné pripadne aj nepovinné prednášky. chodím normálne do práce a chcem mať premyslené či to časovo zvládnem. mali ste iba prijímací pohovor alebo aj talentovky? Moc ďakujem

maribell
24. sep 2021

@ete prijímačky ani talentovky niesu, hodnotí sa iba maturitné vysvedčenie ... chodí sa soboty (celý deň = dve prednášky) dá sa samozrejme aj ospravedlniť, ale nám hovorili že by sme nemali mať vymeškaných viac ako 50% hodín na jeden predmet - a to väčšinou jeden predmet má dve prednášky, čiže keď nepôjdeš na jednu tak hneď máš 50% vymeškane 😄🤷 .. ale inak dá sa to zvládnuť.. veľa báb sa len podpíše na prezenčku a po hodine odchádzajú domov, niektori učitelia prezenčku ani nedávajú podpisovať, čiže to ani nezistí že tam niesi. Samozrejme že potom si musíš zistiť to učivo aby si sa vedela naučiť na skúšky

autor
24. sep 2021

@maribell to momentalne neplati,kedze sme online 😁