Oplatí sa mi študovať ošetrovateľstvo?

silviaaaa123
27. aug 2023

Zdravím🙂
Chcela by som sa opýtať, či sa mi oplatí íst po zdravotke na výšku študovať ošetrovateľstvo? Má niekto skúsenosti s touto školou a s odborom? Ak áno, je to ťažká VŠ? Po škole ste sa kde zamestnali?….môžete hoci čo napísať ohľadom školy, učenia, predmetov, skúsenosti budem len rada.

luteam
28. aug 2023

@silviaaaa123 ahoj ci sa ti to oplati ako sa to vezme. Platovy rozdiel je zo zaciatku maly az rokmi a praxou sa zvysuje (samozrejme zalezi od zariadenia) a mas ovela vacsiu zodpovednost ako sestra s vyskou ale zas aj viac odbornej prace co je fajn ked ta to bavi. Co sa skoly tyka ja som chodila na szu v bb ale uz som koncila pred 5 rokmi takze nemam uplne aktualne informacie. Kazdopadne nejak zasadne sa to asi nemenilo. Z mojho pohladu je to tazka skola vela predmetov vela vela vela praxe cize napr velmi nestihas nejaku brigadu popri skole. A na praxi musis mat 100% ucast berie sa to tam prisne ale tak na to si asi zvyknuta uz zo strednej. Ale myslim ze by bola skoda neist na vysku vyskusaj

zorkahorka
28. aug 2023

Jasne, ze ano. V zdravotnictve stale chybaju ludia, pracu budes mat istu

0silvia0
28. aug 2023

@silviaaaa123 ved aspon vyskusaj, ked to nebudes zvladat, skoncis.
Ale ako to myslis, ze ci sa oplati? Financne? S ohladom na trhu prace? Ved to hadam aj sama vies, ze v zdravotnictve chybaju ludia, cize s pracou by problem nemal byt?

silviaaaa123
autor
28. aug 2023

@luteam ďakujem za odpoveď. Ešte sa rozhodujem, že tak ísť tam alebo sa vybrať nejakym iným smerom.

silviaaaa123
autor
28. aug 2023

@0silvia0 Myslím tak, že po kvante učenie či mi to zaslúžene ovocie prinesie v práci, či sa zamestnám napr v ambulancii lebo tam by som chcela. Bola som zvedavá hlavne či to je ťažka VŠ

luteam
28. aug 2023

@silviaaaa123 joj no v ambulancii vela nezarobis to by ta mozno zamestnali aj ako prakticku sestru uz teraz v ambilancii. Neviem rozdoel platovy asi velky nebude. Velmi zalezi na tom ci ta to bavi a naplna lebo je to tazka a nedocenena praca musis byt na nu psychicky odolna. Ja napr keby sa mam vratit robit do nemocnice tak to radsej uplne zmenim odbor

silviaaaa123
autor
28. aug 2023

@luteam to som nevedela, že v ambulancii zle platia, ale to viem na určito, že do nemocnice ja tiež nechcem ísť. Teraz si ma popravde zmiatla😀 neviem naozaj, že čo po tej zdravotke

luteam
30. aug 2023

@silviaaaa123 tak zalezi aj od toho aku sumu si predstavujes samozrejme mozu byt aj lepsie platene amb ale nie je to standart. Teraz sa na amb zaraba okolo 1000 +-

silviaaaa123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cecilh
11. nov 2023

Ahojte,
Robia sa prosím prijímačky na externé štúdium?
Ako je to s praxou? Uznávajú zo zamestnania? - ambulancia.
A časovo....ako často sú prednášky?
Zaujíma ma realita, stránku preštudovaní mám.
Dakujem