Prijímačky - psychológia

verunkaa8
6. sep 2021

Dobrý. Chcem študovať psychológiu, a preto by som sa chcela spýtať, či má niekto prijímačkové testy z minulých rokov, ktoré by mi mohol poslať. Taktiež budem rada za každú radu a materiály ohľadom prijímačiek. (Rečí, že so psychológiou sa neuplatním som už počula až až, takže to mi opakovať nemusíte)

lenka1241
6. sep 2021

@verunkaa8 urcite odporucam Zaklady psychologie od Košča a aj ucebnicu z biologie pre gymnazia od Ušákovej.. to je taky zaklad, ktory je vzdy uvadzany v odporucanej literature na prijmacky. Na internete je aj niekolko testovych otazok na ukazku a zaujimavy je aj pracovny zosit Psychologia interaktivne 🙂

trema
6. sep 2021

Na aku skolu? Na ukf sa napr. prijimacky nerobia

elementissa
6. sep 2021

Ja som myslím čítala pred prijimackami knihu Moderní Psychologie od nejakého Kučeru myslím. Prijimackove testy som nikde nenašla, ale niektorí moji spolužiaci chodili na prípravný kurz, že vraj niektoré otázky tam boli z tých prednášok. Mne úplne stačila tá knižka, test z psychologie bolo pár otázok, 90% testu tvoril inteligencny test (ten zo 7 alebo 9 časti, už si to vôbec nepamätám). Nijako špeciálne som sa nepripravovala a neprežívala som to. Mala som prihlášku len na jednu jedinú školu, učeniu na prijímačky som dala cestu vo vlaku a povedala som si, že keď ma prijmú tak ok, keď nie, nič sa nedeje. Prijali ma, no kvalita školy nijako neohurila, ale to sa dalo pri slovenských pomeroch čakať (aj keď vtedy som ešte bola mladá, hlúpa a dobre mienené rady, ako je to zbytočný odbor som blokovala. Poučila som sa až neskôr :D) Uplatnenie v praxi 0 bodov. Ale keď chceš mať červený diplom doslova zadarmo, tak je to dobrá voľba. Univerzita Komenského. Že vraj najlepšia katedra... To si potom nechcem predstaviť tú najhoršiu :D teda bolo to už dosť rokov dozadu, možno teraz je to tam už oveľa lepšie

verunkaa8
autor
7. sep 2021

@trema UK, Trnavská, Cyrila Metoda