Odbor zameraný na cudzie jazyky

maafr
11. feb 2024

Ahojte
Chcela som sa opýtať či neexistuje nejaký stredoškolský odbor zameraný na cudzie jazyky. Veľmi ma bavia cudzie jazyky. Aj sama som sa za 2 roky naučila hovoriť po rusky na úrovni B2. Mám vybratú Hotelovú akadémiu odbor hotelová akadémia pretože sa je tam viac hodín cudzieho jazyka sú tam 3 cudzie jazyky a konajú sa tam aj zahraničné praxe.
Len tak sa pýtam či neexistuje lebo neviem nikde taký nájsť a bola by som rada ak by taký odbor existoval (zameraný čisto na cudzie jazyky).
Ak niekto taký odbor pozná a odporučí mi ak taký existuje, budem rada.
Vopred ďakujem za odpoveď

ondro1122
11. feb 2024

@maafr Odbory na cudzie jazyky sú skôr na vysokých školách...na stredných školách také pravdepodobne nenájdeš

kornelies
11. feb 2024

@maafr Staci ist na bilingualne gymnazium, popripade kvalitne gymnazium. Skoncis s C1 aspon z jedneho jazyka. Neviem, ci prave rustina je idealny jazyk na studium. Popripade studium.s lektorom.

matkahelka
11. feb 2024

@maafr bilingvalne gymnazium nie je sice odbor, ale skola zamerana na jazyky. od 1roc. mas pridane hodiny jazyka a 1-2 standardne predmety (biologia, geografia) sa uz ucis v cudzom jazyku. kazdy rok sa tych predmetov pridava samozrejme viac.

maafr
autor
11. feb 2024

@kornelies
@matkahelka problém je ten že ja bilingválne gymnázium nechcem. Je to strašne ťažké a mám malú šancu sa dostať. Nemám zlé známky skór 2/3 trojky. Takže na bilingválne gymnázium nemám žiadnu šancu sa dostať

luccija
11. feb 2024

@kornelies prečo nie?často som na profesii a veľa firiem hľadá pracovníkov čo vedia rusky, madarsky
@maafr môžeš chodiť do jazykovky.Bud gymnázium bilingválne, alebo aj obchodná akadémia máva niektoré predmety v jazyku

matkahelka
11. feb 2024

@maafr tak potom neviem, ina skola zamerana na jazyky nie je. aspon teda, neviem o takej. ak ta jazyky bavia, mozes chodit do jazykovky, prip. mat lekcie online s lektorom

maafr
autor
11. feb 2024

@ondro1122 áno. Na vysokú školu si dám určite nejaké prekladateľstvo

ondro1122
11. feb 2024

@maafr A aké jazyky sa chceš učiť ?

maafr
autor
11. feb 2024

@ondro1122 No ak máte na mysli na vysokej škole, tak japonologia, germanistika a anglikanistika. Nikdy to nie je samostatný jazyk

maafr
autor
11. feb 2024

@ondro1122ale študovať by som chcel v Dánsku

maafr
autor
11. feb 2024

@maafr ospravedlňujem sa: študovať by som chcela v Dánsku* (oprava správy)

zuzika87
11. feb 2024

@maafr ja hotelovú akadémiu mam, odbor hotelový manažment, učila som sa Anglicky a Nemecky jazyk, nemčinu som ale mala od 3 ročníka na ZŠ, a odmalička som sa ju učila poriadne, z Horelovky je veľa možností zahraničnej praxe u nás to bolo Grécko, Cyprus, Taliansko tam sa stačilo dobre učiť a sami učitelia si žiakov vyberali kt.pojdu, prax vo Švajčiarsku bola podmienená výberom na UMB v BB tam sme normálne mali ústne a písomne skúšky a z cca 200 nás vybrali 10 z celého Slovenska, tam som chodila 2 týždne do školy a školu ukončila skúškou, ten certifikát o ukončení tohto štúdia mi otvoril v živote veľa dverí, a najmä potom prax v Hoteli keďže okrem nemčiny som tam dotkla ešte iné jazyky. Ak nemáš na bilingválne gymnázium tak skus tu Hotelovú, a potom už vieš ísť ďalej, sú rôzne vysoké školy zo zameraním na jazyky ale je neskutočná makacka sa tam dostať. Ale v živote sa všetko da ak veľmi chceme, držím prsty

kornelies
11. feb 2024

@maafr Ak nie gymnazium, tak potom akakovek SŠ. Budes musiet mat sukromne hodiny z daneho jazyka, inac sanca studovat jazyk na VŠ, je nizka. Dalsia vec, studovat na gymnaziu je pre teba tazke a VŠ v cudzom jazyku ako chces zvladnut? Ja to mam absovovane, takze....

sasesoe
11. feb 2024

@kornelies máš pravdu, no na druhej strane na strednú školu si žiaľ môžu dať len 2 prihlášky a keď Ťa nikam nevezmú,tak smola.... Pri VŠ nemáš obmedzenia a niektoré berú každého...

maafr
autor
12. feb 2024

@zuzika87 vďaka

maafr
autor
12. feb 2024

@kornelies No to je pravda že gymnázium je ťažké. A vysoká tiež. Ale je rozdiel študovať niečo ťažké čo by ma nebavilo, a je rozdiel keď je to ťažké, bavilo by ma to a zaujímalo. Takže asi tak

maafr
autor
12. feb 2024

@sasesoe a rád by som sa tomu venoval

mooonika1975
12. feb 2024

@ondro1122 och , toto je ale nie moc dobrý priklad, napriklad medzinárodne vzťahy vš a sú tam ledva dva jazyky a teda uroveň ako na základnej

mooonika1975
12. feb 2024

Ja by som išla na bilingvalne gymnázium

maafr
autor
12. feb 2024

@maafr ospravedlňujem sa rýchlo píšem a zakaždým zabudnem napísať na konci slovesa minulého času a

kornelies
12. feb 2024

@maafr Studovat jazyky mozes popri akejkolvek skole. Ak nie gympel, tak uz len kvalitny ucitel /lektor, ktory dokaze vysvetlit.